Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Lemon Skunk - Green House Seeds / Lumatek Attis 200W / 60x80-0.48m2

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
9 minut temu, Dobry_Człowiek! napisał:

Jakie 3 dni? Jak problem mam od ponad 3 tygodni. Ciekawy jestem co ty bys zrobił.

Wywaliłem kermazyt i jutro będzie w nowej ziemi.

24czerwca zrobiles jej mega fryzjera, czyli dokladnie tydzien temu. Widac ze trochę sie rozrosla, mogles dac jej troszke czasu jeszcze. Dlatego mowie, ze to twoje roslinki i twoje decyzje. 

Ja bym troszke azotu im dal, na zdjęciach wyglądają na jasno zieloniutkie. Ogolnie to wygladaja na przemoczone nw, moze faktycznie ten kermazyt. Oby to pyklo. 

Edytowane przez Git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mas racje 24 czerwca robilem fryzjera a z problemem zmagam sie 3 tygodnie. Prowadze kalndarz kazdy krok sobie zapisuję. I moim zdaniem zrobilem dobry krok bo potwierdzilo sie moje przypuszczenie. Korzenie nie mialy juz miejsca rosnąć i dlatego roslina nue rosIa. Korzenie az przebiły sie przez dół doniczki materiałowej. nie bede katowal roslin odzywkami jak nie pozują niedoborów. 

I moim zdaniem ona stała w miejscu a nie sie rozrosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Moim zdaniem korzenie się dusiły/gniły miałem podobny problem i bardzo długo liście były oklapnięte dopóki roślina nie umarła i był to naprawdę długi proces, starałem się ją wysuszyć ale podłoże było nie najlepszej jakości i było już za późno, dlatego teraz przykładam duża wagę na przygotowanie podłoża. A powiedz mi jeszcze jak te materiałowe donice się spisują używałeś ich już wcześniej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majki podłoże które teraz używam chyba nie należy do gorszego sortu ,,plargon batmix,, ale chyba za bardzo to wszystko zbiłem i na samym dole ten kermazyt. Nie miałem zbytnio możliwości sprawdzenia ile wazy donica przez sztywną siatkę. zawsze sprawdzałem podnoszc doniczke, a tutaj starałem sie sprawdzac wbijając palca. I byc moze za czesto podlewałem. Dzisiaj wyciągając roślinę z doniczki widziałem ze ziemia w środku jeszcze wiglotna a z zewnątrz sucha. Od ostatniego podlawnia minęło 6 dni. 

Uprawiam w tych doniczkach 3 raz i do tej pory sprawdzały sie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, oby teraz jakoś to poszlo. Po takim stresie jak wypierdoli pąkami teraz to ino roz. Dostala hardkorowy trening, DBD - dzien bez doniczki 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Z początku tez używałem keramzyt, teraz mimo ze ziemia lepszego sortu to i tak dokupuje perlitu ogrodniczego, dosypuje i mieszam żeby dobrze spulchnić ziemie, i od kiedy tak robię nie miałem jeszcze problemu z podłożem, na twoim miejscu dałbym korzeniom odpocząć i robiłbym póki co wodne opryski. Roślina nie ma żadnych niedoborów wiec noe trzeba jej dawać papu, ale to tylko moje skromne zdanie😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przesadziłem dwie roslinki. Wytrzepalem większość ziemi z korzeni i poszły do ziemi canna terra pro plus. Wróciłem do starej ziemi na tej co sie uczyłem. 3/4 worka 50 litrowego poszlo na dwie doniczki. Teraz tylko wystarczy czekać na efekty. Jak widac ta po lewej od wyjacia ze starej zimi dostała ładnych kolorów. 

20210702_165502.jpg

20210702_165508.jpg

20210702_165512.jpg

20210702_165521.jpg

20210702_171053.jpg

20210702_171105.jpg

20210702_171110.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewa od razu inaczej wygląda. Nawet na pierwszy rzut oka. Współpracuje od razu. 

Lewa od razu inaczej wygląda. Nawet na pierwszy rzut oka. Współpracuje od razu. 

Też mam tą terra canne. W zasadzie to mam jedną i drugą. Bo mieszałem batmix z terra Cana pro plus. 

Batmix jest bardzo czarny bardzo zbity i twardy. Canna mocno napowietrzona, leciutka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Dobry_Człowiek! jest lepiej czyli ruszyło, to dobrze, zobaczymy jak będą wyglądać za tydzień.

mógłbyś zerknąć na tą fotorelacje, ponieważ masz więcej doświadczenia a Ja nie chce nikogo wprowadzać w błąd, po za tym ostatnio pomogłeś w temacie gdzie były zablokowane korzenie i nie dobór fosforu a to nie było proste. Ta roślina też może być poblokowana

 

Edytowane przez point.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostatnio dość dużo i często czytam i rozmawiam na temat mojego problemu. I chyba znalazłem to co dotknęło moje rośliny. W artykule którym znalazłem sa opisane oznaki które idelanie pasują do tego co mam.  Wczoraj zakupiłem cos w stylu tlenu w płynie (Essentials OxyPlus 12%) Czekam az ziemia troche podeschnie i podleje tym. Sprzedawca w sklpie gwarantuje mi poprawe jeżeli nie jest za późno.

Pythium

Pythium, główny czynnik przyczyniający się do zgnilizny korzeni, jest najczęstszą chorobą korzeniową, która nęka ogrodnika konopi indyjskich. Ten szkodliwy, pasożytniczy grzyb korzeniowy jest w stanie szybko rozprzestrzeniać i niszczyć w inny sposób zdrowe rośliny uprawne. Pythium rozkwita w warunkach beztlenowych i umiera w dobrze natlenionych warunkach. Sadzenie pojemników, które pozostają nasycone, ostatecznie staje się w stagnacji. To stagnacyjne środowisko, w którym nie ma dużo tlenu rozpuszczonego, jest idealne dla Pythium. Innymi słowy, overwatering (zbyt duża ilość wody) jest częstą przyczyną Pythium. Pythium jest również powszechne w systemach hydroponicznych, w których nie ma wystarczającej ilości rozpuszczonego tlenu w pożywce.

Pierwsze oznaki pythium mogą naśladować niedobór azotu, a dolne liście żółkną. Ostatecznie liście te mogą również mieć brązowe plamki, ponownie naśladując inne niedobory składników odżywczych. Cała roślina marihuany ostatecznie okaże się zwiędła, a w skrajnych przypadkach umrze. Po sprawdzeniu korzeni hodowca marihuany może szybko zidentyfikować Pythium. 

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znalazłeś u siebie takie oznaki niedoborów? 

Jak to dzisiaj wygląda? 

Nie ważne czy nazwiesz to pythium czy jak kolwiek inaczej, to jest tylko rozłożenie problemu na czynniki pierwsze, ponieważ dalej sprowadza się to do przelania rośliny i stagnacji z tym związanej. Oby płynny tlen zadziałał, ja uważam, że przesadzenie ich w nową ziemie( tak już zrobiłeś?) załatwi sprawę. Nie od razu, korzenie muszą też odetchnąć, ale problem się rozwiąże. 

Daj może mocniej światło, szybciej odeschnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx roślina żyje, nie umarla także będę starał się ją uratować. 

Ten specyfik co mam podobno ma uratować rosliny. Ten grzyb rośnie bez telenu a umiera w utlnionym środowisku, a to ma za zadanie dotlenić ziemie. Także trzymam kciuk i mam małą nadzije ze pomoże.

@KlausKörner na samym poczatku ktoś pisał ze je głodze, że one są nie dokarmione. Bo tak to moglo wyglądać. Dolne liście żółkną i usychają. Mam na lisciach brązowe plamki przypominające niedobory cal mag. Z opisu i wyglądu wszystko sie zgadza. 

Napewno nie zaszkodzi tego spróbować i tez nie zaszkodzi roslinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, że nie zaszkodzi. Ogólnie może warto u zdrowych roślin to tez przetestować, tlenu nigdy za wiele. 

Po 2 litry wody lałeś czy ile? 

Ja dzisiaj pierwszy raz polałem po 900ml każdej, ogólnie to podlewałem codziennie po 300ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...