Skocz do zawartości
awla

Liście przy topach zwijają się w dół

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc, z 5 dni temu zaczęło się robić źle z moją roślinka, podejrzewam że może być zjebana genetycznie ale wolę się upewnić, do tego do chodzi druga, przy której zobaczyłem to samo, nie wiem co jest tego wina poniewaz 3 inne roślinki rosną i rozwijają się normalnie 16212536216092083008005265268248.thumb.jpg.18f5de0d18fd27ef4711971fbb75db23.jpg

16216972242731443547326172478715.jpg

16216972864935713869686666459232.jpg

16216973395724834667562701481967.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@awla Wiesz chociaż jakie masz PH? Napisz coś więcej, czym podlewasz jakie warunki to będzie nam wszystkim łatwiej ci pomóc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 10l

@Dzielnicowy jak zmienjszyc temperaturę jak lampa grzeje a podlewam 1litr z odżywka do pomidorów 4mm, jak bym wiedział jak schłodzić powietrze, bo w środku wiatrak mam.@Majki nie mam od określenia pH ani do wilgotności, podlewam odżywka pomidoro co 4 dni a co 2 je podlewam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@awla chodzilo mi o to, jaki rodzaj doniczek, plastkowe, materialowe? Jesli plastikowe, to masz otwory na spodzie doniczki? Najlepiej wrzuc zdjecie calego boxa. Jaka masz tam wentylacje, poza went. mieszajacym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 właśnie nie mam wentylacji jedyne co to wiatrak od dołu wprowadzający powietrze i wiatrak w środku skierowany ku górze żeby ciepłe powietrze uciekało i tak mam plastikowe z otworami 1621703238737315894998033998677.thumb.jpg.fc110add45ad880edf7ab620e435b604.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa hps bez wentylacji, to jest karkolomne zadanie. Kup, najlepiej jeszcze dzisiaj termometr z higiometrem, w jakims leroy merlin, castorama, itp., to koszt 10 - 15 zl, bo bankowo tam masz wysoka temp. i wysuszone powietrze. Poloz dlon nad szczytami roslin pod lampa na kilka minut i sprawdz, czy mocno grzeje. Podlewasz je, az ziemia wyschnie, czy utrzymujesz ziemie caly czas wilgotna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 czekam az siema wyschnie, zrobi się lżejsza lampę mam 20cm od rośliny i grzeje, ale dodam że mam tam 3 inne rośliny i dobrze rosną więc nie wiem, jutro kupie termometr i miernik pH narażone nie wiem jak im pomóc, lepiej nie będą wyglądać ale niech topy urosna bo przestały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@awla ten wentylator, który wdmuchuje powietrze do boxa, to jaki masz? Mozesz wrzucic jego fotke? Wentylator wewnątrz boxa powinien byc skierowany na rosliny.

Nie kupuj tanich mierników elektronicznych do mierzenia ph, jak nie masz kasy, to kup płyn helliga, a jak Cie stać to za ok. 200 zł miernik firmy ADWA, ale jaki dokładnie, to musisz pytać bardziej doswiadczonych forumowiczów, chociaż na moje oko ph ziemi jest ok.

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@awla Pokaż jaki to jest wiatrak, ten który wdmuchuje powietrze, bo bardziej od tego jaki wdmuchuje, potrzebujesz taki, który będzie wyciągał powietrze z boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@awla  Nie masz wentylacji poza pasywną, a to doży błąd, a tym bardziej, jak chodzi o HPS i nadchodzące lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@awla  Może uwarunkowania genetyczne , dla jednych dane warunki mogą być wystarczające, a dla innych nie, jak z ludźmi jednego zabijesz grypą, a innemu covid nic nie zrobi. Genetyka to klucz do przetrwania , jak chodzi o dany organizm.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...