Skocz do zawartości
Macie1992

Wodny outdoor - 4x OG Kush półautomat, 5x Northern Passion 2.0, 10x AK 47 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy uoutdoor I ogólnie pierwsza uprawa w moim wykonaniu. Będzie do dla mnie nowe doświadczenie dlatego też rady od doswiadczonych koleżanek i kolegów mile widziane. Relacje z pewnością będzie  wyróżniało napewno to , że rośliny znajdują się na platformie a platforma na wodzie:). 

Nasiona:

4x Og kusi półautomat 

5x Northern passion 2:0

10 ak 47 2:0

400 l ziemi sklepowej .

Wiem, że zdjęcia są średniej jakości jednakże na przestani tygodnia postaram urozmaicić fotorelację o więcej zdjęć lepszej jakości robionych za dnia. Na fotkach widać og kushe. Które na ten moment mają coś koło 35 dni. 

3.jpg

5.jpg

1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester platforma na której znajdują się rośliny jest oparta na 4  beczkach a beczki są w wodzie która dosiega praktycznie do pasa. Jak będę następnym razem za dnia zrobię więcej zdjęć żeby ładnie to zobrazować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Macie1992 cały sezon będą na tej platformie? Żeby tam na kwitnieniu pleśń ich nie dopadła bo są większe szanse w takim środowisku, na weg sam pomysł nie jest głupi a nawet ciekawy, będę zaglądał i życzę powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Og kushe mają 44 dni , Notherny 33, jak widać na jednym ze zdjęć jeden northern znacząco odbiega rozmiarem od innych. Przy pogodzie która ma być przez następne kilkanaście dni powinien odbić. Reszta roślin rozwija się bardzo dobrze powiedziałabym nawet ze rosną jak na drożdżach mimo tego, że nie podlewałam ich żadnym nawozem. Przy nastepniej wizycie bedzie aplikowany biohumush w proporcjach 1/3. Dodatkowo na spota trafiło 5 doniczek z nasionami ak:47 2:0. Moje pytanie do Szanownych kolegów oraz koleżanek, macie jakieś sprawdzone środki zapobiegawcze bądź zwalczający pleche? Zapewne w końcowej fazie będę zmuszona do ich użycia. Za wszelkie sugestie oraz odpowiedzi na pytanie z góry dziękuję:) 

iOS_image_upload (13).jpeg

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda utleniona 3%-wa podobno zabija każdą pleche, nie wiem tylko jak taki oprysk zadziała na rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Macie1992 w zaawansowanej fazie kwitnięcia lepiej nie pryskac niczym topów bo to pogorszy sprawe. I nie ma czegos takiego jak środek na pozbycie sie pleśni. Sa środki zapobiegawcze powstawaniu pleśni które stosuje sie do max połowy kwitniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup najlepiej dwa środki i pryskaj na zmianę co 7-10  dni i możesz normalnie pryskać do 2 tygodni przed ścinka, niektórzy pryskają teldorem aż do ścinki. Oprysk musi być dokładny 

@Dobry_Człowiek!  Nie wprowadzaj w błąd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dzielnicowy raczej ty wprowadzasz w błąd.

Pleśń zaczyna sie pojawiać gdy jest duża wilgotność a pryskanie czyms chyba zwiększa wilgotność? A wilgotność w fazie kwitnięcia jest wrogiem numer 1. Poczytaj sobie również o tym na innych forach nie koniecznie polskich. Ja miałem pleche w poprzedniej uprawie i zrobiłem błąd pryskajac czyms na pleche bo sytuacja sie pogorszyła. nie ma czegos takiego jak srodki grzybobójcze tylko raczej zapobiegawcze. Tak jak masz lek na ból głowy. To lek jest na ból glowy czy przeciwko bólowi głowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Ma więcej racji niż @Dzielnicowy .
Widoczna pleśń to znak, że jest już trochę za późno, bo raczej "głębiej" będzie jej więcej.

Łatwo to zauważyć zostawiając ser lub chleb i dać mu troszkę spleśnieć. - Kiedy zobaczysz na serku lub chlebku "puszek", to przekrój tę rzecz i sobie zobacz, jak głęboko sięga, zwykłe opryski mogą pomóc, ale tylko na :"wierzchnie warstwy".

Edytowane przez KryspieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zastosowania środków zwalczających pleśni a już na pewno nie są one stworzone do marihuany, nie zapominajmy ze później to palimy, nie wyobrażam sobie złapania plechy na topach, zwalczenia a później palenia tych samych topów, jeżeli plecha się dostanie na topa to niestety jest on do wyjebania, obcięcia kawałka z plecha żeby nie osiadła na innych kwiatostanach, tylko tak można walczyć z plechą. Dlatego najlepiej zapobiegać kontrolując wilgotność i usuwając obumarłe liście i zgodzę się tu z @Dobry_Człowiek! W zaawansowanej fazie kwitnięcia lepiej nie pryskać niczym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majki warto wspomnieć o dezynfekcji narzędzia którym będzie wycinany zainfekowany top bo można tą plechce przenosić niechcący. 

Spotkałem się też z opinią że warto pryskac krzaki canna cure. W tamtym roku pryskalem ale czy to coś pomogło to nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Rośliny pięknie rosną a przynajmniej tak mi się wydaje 😉 z wyjatkiem jednego northerna(ma coś koło 40 dni). Na spocie znalazły się 3 nowe dziewczyny ak 47 2:0. Jak macie jakies sprawdzone nawozy poprosiłabym o podanie nazwy bo póki co podlewane byly biohumusem. Wszelkie uwagi odnośnie dziewczyn mile widziane. 

2.jpg

7.jpg

).jpeg

5).jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...