Skocz do zawartości
Filozof

Jak zostać programistą?

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie jestem programistą ale coś tam wiem, musisz określić jakiego języka chcesz się uczyć, i się uczyć z różnych kursów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo osób pisało że sami się więcej nauczyli, że w szkołach zbytnio się nie znają na rzeczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie liznąłem trochę programowania tech.informatyk jestem w szkole nauczą cie podstaw wszystko to znajdziesz na yt trzeba sie zmotywować żeby się nauczyć tego (Mowa o policealnej)przykład masz ten sam program co uczniowie technikum którzy wkuwają to dzień w dzień przez 4 lata a ty masz 2 lata w co 2 tydzień wykłady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej złapać się na jakiś staż w jakiejs firmie IT bo to tak jest że nawet jak do jakiejś firmy pójdziesz to gówno wiesz. Też byłem przekonany że mam pojęcie o IT a jak poszedłem pracować w tym kierunku to się okazało że wiem gówno. 

Co do kierunku w technikum nie licz że się czegoś nauczysz prócz robienia prostych stron w html i parę skryptów w PHP napiszesz albo w JavaScript. Najgorsze jest to że na tych egzaminach nie dostaniesz nawet dokumentacji dotyczącej języka programowania ( co za idiota to wymyślił to ja niewiem ) . Musisz się nauczyć składni języka przede wszystkim. Z kolei sieci komputerowe są ciekawe ( jak trafisz to jakiejś dobrej firmy to się nauczysz zarządzać serwerem, domena o ile ma firma konfiguracja macierzy, crossowanie w szafie gdzie jest switch, zarabianie kabli gniazdek zabawy różnymi testerami np czy przewód ethernet jest dobrze zrobiony albo długość przewodu itd )

 

 

To mam na myśli o większych firmach albo korporacjach. U mnie w pracy korzystam z oprogramowania do zarządzania komputera. Nie muszę chodzić po miejscu całym obiekcie żeby np komus coś zainstalować. Zrobię to zdalnie jeśli ktoś mi podać nazwę komputera lub imię i nazwisko 

Edytowane przez Scatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo samodzielnej nauki i sukces gwarantowany. Można poszukać programisty w jakieś dobrej firmie, który podzieli się z nami swoją wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Samodzielna nauka. Żadne bootcampy, czy nawet studia nie zastąpią nauki sam na sam z książką. Zacznij od Pythona - prosty i przydatny język. Spokojnie znajdziesz pracę. Potem poszerzaj zakres na JS, Ruby, Kotlin (przyszłościowy język). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...