Skocz do zawartości
FasoN

Sadzonka nie rośnie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Tydzień temu zacząłem uprawę. Jedna z moich trzech roślinek nie rośnie i nie wiem co stanowi problem. Roślinka z którą mam problem to Gorilla Girl XL auto. Roślinki mają tydzień czasu. Wygląda mi to na przypalenie nawozami zawartymi w gotowej ziemi, ale nie jestem pewien, gdyż mam za sobą zaledwie 2 uprawy i brakuje doświadczenia i zwracam się o pomoc do was. Dodam, że nie lałem jeszcze żadnych nawozów.
Parametry:
Lampa hps dual 150w ~17.7k lumenów
Growbox 0.30m2
Wilgotność w boxie oscyluję w granicach 60% przy włączonej jak i wyłączonej lampie
Temperatura: 26-29C przy właczonej lampie i nawilżaczu, 22-24C przy wyłączonej
Ziemia uniwersalna z castoramy o ph 5.5-6.5 z perlitem



 

20210531_211129.jpg

20210531_221545.jpg

Edytowane przez FasoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, insane93 napisał:

Jakas wentylacja jest?

PH gleby sprawdz 

@FasoN

Oczywiście, że jest. Dwa wentylatory wyciągające 140mm( z czego jeden narazie wystarcza) oraz wciągający o takich samych wymiarach. Ph gleby to mniej więcej 6 

Teraz, Dobry_Człowiek! napisał:

Jak wysoko masz lampe nad roslinkami?

35 Cm od doniczki do odbłyśnika 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szym napisał:

@FasoN przesuszyłeś, gleba jest wilgotna czy sucha ?

Nie mogłem przesuszyć :x Gleba jest wilgotna, roślinka nie przelana. Mam za sobą już 2 uprawy i pierwszy raz takie coś mi się zdarzyło 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest w ziemi z castoramy? Serio, lepiej kupić za trochę więcej grosza light mixa BioBizz lub podobne i masz 3-4 tyg spokojne a maluchy czuja się jak w niebie. Sam musisz wiedzieć co zrobiłeś innego jej niż reszcie:roorrip:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dzielnicowy napisał:

A co jest w ziemi z castoramy? Serio, lepiej kupić za trochę więcej grosza light mixa BioBizz lub podobne i masz 3-4 tyg spokojne a maluchy czuja się jak w niebie. Sam musisz wiedzieć co zrobiłeś innego jej niż reszcie:roorrip:

Sęk w tym, że nic innego jej nie robiłem. Cała trójka prowadzona tak samo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że zjarana podlewaj glebe, kontroluj warunki i odbije, bo nowe listki są dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FasoN 1,5l - 2,5l wody kranowej natychmiast powoli przepuścić przez tą donicę.

Krok drugi - Lekko zaostrzonym prętem o średnicy 3-4mm robisz 20-50 dźgnięć do spodu donicy. I pod kątem lekko unosząc glebę w górę.  

Ani mi się waż pomyśleć o Ph wody. Uprawy w ziemi bez nawozów mineralnych regulowane są automatycznie i nie tolerują zmian regulujących Ph.

Inna sprawa to początkowe Ph ziemi.  

Może cię kolega za bardzo lubi lub żona cię mocno wspiera i dodali coś od siebie. 

edit

W tym wieku pokusiłbym się o wyciągnięcie rośliny z donicy i wypłukanie korzeni z ziemi.

Zasadzenie rośliny w nowej ziemi kierując się istotnymi wskazówkami Smerfa Ważniaka

- Sypiąc ziemię do donicy robisz to z wysokości 3 - 30 cm nigdy nie naciskasz ręką na ziemię.

- Słuchawka od prysznica daje delikatny rozproszony strumień, ustawiasz temperaturę pokojową + - 7 stopni znaczy się na oko tfu na łokieć i lejesz ile popadnie aż roślina padnie. Znaczy może się położyć więc dobrze żebyś ją podtrzymał jedną ręką. I lej waść aż wyjdzie dołem 1 - 2 litry.

- Pozostawiasz do wycieku resztek i wyschnięcia, wstawiasz do ogrodu.

- Najważniejsza zasada której przestrzeganie jest szczególnie ważne w twojej sytuacji i zawsze kiedy roślina jest wysadzana lub przesadzana do większej donicy. Następne podlewanie tylko i wyłącznie wtedy gdy ziemia w donicy będzie sucha. Cierpliwości, potrwa to na pewno ponad tydzień. 

 

 

 

Edytowane przez Ważniak
Dodatkowa informacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...