Skocz do zawartości
Tester

Trening SCROG (Screen Of Green) Ekran Zieleni

Rekomendowane odpowiedzi

@ArteK prędzej już scorg jest zalecany niż topping przy automatach 

@Mujrzesz$420$ automaty mają to do siebie że szybciej dochodzą niż sezony i każdy większy "stres" może negatywnie wpłynąć na ilość plonu, jeżeli chodzi o scorga to cała magia w nim polega na wypełnieniu siatki odrostami co znacznie wydłuża okres wega a automat kwitnie sam z siebie. Podsumowując, na automatach możesz zastosować każdy rodzaj treningu ale czy wpłynie to pozytywnie na plon?

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK no a czym jest topping jak nie ucięciem łba? Przy scorgu często najpierw stosuje się topping na początek a potem zakłada się siatkę przez co weg może czasami potrwać nawet do 50dni że by roślina fajnie odbiła przy przejść na flo. Pozdro 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK wychodzi na to ze @Mujrzesz$420$ musi spróbować ;D

@onyx zgadzam sie z przedłużonym wegiem i sam potwierdziles ze automat sie nie nadaje na scroga bo sie weg przedłuża, cos tam pewnie wykaszle sie z takiego krzaka, ale jednak 😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbowałem ciąć łby w tym sezonie na out, ogólnie myślę że spróbuję w kolejnym roku. Jakoś specjalnie nie zauważyłem żeby się ociągały we wzroście. Oczywiście mowa o auto. Ale to chyba trzeba byłoby najpierw łeb, a potem wiązanie. W innym przypadku raczej będzie ciężko bo za chwilę pokazują pazur (określają się) i stożek wzrostu poszedł do ucięcia, później nie miała jak rosnąć 🙈 błędy laika. Pierwszy grow, pierwsze koty za płoty. Ale jeżeli pestki wytrzymają do lata, to mam kilka po 2 szt i spróbuję na dwóch rodzajach, tych samych odmian, bez cięcia i z cięciem. Ale to każdy bierze odpowiedzialność za siebie. Podobno nie powinno się robić treningów hst. 

Co do scrog na auto czemu nie? Trochę inny rodzaj lst? Przecież w 1 fazie kwitnienia wyciąga się mocno roślina, akurat przy siatce byłoby można modelować odsłaniając niższe partie? Taka wizja mnie naszła. 

Spec od auto może nam rozwieje wątpliwości😉

@Vampidrut jak myślisz? Tylko na poważnie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Scrog jak najbardziej , to forma LST , a dobrze poprowadzone LST da plon , Top bym odpuścił , tu naprawdę masz 50% szans że zwiększysz plon. Tylko siatkę trzeba juz na bardzo późnym wegu zakładać, jak ma być to forma LST. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 moim zamysłem było właśnie spróbować scroga po to by jeszcze lepiej rozłożyć roślinę niz przy LST 

@Vampidrut myślałem zeby dac siatkę zaraz po pierwszym LST mniej wiecej 15-20cm od planta bądź ziemi w doniczce i pozniej kazdy odrost elegancko prowadzić 

(To co siedzi mi w głowie jak cos poprawcie)

"bo czy ja  będę prowadził roślinę na siatce czy poprostu doginal drucikiem do doniczki to jeden c..j i tak ją męczę tym doginaniem i tak"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...