Skocz do zawartości
JODAofSQN

Proszę o poradę, co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) 

Jest to mój pierwszy krzaczek i nie bardzo wiem co zrobić na tym etapie, wg mnie coś poszło nie tak. 

Odmiana to White widow x Big bud, oświetlenie Cfl 125w, 10l donica, od początku na wegu biohumus, odkad zaczęła kwitnąć dostaje canna flo. Wilgotność na wegu starałem się trochę podnosi do 55 teraz granicach 45. Wentylator dolotowy wyciągowy i mieszający, temperatura w granicach 28 stopni. 

Pierwsze problemy zaczęły się gdy minął 60 dzień a roślinka nie zaczynała kwitnąć, co sprowokowało mnie do przełączenia z 18 na 12/12 można powiedzieć że flo ruszyło, na dzień dzisiejszy mija 108 dzień od pestki i martwią mnie topy które nie puchną, i nie wiem dlaczego, zastanawiam się czy ciąć ją tak jak jest i zobaczyć co będzie czy jeszcze ją przytrzymać, patrząc na trichomy(bez lupy) wydaje mi się że zaczyna się tam coś brązowić, nie chciałbym zepsuć tego do końca, lepiej trochę niż nic tym bardzieiej ze tak długo czekam. Liście wiatrakowe żółkną co jest dobrym znakiem. Poniżej wrzucam zdjęcia jak to wygląda i mam nadzieję że ktoś mnie nakieruje na właściwą drogę albo wskaże błędy jakie popełniłem żeby być mądrzejszym na przyszłość 🙂 z góry dzięki za odpowiedzi! Niech buch będzie z wami 🔥

IMG_20210616_195355.jpg

IMG_20210616_195402.jpg

IMG_20210616_200808.jpg

IMG_20210616_195122.jpg

IMG_20210616_195215.jpg

Edytowane przez JODAofSQN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JODAofSQN widac ze ma sporo azotu pewnie to blokuje rosline w kwitnieniu. Na moje oko ona dopiero zaczyna robić kwiaty. Jak masZ 108 dzien minus 60 wege,  to masz 48 dzien kwitnienia odejmij te 8 dni indukcji to wychodzi 40. Jej jeszcze został miesiąc kwitnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Dzięki za odpowiedź poczekam jeszcze na wypowiedzi innych i wspólnie coś ustalimy:D stoję w dość nieciekawym momencie bo nie wiem czy ona już dała z siebie co mogła czy dopiero się rozkręca. Humus i canna leje wg instrukcji wiec nie wiem skąd ten nadmiar azotu, podlewam co trzy cztery dni w ten sposób aż przeleci do podstawki czyli dostaje około 1, 5l wody tym co drugie podlanie dostaje odżywki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, JODAofSQN napisał:

Humus i canna leje wg instrukcji wiec nie wiem skąd ten nadmiar azotu

no właśnie stąd że lejesz według instrukcji, lać się powinno kiedy roślina tego potrzebuje, można to wyczuć, a producenci piszą tak żeby szybko nawóz zużył się

ta roślina możliwe że nie będzie miała takich zbitych topów, takie geny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrym pomysłem będzie odstawić odżywki na bok i lac samą wodę? Cięzko przy pierwszym plancie orientować się kiedy i co roślina potrzebuje stąd trzymałem się instrukcji tak jak to wszędzie doradzają, najważniejsze żeby nie przekraczać tego co na opakowaniu. Co do genów to podałem nazwę rośliny, ludzie wycinana z tej odmiany takie szyszki ze łodygi nie wytrzymują pod ciężarem, chciałabym chociaż połowę tego uzyskać, wiadomo pierwszy krzak to perfekcji nie będzie, jestem tego świadomy ale szczerze to liczyłem na coś lepszego 😛 Jesteście dalecy od ścinki rośliny w takiej postaci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JODAofSQN ogólnie jestem w takiej samej dupie jak ty tylko 53 dni wstecz bo dopiero teraz przełączam na 12/12, miał być automat a jest sezon, tak jak chłopaki mówią jeszcze dobry miesiąc kwitnienia przed tobą a przede mną dobre dwa miechy więc pierwszy grow przede wszystkim uczy cierpliwości a to dodatkowo mogły ci się trafić geny takie a nie inne, kup mikroskop by mieć dobry wgląd na trichomy bo na oko nic nie da, pozdro i oby ci jeszcze spuchły jak jak ci się marzy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo kupiłem nasiona z sprawdzonego źródła, którego kumpel właśnie z tych pestkek ścinał po około 70 dniach no ale przyjmuje to co mówicie, nie wykluczam takiej opcji, dopiero przy drugim będę miał porównanie czy trafiłem zajebka genetycznego czy tak musi byc:) jak narazie utwierdzacie mnie w tym żeby to trzymać i czekać aż to spuchnie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JODAofSQN ja się trochę cieszę ale w sumie nie bo po wystartowaniu z projektem trochę żałowałem że dałem AF i myślałem że by nie przerzucić się na sezon ale jednak stwierdziłem że tego lowraydera doliczone bo to niska wersja fast która okazała się sezonem i taki długi weg zakończy się tym że projekt będzie trwał coś koło 100 dni+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JODAofSQN z tego co wyczytałem na innym forum to twoim największym błędem było to że po 60 dniach nie kwitła więc pewnym było że to sezon i zmiana na 12/12 i tak zrobiłeś ale po krótkim czasie wróciłeś z powrotem do fotoperiodu 18/6 przez co roślina zrewegowała i sprawa rozwiązana, przełącz raz jeszcze na 12/12 i tak do końca powinny być wszystko ok o ile nie będzie hermić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mordo, tak pewnie było, myślałem że dam jej więcej światła to będą większe topy a tylko jej to wszytsko popierdolilem że ona tera nie wie jaka ma porę roku 🤭 wjeżdża 12/12 canna flo co drugie podlanie i zobaczymy co wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni pomysla, ale 10l donica to mala mi się wydaje,  moze jeszcze napuchną.. A wygląda na całkiem zdrową. Duzy stres jakby ją tak teraz przesadzić 😀 ja bym zaryzykowal haha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minely dwa tygodnie odkąd wróciłem do 12/12 roślinka wyciąga energię z liści bo zaczyna robić się żółto, jesteśmy na dobrej drodze? 🙂 rzućcie okiem na fotki, wydaje mi się że szczyty trochę się powiększyły. Jakieś rady co dalej? Roslinka dostaje narazie sama wodę, nawozić czy dać jej spokój? 🙂

IMG_20210630_000846.jpg

IMG_20210630_000830.jpg

IMG_20210630_000809.jpg

IMG_20210630_000750.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 150, zrobiło się żółto... Niedobory czy kończy swój żywot? Mam ochotę już ją ściąć jak na moje niedoświadczone około to trichomy biało i dużo brazowych. Jeżeli zbliżamy się do końca to podawać sama wodę, zrobić jej jakąś ciemnie na ostatnie dni? Podałem dzisiaj spontanicznie trochę azotu i może zrobiłem błąd bo myślałem że niedobór a dopiero później sprawdziłem lupa trichomy, doradźcie co zrobić, płukanie i ciemnia? Z góry dzięki za odpowiedź 🙂

IMG_20210728_231354.jpg

IMG_20210728_232051.jpg

IMG_20210728_231051.jpg

IMG_20210728_231027.jpg

IMG_20210728_231118.jpg

IMG_20210728_231310.jpg

Edytowane przez JODAofSQN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...