Skocz do zawartości
Yomanesko

2x north passion | 2x ak47 auto | 2x afghan auto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Zgadza się chyba że dałeś jeszcze coś na obniżenie pH to wtedy spadło poniżej dolnej granicy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze moja kranowka jest hujowa, wogole jej nie sprawdzalem... Jutro odbiore mierniki ph to posprawdzam glebe i wode okaze sie co pokaza ;)jak sie okaze za niskie ph to ppstaram sie je podniesc moze panny odzyja (w co powatpiewam). Beda mialy czas na regeneracje do 9 czerwca bo wtedy wracam z urlopu. Jak niebedzie poprawy na szybko rusze z nowymmi automatami. Wyciagam lekcje i ppstaram sie wszystkiego dopilnowac jak nalezy. Bede informowal dzieki Panowie za pomoc nowicjuszowi 🙂👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Yomanesko said:

Moze moja kranowka jest hujowa, wogole jej nie sprawdzalem... Jutro odbiore mierniki ph to posprawdzam glebe i wode okaze sie co pokaza ;)jak sie okaze za niskie ph to ppstaram sie je podniesc moze panny odzyja (w co powatpiewam). Beda mialy czas na regeneracje do 9 czerwca bo wtedy wracam z urlopu. Jak niebedzie poprawy na szybko rusze z nowymmi automatami. Wyciagam lekcje i ppstaram sie wszystkiego dopilnowac jak nalezy. Bede informowal dzieki Panowie za pomoc nowicjuszowi 🙂👍

Troche sie pospieszyles z automatami,ja dopiero mocze a wysadzam na spota w czerwcu gdy juz ziemia ladnie nagrzana i sloneczko napierdziela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie czas na upa. 

Od ostatnich relacji bylem na spocie 4 krotnie.

30 maja jak planowalem dokonalem pomiarow ph gleby i wody. Okazalo sie ze gleba na glevokosci 10cm ma ph6 a na glebokosci 30cm 5ph. Pod kazda panne podsypalem po dobrej garsci dolomitu troszke azofoski i podlalem woda z biedronki o ph 7 bo gdzies wyvzytalem na forum, ze ma takie ph i rzeczywiscie okazalo sie prawda. Z braku czasu skorzystalem z kupnej 😉 przykrylem profizorycznymi zaslonami z plexy jak na poprzednich obrazkach bo w tamtym okresie mocno padalo.  Zdjec nie robilem bo malo czasu i dodatkowo komary sie odpalily...

2 czerwca przed tygodniowym wyjazdalem udalem sie znowu na spota posciagac plexy i podlac wodac z dodatkiem dolomitu bo zapowiadali ladna pogode.

9 czerwca po poweocie z urlopu udalem sie pospiezznie skontrolowac co i jak. Ku mojemu zaskoczeni Panny odzyly chociaz jedna nie dala rady(north passion) i zgnila czy uschla ciezko powiedziec bo cala w plamach brazowych. Zdjec nie robilem bo znowu komary niemilosiernie ciely, a ja bez zadnych preparatow... podlane woda z dolomitem, troche azofoski.

13 czerwca Na nastpna wycieczke lepiej sie przygotowalem, zaopatrzony w offmax 😁

Dodatkowo zanioslem 80l ziemi pod nowe dolki, bo w planie 4 dodatkowe nowe automaty.

Do nowych dolkow dalem po ponad 20l ziemi z dodatkiem drobnego karmazytu, dolomit, azofoska, obornik uniwersalny - noech sie przegryzie przez 2tygodnie.

 

 

 

 

 

 

 

20210613_172057.jpg

20210613_174638.jpg

Zabiegi pod rosnace panny to woda z dolomitem, azofoska i na wierzch karmazyt po podbno zatrzymuje odparowywanie wody.(zapowiadaja upaly po 30C)

Najmlodszy automat i w zasadzie najwiekszy ( cos go podgryzlo) chyba AK47

20210613_174724.jpg

North passion

20210613_174739.jpg

Automaty ak47/afghan

20210613_174801.jpg

20210613_174827.jpg

20210613_174846.jpg

Sorry za chaos, na nastepna wizyte plan jest zeby poznaczac panny, aby latwiej bylo mi je opisac.

Dodatkowo sprobowal bym trening, tylko nie jestem pewien czy po takim trudnym starcie jeszcze dodatkowo je meczyc? W razie czego wiem zeby nie podlewac przed LST

Zostaly:

1 north passion polauto

3 aumaty ak47/afghan (pomieszalem w trakcie wysadzania)

Edytowane przez Yomanesko
Literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo chcialem napisac ile juz panny maja

Nort Passion pol automat wykielkowala 8 maja

2 automaty ak47/afghan wykielkowaly 10 maja

Najmlodsza Ak47/afghan automat wykielkowala 15 maja

Czy jest sens zrobic na automatach trening LST lub topping/fim? Czy moga nie zdazyc odbic przed kwitnieniem?

Edytowane przez Yomanesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki to jak rozumiem sugerujesz zeby zrobic fim a pozniej LST? Nie na odwrot? Co znaczy skrot fr? Fotorelacje?

Edytowane przez Yomanesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 czerwca kolejne odwiedziny na spocie.

Przeprowadzilem pierwszy trening.Wszystkie 4 panny dostaly fima (tak mi sie wydaje) zobaczymy co z tego bedzie.

 

20210617_154240.jpg

20210617_154254.jpg

20210617_154311.jpg

20210617_154330.jpg

Dodatkowo na North Passion podwiazalem lodyge do patyka bo cos ja dziwnie  przekrzywilo

 

20210617_155633.jpg

Na automatach zrobilem jeszcze LST

 

20210617_155642.jpg

20210617_155729.jpg

Ogolnie dostalem po pizdzie targajac 6 baniakow po 5l w tym upale, dodatkowo te komary nawet w srodku dnia tna tylko kawalek do cienia wejdziesz 🤣 zapomnialem strzelic fotke 3 pannie, ale na zbiorczej fotce widac, ze cos tam wszystko powyginalem😁 szczytem na polnoc.

 

20210617_162217.jpg

Sprawdzone ph, w kazdym dolku 5,5 to podlalem z dodatkiem dolomitu. W niedziele nastepna wizyta bo chce zobaczyc czy panny sie zblokuja czy zdaza juz cos ruszyc dla doswiadczenia. No i sypnac azofoska i podlac z biohumusem. Pozdro i z fartem 🙂

Edytowane przez Yomanesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 czerwca wpadlem na spota i ku mojemu zaskoczeniu panny ladnie sie rozkrzaczyly. Moze nie sa ogromne, ale ciesze sie ze wyszedlem z opresji przez bledy nowicjusza 😇

Robota przebiegla chyba najprzyjemniej jak do tej pory bo slonce nie palilo, ani komary tak mocno nie kasaly 😁

- podociagane sznurki pod lst aby odrosty mialy wiecej slonca

- podlewanie 5l wody z biohumusem po 35ml na litr, rozlane po mniej wiecej tyle samo pod kazda panne

- azofoska po garsci pod kazda panne ( bedzie padalo to sie niech sie powoli rozpuszcza 😉

- okolo 3l wody z dolomitem rozlane po rowno ( zostalo po ostatniej wizycie)

Fotki pogladowe:

1

20210621_154832.jpg

2

20210621_154849.jpg

20210621_154906.jpg

3

20210621_154934.jpg

20210621_154944.jpg

4 jakas taka jasniejsza od pozostalych panien

20210621_154953.jpg

Do zobaczenia za tydzien lub dwa - sie zobaczy 😁 niedlugo zaczna kwitnac i musze sie zastanowic nad nawozami, moze jakies pomysly propozycje? 

20210621_155405.jpg

Dodam jeszcze ze w boxie mam 4 automaty. Wykielkowaly 14 czerwca takze za tydzien planuje zrobic desant jak beda mialy 2 tygodnie.

-2x killerstress od royal queen seeds

-2x afghan od panapestki

-Ziemia canna

Moim zdaniem wygladaja elegancko porownujac z poprzednimi sadzonkami 🙂

 

20210621_170854.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Morenn napisał:

@Yomanesko uważaj z nawozami

Azofoski dalem po 4 zakretki od butelki 5l taka garstka, mam nadzieje ze to nie za duzo 😁

Edytowane przez Yomanesko
Literowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yomanesko napisał:

Azofoski dalem po 4 zakretki od butelki 5l taka garstka, mam nadzieje ze to nie za duzo 😁

Nie mam pojęcia, bo nie używałam nigdy azofoski, ale wiem, ze panna obok Leszka ma w sobie dużo pierwiastków  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 czerwca z rana wpadlem na spota wydesantowac 15dniowe panny, tak jak zapowiadalem:

2x killerstress

20210627_110355.jpg

20210627_110400.jpg

 

2x ak47 cos takie powyginane

20210627_110409.jpg

20210627_110417.jpg

Wysad zrobiony z hydrozelem i mikoryza pod bryle korzeniowa.  Wieczorem lece jeszcze raz zrobic oprysk z Asashi sl (oprysk tylko wieczorem)

Tak sie zastanawiam czy te moje sadzonki nie za male patrzac na fotorelacje innych gdzie 14 dniowe panny sa kilka razy wieksze, nie wiem co robie zle moze ktos podpowie 😔

Reszta dziewczyn od ostatniej wizyty sie rozrosla co cieszy oko 😁 wygladaja na zdrowe, tylko jedna moze niepokoic bo pojawily sie male zolte plamki, miejscami dziurki.

North passion 54dniowa

20210627_110443.jpg

20210627_110458.jpg

20210627_110524.jpg

49 dniowy automat afghan albo ak47

20210627_110545.jpg

20210627_110605.jpg

Czy dobrze widze i juz zaczela kwitnac? Jezeli tak to pytanie czy moge zrobic oprysk z Asashi sl (dopiero co sie zaopatrzylem do nowych sadzonek) czy juz leciec nawozem typowo pod flow?

 

 

54 dniowe automaty:

1

20210627_110742.jpg

20210627_110757.jpg

 

2 tu widac jakies plamki na lisciach i miejscami dziurki, zauwazylem ze duzo jakis muszek lata wokol plantow i chyba podjadaja...

20210627_110802.jpg

20210627_110914.jpg

Edytowane przez Yomanesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester dolomitu sypalem sporo tydzien temu + podlanie z dolomitem. Myslisz zeby sypnac wieczorem?

Czy to juz flow? Na automatach? Moge spryskac asashi sl bo juz przygotowany czeka na wieczorna operqcje 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Yomanesko napisał:

Czy dobrze widze i juz zaczela kwitnac? Jezeli tak to pytanie czy moge zrobic oprysk z Asashi sl (dopiero co sie zaopatrzylem do nowych sadzonek) czy juz leciec nawozem typowo pod flow?

ja bym nie lał nic na razie 

1 minutę temu, Yomanesko napisał:

dolomitu sypalem sporo tydzien temu + podlanie z dolomitem. Myslisz zeby sypnac wieczorem?

jak sypane to nie trzeba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester no dobra poslucham doswiadczonego kolegi i starszych panien nie bede niczym pryskal, tylko nowe pannice dostana asashi, ciekawe jak to zadziala, babka w ogrodniczym bardzo zachwalala i pytala na co mi to, aja ze na pomidorki to pwiedziala ze beda wielkie hehehe 😁😁

Nawozy na flow zakupione. Na pierwsze 4tygodnie: CANNA Terra Flores 500ml Nawóz na fazę kwitnienia i dodatkowo na koniec po 4tygodniu CANNA PK 13/14 500ml Nawóz Stymulator kwitnienia. Ktos z forum zachwalal zobaczymy czy zda to egzamin 😁

@Tester co sadzisz o tych plamkach z dziurkami, moga to byc przedziorki? Np zrobic profilaktycznie oprysk z wywaru czosnkowego? Wolalbym za wczasu zareagowac niz zeby sie okazalo ze jest za pozno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Yomanesko napisał:

co sadzisz o tych plamkach z dziurkami, moga to byc przedziorki?

mogą dużo tego nie ma, na oucie często to się pojawiają jakieś dziurki 

7 godzin temu, Yomanesko napisał:

Np zrobic profilaktycznie oprysk z wywaru czosnkowego?

możesz ale nie musisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...