Skocz do zawartości
michas131

Spoko automat na poczatek

Rekomendowane odpowiedzi

Albo tak jak mówi @konopny_janusz daj 8l I 4 auto do boxa

3 minuty temu, michas131 napisał:

@konopny_janusz znaczy nie chodzi mi by nawrzucac do boxa neiwaidomo ile tylko by elegancko wyrosly i nie bylo zadnych szkód 

 

8litrowe nie wydają się być za małe pod auto, a 11litrowe nie są jakimś minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Reasumując 4x8l i raczej byloby ok, szukalem tez wlasnie jakis spoko automatow by mialy jakas tam spoko moc jak i tez plon tylko gdy przegladam wszystkie sklepy to jakies niedorzeczne plony wyskakuja rzedu 200/300 etc i wlasnie chcialem sie zapytac o jakies sprawdzone odmiany

 

@KlausKörner a wiec 3x11w takim razie najrozsąniej byłoby 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, michas131 napisał:

 Reasumując 4x8l i raczej byloby ok, szukalem tez wlasnie jakis spoko automatow by mialy jakas tam spoko moc jak i tez plon tylko gdy przegladam wszystkie sklepy to jakies niedorzeczne plony wyskakuja rzedu 200/300 etc i wlasnie chcialem sie zapytac o jakies sprawdzone odmiany

 

To zagadnienie było poruszane na forum jest chyba nawet taki temat, musisz poszukać. 200/300 to jest liczone jako średni plon z 1m2 uprawy, w warunkach idealnych. 100g z automatu jest moim zdaniem nie lada osiągnięciem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam dos si dos auto od rqs, mogę za to polecić z tej samej firmy czyli RQS green gelato auto(amerykańska odmiana) oraz Northern light. Jedna mam w małej puszce(2 tygodnie stała na parapecie) a northern light cały czas stoi tylko i wyłącznie na parapecie. I nigdy nawozów nie widziały. 

Obie zdrowe, gelato kwitnie, Northern zaczyna. Jedyne co, to obie są w dobrej ziemi. 

9 minut temu, michas131 napisał:

 Reasumując 4x8l i raczej byloby ok, szukalem tez wlasnie jakis spoko automatow by mialy jakas tam spoko moc jak i tez plon tylko gdy przegladam wszystkie sklepy to jakies niedorzeczne plony wyskakuja rzedu 200/300 etc i wlasnie chcialem sie zapytac o jakies sprawdzone odmiany

 

@KlausKörner a wiec 3x11w takim razie najrozsąniej byłoby 

Tu mam 3 11 litrowe w boxie 80x80. Odejmij sobie z tego 20cm powierzchni

IMG_20210620_211708.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bubble napisał:

no nie do końca 20 cm2 powierzchni 0,8x0,8=0,64 a 0,6x0,6=0,36 to masz prawie 1/2

Ale wyobraźnią sobie odejmij 20cm z prawej i 20cm od dołu, to zobaczysz jak to się mieści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner to te 4 doniczki to na styk by weszły bez żadnego pola manewru. To się tak wydaje ze przecież 0,6 a to 0,8 to ch.. nie różnica, ale po podniesieniu do ^2  różnica robi się znacząca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 80x80 wiecej niz 4x11l nie wcisne. Jasne, ze da sie upchac bez podstawek pod doniczki, wywalić nawilzacz ale wtedy kiepskie warunki uprawy. Dzisiaj w boxie mialem 33 stopnie i zaczynam sie bac zeby tego nie zepsuc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyobraźcie sobie że ja miałem 2 sezony w 35 x 45 😄

może i głupota, ale coś tam zbiorę z tej "mniejszej", zawsze to parę gram do przodu, podejrzewam że jakbym się uparł to w kartonie po mleku 1L  wcisnąłbym trzecią

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie jeszcze mam pare pytan moze to zabrzmi glupio ale jak podlaczyc 12v pompke do 230 gnizdka? XDD Jakis transformator albo cos?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam transformator nie wystarczy, trafo to przetwornica AC/AC a ty potrzebujesz AC/DC

do transformatora potrzebujesz dodatkowo mostek gretza i kondensator który wygładzi przebieg napięcia

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...