Skocz do zawartości
Zjaranyarab

Pytanie odnośnie kiełkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie kiełkowania zrobiłem tak jak pisali dałem nasiono do szklanki na początku jak dałem było na górze po 12h leko zamieszałem i opadło na dno minęło 48h nadal kiełka nie ma i jak za każdym razem nasionko np jak wyciągam i już daje do wody to opada od razu na dno co dalej robić czy wykiełkuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jak spadnie na dno to należy wyjąć i dalej kielkowac na wacikach, nie dobrze jak leży na dnie. 

Możesz też dać je od razu do ziemi one już się wody opily. Nie dobrze długo np 3-4 dni trzymać w wodzie bo ci może zgnić. 

Zobacz na forum, kiełkowanie nasion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmocz recznik papierowy tak zeby z niego nie cieklo ale byl caly mokry , wsadz nasionko i zloz na pol. Wsadz do pojemnika na kanapki i przykryj wieczko to ci utrzyma wilgoc , za 3 dni otworz i wsadz wylielkowane do ziemi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, plant_4_U napisał:

Zmocz recznik papierowy tak zeby z niego nie cieklo ale byl caly mokry , wsadz nasionko i zloz na pol. Wsadz do pojemnika na kanapki i przykryj wieczko to ci utrzyma wilgoc , za 3 dni otworz i wsadz wylielkowane do ziemi 

Właśnie położyłem 2x ręcznik papierowy lekko zmoczony jak pisałeś do tego 4 płatki kosmetyczne (waciki) tez lekko zawilgocone i położyłem nasionko i na górę dałem jeszcze 2x ręcznik papierowy lekko wilgotny i przykryłem drugim talerzykiem chyba powino być ok ? 

6D195D67-3B66-4AA9-A847-442194C3FE97.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, plant_4_U napisał:

Te waciki bym sobie odpuscil , ale moze byc 

Zostawię jak już napisałem powyżej zobaczymy czy coś z tego będzie jestem początkujący wiec na początek Lemon Haze outdoor.

25 minut temu, plant_4_U napisał:
Edytowane przez Zjaranyarab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...