Skocz do zawartości
s0mer

Ocena growboxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 🖐️

Z zamiłowania do naszej ukochanej rośliny postanowiłem spróbować swoich sił i być może z satysfakcją skosztować czegoś swojego za jakiś czas. Wstępnie skleiłem sobie jakiś zestaw, ale chciałbym, żeby ktoś mądrzejszy wypowiedział się czy mój zamysł ma prawo bytu.

Namiot: Herbgarden 40x40x140 cm
Światło: Panel od LEDam CREE CXA2520 60W (około 9000 lm)
Filtr: Can Lite 150PL 150-165 m3/h lub Croco-Filter 80-120 m3/h
Wyciąg: Wentylator Axial-Flo 100mm / 105 m3/h
Mieszak: Dojdzie jakiś komputerowy
Ziemia: BioBizz LightMix

Cel: Utrzymać uprawę do końca, zdobyć doświadczenie i byłoby fajnie gdyby plon też się zgadzał.

Przede wszystkim zależy mi na braku zapachu więc czy te filtry i ten wyciąg sobie poradzą? Jeśli tak, to która opcja będzie lepsza?
Mam jeszcze pytanie z serii głupich, ale liczę na wyrozumiałość. Czy otwór wentylacyjny 150 mm może mi spokojnie służyć jako wlot pasywny? Pytam bo otwór jest wysoko umiejscowiony. Inne sugestie oczywiście też mile widziane.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, s0mer napisał:

Czy otwór wentylacyjny 150 mm może mi spokojnie służyć jako wlot pasywny? Pytam bo otwór jest wysoko umiejscowiony

wysoko? jak wysoko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, s0mer napisał:

Przede wszystkim zależy mi na braku zapachu więc czy te filtry i ten wyciąg sobie poradzą? Jeśli tak, to która opcja będzie lepsza?

ten bym wziął Can Lite 150PL 150-165 m3/h 

6 minut temu, s0mer napisał:

chciałbym, żeby ktoś mądrzejszy wypowiedział się czy mój zamysł ma prawo bytu.

na jedną roślinkę było by 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@s0mer na dole namiotu zazwyczaj jest taki otwór siatkowany zamykany na rzepę i on zazwyczaj pełni funkcję wlotu pasywnego, zimne świeże powietrze wpada dołem a ciepłe ma uciekać górą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szym napisał:

wysoko? jak wysoko?

Z tego co widzę, to ten box ma jeden otwór u góry namiotu do którego podłączyłbym filtr + wyciąg, a drugi otwór jest na ściance tylnej na wysokości około 110 cm? 

Chyba że @onyx ma rację i jest na dole rzepa, ale nie widzę tego na żadnym zdjęciu ani w specyfikacji namiotu. Może dlatego jest sporo tańszy niż inne namioty..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@s0mer raczej wszystkie boxy mają ten dolny otwór tylko że w specyfikacji jest on zamknięty i tego tak nie widać 

Tak to mniej więcej powinno wyglądać 

kompletny-zestaw-do-uprawy-growbox-royalroom-40x40x80cm-led-spot-15w-dual.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi ktoś jeszcze powiedział czy na pewno nie warto pchać się do takiego boxa z dwoma roślinami bo prawdę mówiąc taki był wstępny zamysł. 

Jeśli chodzi o nawozy to chyba jakiś podstawowy trypack mi wystarczy na początek? (np. biobizz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, s0mer napisał:

Jeśli chodzi o nawozy to chyba jakiś podstawowy trypack mi wystarczy na początek? (np. biobizz)

tak

 

2 godziny temu, s0mer napisał:

Jakby mi ktoś jeszcze powiedział czy na pewno nie warto pchać się do takiego boxa z dwoma roślinami bo prawdę mówiąc taki był wstępny zamysł. 

jedna by wystarczyła na tą powierzchnię jeśli by dobrze rosła roślina 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@s0mer lepiej wsadzić jedną sezonówke do materiałowej doniczki zrobić lst i scorga wtedy wyjdzie ci lepiej i więcej niż jak byś gniótł tam dwa krzaki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podepnę się żeby nie zakładać nowego tematu, a więc co myślicie o wsadzeniu tego panelu oświetleniowego do box'a 30x30x70 ? Z góry dzieki 

Edytowane przez Jaras565

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledam 60w spokojnie daje radę w moim boxie 40x40x120 ale jak zobaczyłem że mars hydro jest droższy o tam 60-80zl od ledam to bez zastanowienia go kupiłem i jestem mega zadowolony 

Panel od ledam bardzo mocno się nagrzewa i wydaje lekki dźwięk i kosztuje coś koło 289zl a Mars hydro bez dźwięczny i nie nagrzewa się aż tak kupiłem na Ali za 360zl który przyszedł w tydzień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...