Skocz do zawartości
KryspieK

Indoor - kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! 🙂

Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych hodowców z forum 🙂

Nie przedłużając:
1. Kiedy przełączam cykl na kwitnienie (12/12), to czy musi to być regularnie, np. od 10:00 do 22:00 dzień w dzień? Coś się stanie, jeśli nie będą to regularne godziny, lecz bardzo przybliżone? (Moje oświetlenie nie jest zautomatyzowane, muszę ręcznie włączać i wyłączać światło 😕 )

2. Czy wentylacja jest bardzo konieczna w przypadku szafy, gdzie mogę bez problemu "otwierać" drzwiczki i wietrzyć regularnie roślinki? (Planuje zakup wiatraka, niestety za dużo na światło wydałem, więc musze sobie radzić wietrząc, ale wloty pasywne już zrobiłem)

3. W przypadku nasion, co do których pewien nie jestem (Automat czy Fotoperiod), jak najlepiej ustawić cykl świateł? (Nasiona znalezione z "ulicznego" jaranka, ale dobrej jakości)

4. W przypadku braku trenowania roślin, lecz uzyskania prawie idealnych warunków dla danej odmiany, jak mogę kontrolować jej wysokość? Wystarczy mniejsza doniczka? (Nie ukrywam, że informacje na ten temat są dosyć nieoczywiste, ale na logike zakładam mniejsza doniczka - mniejsza roślina) 
 

Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedź 😄 
Pozdrawiam ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KryspieK napisał:

Coś się stanie, jeśli nie będą to regularne godziny, lecz bardzo przybliżone? (Moje oświetlenie nie jest zautomatyzowane, muszę ręcznie włączać i wyłączać światło 😕 )

 

Roślinka może zhermic, zakup programator czasowy i będzie po kłopocie 

 

2 minuty temu, KryspieK napisał:

. Czy wentylacja jest bardzo konieczna w przypadku szafy, gdzie mogę bez problemu "otwierać" drzwiczki i wietrzyć regularnie roślinki?

Tak, wentylacja jest ważna 

 

3 minuty temu, KryspieK napisał:

W przypadku nasion, co do których pewien nie jestem (Automat czy Fotoperiod), jak najlepiej ustawić cykl świateł?

Ustaw 18/6 i obserwuj. Jeśli roślina nie zacznie kwitnąć po okresie 3/4 tyg to przełącz na 12/12

 

5 minut temu, KryspieK napisał:

mniejsza doniczka - mniejsza roślina)

Zgadza się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź @Morenn ! 🙂

Uzyskałem wszystkie odpowiedzi jakich chciałem, dziekuje.

No wiec do czasu zakupu programatora muszę niestety ustawiać budzik =D Koszmar 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...