Skocz do zawartości
klaudiiaas

Jakieś podłoża do uprawy indoor?

Rekomendowane odpowiedzi

I czy zmieszana z perlitem ziemia będzie ok jak jeszcze podsypie keramzytem?

Biobizz All Mix czy Light Mix? Czytałam gdzieś,że niektórym przepalają roślinki dlatego mam dylemat troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Morenn gdyby trzeba bylo wybierac tanią ziemie z ogrodniczego plus jakies nawozy i perlit a kupic lightmix bez perlitu to lepiej lightmix? Pytam bo jak zaczalem czytac cale forum to na poczatku myslalem tylko o lampie a teraz juz zamawiam namiot, nawozy, wentylatory i o ziemi zaczynam myśleć. No ale to jak kazde hobby. Tylko ze ja dopiero zaczynam i nie chce zmarnowac tego wszystkiego co nakupie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Morenn napisał:

@rysiekochucki lightmix ma w sobie perlit, dodaj do tego biobizz trypack i nie będziesz musiał się martwić o nawożenie 

A muszę dawac trypack? Myslalem o root juice i bloom. Chodzi mi o automaty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rysiekochucki napisał:

A muszę dawac trypack?

Jasne, ze nie to tylko luźna propozycja

1 minutę temu, rysiekochucki napisał:

Myslalem o root juice i bloom.

No to brakuje jeszcze biogrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Morenn napisał:

Jasne, ze nie to tylko luźna propozycja

No to brakuje jeszcze biogrow

Ok. Wezmę tez biogrow. Cos czytalem ze grow daje się roslinkom na fazę weg a ja chce automaty miec. Ale słucham pokornie i chce się czegos nauczyc. Wiec mam juz grow bloom i heaven. Do tego wezme lightmix. Cos jeszcze do automatów powinienem wziąć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja każdy grow lecę na plargon light mix i jestem zadowolony. Nie pali kwiatów i można sobie samemu dawkować nawozy w miarę rozwoju rośliny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz od razu, ale automaty mają twardszą skorupkę i jak wcześniej sobie nie wykiełkujesz nie dowiesz się czy udało się wykiełkować zanim nie wyjdzie na powierzchnię, a odgrzebywanie później takiego nasionka to ryzyko uszkodzenia kiełka, które to jest bardzo wrażliwe

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Ostatnio włożyłem 9 nasionek odrazu w ziemie i wszystkie wyszly w ten sam dzień. Jak zacząłem przesadzac to mi sie 4 rozleciały w rękach. Jestem dość niezręczny chyba. Więc zaryzykuje i pójdzie odrazu w lightmix 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, konopny_janusz napisał:

@rysiekochucki gdzieś czytałem, że niektórzy wdupiali te nasionka do ziemii złą stroną i kiełek szedł w górę zamiast w dół, na to chyba też trzeba uważać

Nie wiem jak to mozliwe ale ja wszystkie wkladam jak bądź. Robie małą dziurke ołówkiem i wkladam jakis 1cm pod ziemie. I wszystkie wyszly. Wydaje mi się, ze natura zrobi swoje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie do końca chce wierzyć żeby tego samego dnia pestki z ziemi wychodziły 🙂 tym bardziej bez wcześniejszego kiełkowania poza doniczką. No ale może się aż tak nie znam. Ja zawsze do wody daje na 24h automaty, potem na wacik i jak wyjdzie kiełek to do ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, HappyCow napisał:

Coś mi się nie do końca chce wierzyć żeby tego samego dnia pestki z ziemi wychodziły 🙂 tym bardziej bez wcześniejszego kiełkowania poza doniczką. No ale może się aż tak nie znam. Ja zawsze do wody daje na 24h automaty, potem na wacik i jak wyjdzie kiełek to do ziemi

Tego samego dnia - mialem na mysli ze wszystkie wyszly w ten sam dzien. Jakies 3 dni po wlozeniu do ziemii. Ale rzeczywiście mogłem doprecyzować 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...