Skocz do zawartości
Magik88

Panel LED Greenception

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję kupić oświetlenie LEDowe do mojego boxa 60x60 cm. W środku 4 roślinki. 

Szukam czegoś niedrogiego, ale równiez niegównianego. Myśle o Greenception tym:

https://allegro.pl/oferta/panel-led-do-uprawy-roslin-greenception-4-led-128w-9614459770

https://maxgrowshop.pl/product-pol-1705-Greenception-GC-4-LED-128W.html

Producent deklaruje maksymalny pobór mocy na poziomie 128W, jego zdaniem do uprawy o wymiarach 80x80 cm.

 

W tej chwili mam dwa chińskie ledy - 300W i 600W. Ale słyszalem sporo opinii, że to gówno. Do tego grzeje jak cholera - w boksie mam 32 stopnie. 

 

Dzięki za każdą radę!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym a wiesz może czy to już polecany sprzęt, czy po prostu "wystarczy"? Ktoś w innym temacie, starym, pisał, że ten model ma taki minus, że nie może być za blisko roślin. Mój box ma 160 cm wysokości, więc zastanawiam się, czy nie będzie źle roślinkom.

Szczerze to jak mam wydać okolice 1500 to już nie będę się szczypał o 200-300 zł w jedną czy drugą.

W internecie znalazłem także info, że LUMATEK ATTIS 200W będzie może nawet lepszy. 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 LUMATEK ATTIS 200W będzie dobry, i to chyba jedna z popularniejszych światełek.
Na spokojnie możesz też brać tą swoją, LEDy nie grzeją mocno, a 30cm od roślinek powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że gdyby nie fakt iż to ledy, to i tak miałbyś tam z 40 stopni więc źle nie jest 😛

Nie czepiałbym się też tak tych Chińczyków, idzie trafić dobre, a nawet bardzo dobre sprzęty, które nie odstają wydajnością innym 😛

Szczerze, na twoim miejscu brałbym Lumateka ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KryspieK czytam też troszkę o tym na zagranicznych forach, Lumatek pewniejszy się wydaje. Dużo opinii, praktycznie wyłącznie pochlebne.

Dzięki, panowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...