Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Halo, siemanko witam serdecznie wszystkich zainteresowanych. 

Jest to moja pierwsza przygoda, praktyki brakuje, a z teorią jak to z teorią. Życzcie mi powodzenia. 

 

Box od GrowPro 80x80x180 white ambient PAR+. Oświetlenie Led Greenception GCx4 seria X 120 W, wyciąg Taifun 137m3/h z filtrem primaklima, 2x mieszające, jeden RAM, I jeden GardenPro, nawilżacz powietrza. 

Automaty od RQS, 2 x Dosidos i 1 x Green Gelato. Donice materiałowe 10-11l, ziemia plagron batmix, z odżywek mam tylko starter pack od biobizz 3x250ml czyli biogrow, biobloom, i topmax. 

Panie kiełkują w Starterkit z Rqs. 

Mam nadzieję zrobić LST. 

Na dzień dzisiejszy jeszcze czekam na pierwsze oznaki życia, dlatego nie wrzucam fotek. 

Z ciekawostek, trochę obok tematu to wsadziłem na okno Igrowcan od RQS z greengelato w środku i chce trzymać ją w takich warunkach do końca. 

Pozdrawiam serdecznie i będę wdzięczny za każdą pomoc i komentarz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, witam i pozdrawiam wszystkich. 

Panienki trafiły do swoich donic, i zamieszkały w namiocie. 

Ze względu na sprzeczne informacje jakie posiadam, nie jestem pewien czy nie za wcześnie, tak czy inaczej jest już po fakcie. Gelato wyrosło na ok 1cm, Dosidos na powiedzmy 3 mm, drugi Dosidos równy z ziemią. Ten równy z ziemią miał za to korzonek 8mm, podczas gdy reszta ok 3mm. Światło ustawione na ok 40 procent mocy vege. Też nie wiem czy dobrze. 

Roślina z puszki też wylądowała w namiocie bo ostatnie dni były bez słońca i szkoda jej trochę było, po za tym zmieniłem jej medium(oryginalnie była w kokosie) na ziemię, bo uprawa w kokosie wydała mi się skomplikowana. Wiedzę teoretyczną zbierałem raczej o uprawie w glebie i nijak ma się ona do kokosa. 

A teraz obrazki:

IMG_20210523_123832.jpg

IMG_20210523_124000.jpg

IMG_20210523_123942.jpg

I dalej

IMG_20210523_124007.jpg

IMG_20210523_123931.jpg

IMG_20210523_123937.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie. 

Jak powinna być ustawiona lampa?

Na jaką odległość od dziewczyn i na jaką moc? 

Dwa potencjometry jeden vege drugi flo, czy korzystać z jednego czy z obu i na jakich ustawieniach? 

Instrukcja instrukcją, obietnice producenta obietnicami, w teorii patrz w zalecenia, ale w praktyce jak widzę to growerzy mają odmienne zdanie. 

Z góry dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lampe, to ci nie pomoge, musisz szukać pomocy u bardziej doswiadczonych forumowiczów, ale to co mi sie rzuca w oczy, to:

1. Termometry powinny być w rogu, mozesz przymocować do rurek od stelaża, bo trzymając je na ziemi bedziesz miec przekłamane pomiary,

2. wentylator wyciągowy chyba masz za słaby na ta powierzchnię, powinien byc ok. 280 m3/h 

3. Ziemie masz jedna z lepszych, nawozów prawdopodobnie długo nie będziesz uzywał, lej sama wode o dobrym ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie i schludnie to wyglada. Nawilzacz dalbym pod wlot pasywny ( ta klapka z siatka) w poblizu wentylatora, zeby powietrze, ktore jest zaciagane do boxa bylo wilgotne, a wentylator je rozrzucal po boxie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner też chwilę temu wystartowałem z swoim pierwszym projektem, nie rób mojego błędu i trzymaj faktycznie panel te 50-60cm od szczytów bo ja niestety trzymałem niżej i mi tak zsałaciło krzaka że szok xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Odwaliłem numer i wydaje mi się że Panienki nie żyją, ewentualnie nie mają już szans na żywot. Domyślam się czemu ale lepiej jak ktoś podpowie od siebie nie opierając się o moją sugestie. Obrazki:

IMG_20210524_100811.jpg

1.dosidos

2.dosidos

3.greengelato

IMG_20210524_100956.jpg

IMG_20210524_100904.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...