Skocz do zawartości
Gość

Northern Light F1, Auto Pineapple Express, Auto G13 ~ Mars Hydro 100W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich zielarzy i zielarki 💓

Obserwuje forum od kilku miesięcy i odważyłem się zrobić growa razem z wami .

 

Box - 50x50x120

Oświetlenie -  Główne ~ HPS 150W, oraz  Led 150w Full spectrum w razie "W" na kwitnienie

Wentylacja - 1 x Wentylator AXIAL-FLO Ø125, 185 m³/h ( Jeszcze nie podłączony razem z filtrem węglowym przed kwitnieniem wszystko będzie śmigać ) , 1x mieszający , nawilżacz powietrza

Nasionka - Auto Pineapple Express , Northern Light F1 Fast Version , NoName z pestki po jebitnym paleniu, ale co wyjdzie to czas pokaże.

Nawozy -

Advanced Nutrients BLOOM (pH Perfect) 0.5L, nawóz na kwitnienie 

Atami Blossom Builder 50ml, nawóz końcowy zwiększający masę

Ziemia - Plagron Batmix 25L 

Donice - Materiałowa 10L, Kwadratowa 9L oraz okrągła coś pomiędzy 9-11L

Trening -  Topping/lst : W zależności jak będzie szło/ Planuje siatkę założyć, ale może wypowie się ktoś bardziej doświadczony czy pod te odmiany się uda.

Ph -  Za pare dni zamówię miernik ph.

Noname ma jakoś tydzień +- , a 2 panny dopiero widać dziubki . załóżmy że start 19.05-2021

 

 

188226397_844441236165165_755433682385250294_n (1).jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@fxxx1337 Rozumiem, ale powiem ci szczerze za każdym razem jak coś tam sadziłem to zwykłą ziemie za 5-10 zł kupywałem i było git. Teraz nagle pomyslalem a chuy kupie coś lepszego nie bede oszczędzał. Ale nie zainteresowałem się jakie to może mieć skutki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jechać na lightmixie, masz nawóz na 2 tyg, a potem dodajesz odżywki i masz spokój

albo kiełkujesz w mniejszych a potem przesadzasz do mocniejszej ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fxxx1337 napisał:

najlepiej jechać na lightmixie, masz nawóz na 2 tyg, a potem dodajesz odżywki i masz spokój

albo kiełkujesz w mniejszych a potem przesadzasz do mocniejszej ziemi

Ja jadę na lightmixie, mija miesiąc i nadal zieloniutka taka że człowiek sobie myśli po co mi nawozy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Dzielnicowy w razie W mam obok boxa jeszcze jednego i  leda, ale na spokojnie.

Zamówiłem ziemie co polecał fx i prawdopodobnie wrzuce/zamienie na auto g13 i cookie cos tam. Ale poczekam na paczke z ziemia i miernikiem ph 

@dantes205 Delikatnie  coś tam na lampe leci, ale umiarkowanie

@dantes205 Czekam na Przewód wentylacyjny fi127mm / 1mb miękki aluminiowy, alufleks... oraz kabel. Na dniach dodam zdjęcia 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator mieszający daj nad wlotem pasywnym. Jak podłączysz wentylator wyciągowy, to nawilżacz możesz dać poza boxa, blisko wlotu pasywnego, powinien zaciągać pare z nawilżacza do środka boxa, przynajmniej u mnie tak to działa, zyskasz trochę miejsca w boxie. Termometr z higiometrem umieściłbym w rogu boxa, na którejś z rurek stelaża, bo teraz możesz mieć zakłamane pomiary, kiedy leży na ziemi. Uważaj na wodę, którą im lejesz, łatwo zepsuć ph ziemi, wiem to na swoim przykładzie. 

Słońce+Woda+Powietrze!

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aktualizacja:

1. Noname

2. Pin exp

3. North f1

wychodzą zobaczymy co dalej będzie 😉 

222.jpg

186548040_914664569101227_1411016326420839419_n.jpg

187947104_483570606227956_211285343542184449_n.jpg

Udało mi się  troche zbić temperature do max 29°C

Jak już zainstaluje wentylator z filtrem to już będzie miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam do was bardzo ważne pytanko czy pod ten namiot nada się LAMPA LED MARS HYDRO TS600 100W GROW ?

Bo szczerze mówiąc już wole  konkretnie dokończyć wyposażenie a hps'a opierdole za pol darmo komuś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@MałyTopek ja mam ts600 w 60x60 i u mnie daje rade. To na mniejszym tymbardziej zadziala ale czy nie zamocno:?/ Ogolnie jak wiesz ze kiedys moglbys powiekszyc boxa/miejsce to polecam ts1000 bo tam juz mozna przykrecac moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok jeszcze zanim zamówię poczekam czy ktoś się wypowie jeszcze. Najbardziej zależy mi na odpowiedzi jakiegoś zamiennika. Nie chodzi o koszta a bardziej o maximum plonu i jego  jakości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...