Skocz do zawartości
Gość

2x amnesia Haze 1x auto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

To moja pierwsza uprawa ever. Zgromadziłem informacje z forum więc myślę że mogę to teraz przelać na praktykę i na streszczenie tego w tej fotorelacji dla potomnych. 

Do rzeczy. 

Nasionka:

2x amnesia Haze ( pełnosezonówki), 1x automat (jeszcze nie wiem jaka odmiana, start początek czerwca) 

Nawozy, ziemia, sprzęt itp.: ziemia uniwersalna, ziemia ze spota, azofoska, obornik gołębi, snackol, dolomit (z magnezem), perlit, siatka przeciwko zwierzynie, coś na kwitnienie (np. PK 13/14, terra flores) 

Spot: czarnoziem pH 6-6,5, ryzyko zalania terenu, na 2 długości szpadla stoi woda, jeszcze myślę czy wrzucać w ziemię czy jednak w worek/wiadro.

 

Start kiełkowania to 19.04. Pierwszy miesiąc były w doniczce 2L na parapecie w ziemi ze spota i uniwersalnej 50/50, na dnie i trochę wymieszany keramzyt (bo miałem) i to wszystko. Normalnie bym dodał perlit ale zacząłem sadzić a potem się edukować. Gdy trochę urosła po ok 3 tyg. dodawałem do wody pół dawki nawozu biobizz do roślin zielonych (a niech mają). Dodatkowo były obudowane siatką elewacyjną. Tak wiem że to nie dopuszczalne ale mam kota, który by je rozerwał na strzępy. 

Mimo wszystko na tę chwile wyglądają chyba nie najgorzej (17.05):

IMG_20210517_213914.thumb.jpg.733e459b4606d8f50dedf11898f8e532.jpg

IMG_20210517_213857.thumb.jpg.1e02c1b4f69fcb644d965fb9d97d22c2.jpg

Na spocie posadzone będą w mieszance: ziemia ze spota + uniwersalna + perlit (1L na 3L ziemi), obornik, azofoska, dolomit, w koło snackol

Na wegu nie wiem czy coś będę dawał, dopiero jak zauważę braki, w mieszance w której będą myślę że będą wszystko mieć. 

Na flow coś do wody na pewno będzie dodawane. 

Stan na 17.05:

Dołki na spocie przekopane, dodałem trochę azofoski i dolomitu i wymieszałem z ta sama ziemią, uniwerslaną i perlit dodam jak będę juz sądzić. Obornik juz dłuższy czas siedzi w ziemi. Przy sadzeniu się go doda. 

Teraz obserwuje pogodę bo niedługo będą wysadzane na spota. 

Z góry dzięki za rady. 

Z poważaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mleczyk napisał:

Spot: czarnoziem pH 6-6,5, ryzyko zalania terenu, na 2 długości szpadla stoi woda, jeszcze myślę czy wrzucać w ziemię czy jednak w worek/wiadro.

jak stoi woda to ryzyko jest zalania

3 minuty temu, mleczyk napisał:

Na wegu nie wiem czy coś będę dawał, dopiero jak zauważę braki, w mieszance w której będą myślę że będą wszystko mieć. 

deszcz wypłukuje pierwiastki, na pewno dolomit warto dawać w celu utrzymania prawidłowego ph gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @mleczyk nie za dużo tego azotu na vega? Według mnie trochę za bogato, żeby ich nie popaliło. Keramzyt bym dorzucił. Skoro teraz zalewowy to mogę przypuszczać że blisko rzeki,spoko bo woda ale lipa bo wrzesień czy październik to noce są wilgotne i spore ryzyko że plecha wjedzie, w sumie to 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mirecki napisał:

nie za dużo tego azotu na vega? Według mnie trochę za bogato, żeby ich nie popaliło.

no daje się żeby nie popalić, po roślinie widać czy potrzebuje azotu, patrząc po kolorze liści 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mirecki

7 godzin temu, mirecki napisał:

@Szym @mleczyk nie za dużo tego azotu na vega? Według mnie trochę za bogato, żeby ich nie popaliło. Keramzyt bym dorzucił. Skoro teraz zalewowy to mogę przypuszczać że blisko rzeki,spoko bo woda ale lipa bo wrzesień czy październik to noce są wilgotne i spore ryzyko że plecha wjedzie, w sumie to 100%

wszystko będzie w rozsądnych dawkach więc myślę że nie powinno, normalnie bym dał sam obornik ale nie jestem pewnien czy nie jest za swieżym/ za późno przekopany a więc czy uwolni swoje składniki do gleby. 

Jest sens później sypać azofoską po wierzchu jak już roślina będzie wkopana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mleczyk napisał:

Jest sens później sypać azofoską po wierzchu jak już roślina będzie wkopana?

jest tylko z umiarem azofoska to mocny nawóz i młodą roślinkę można popalić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

up 23.05

obie panny poszły na spota,

W związku ze woda podchodzi to jedna w wiadrze około 25L, troche małe ale wynagrodze jej to poprzez LST. 

Drugą zaryzykowałem i poszła bezpośrednio z ziemię, jej nie będę trenował. 

Ziemia

miałem już taką przekopaną 50/50 uniwersalaną z tą ze spota, troche sypnięte azofoski i dolomitu, pH po tej operacji wychodzi 7-7,5 więc aż za dużo, to narazie nie będę podsypywać, deszcze powinny trochę obniżyć z czasem. Oczywście perlitu nie żałowałem, mniej więcej stosunek 1:3. Darowałem sobie obronik, będzie na przyszły rok. Obsikałem w koło, sypnąłem ślimakol.

Sorki za brak fotek, dla wyobrażenia urosły tylko trochę od stanu z posta wyżej. 

pytanie? 

jaki nawóz polecacie do podlewania na wega? Chodzi mi o jakieś uzupełnienie do dodanej już azofoski który uzupełni glebę o mikroskładnik. Z góry 🙏

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, mleczyk napisał:

jaki nawóz polecacie do podlewania na wega? Chodzi mi o jakieś uzupełnienie do dodanej już azofoski który uzupełni glebę o mikroskładnik. Z góry 🙏

Na wega to głównie azot, także nie musisz się o nic martwić bo stosujesz azofoske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wspomniane wyżej sadzonki, ogólnie wyglądają na dowartościowane jak na moje oko. 

Kiedy zauważę że się zaadoptowały to zacznę trening. IMG_20210524_205101.thumb.jpg.2f9f677cffafbf2ff9dd9d129e32d01a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

up 23. 06 (wszytkiego najlepszego dla ojców i growerów) 

@XXL-Skun sorki za zwłokę

w końcu się udało wpaść na spota. 

Pierwsza sprawa:

FIM poszedł na jednej amnesi która już wcześniej poznała LST. Za pare dni wrzucę czy się udał, akurat będzie już czas na spokojnie usiąść do tego. 

Druga:

Coś się zalęgło, jakieś ROBACZKI W PIANIE,  czy to szkodliwe stworzenia, ktoś miał doczynienia? Rośliny nie mają jakoś zażartych liści, ogólnie w huj robaków w ziemi jest chyba przez podlewanie wodą z bagna, czy to jesy zagrożenie? 

Oto one i opisane stworzenia

FIM:

Screenshot_2021-06-23-20-40-39-945_com_miui.gallery.thumb.jpg.cffc9b95775cbe0ed126d04d65551b0e.jpg

Screenshot_2021-06-23-20-40-28-285_com_miui.gallery.thumb.jpg.82129904b393dc4146b57efa32a15318.jpg

Amesia 1 (LST + FIM) 

Screenshot_2021-06-23-20-40-18-807_com_miui.gallery.thumb.jpg.0deff52aa2ee3fd3d4b9131255d40fa6.jpg

Amnesia 2 

Screenshot_2021-06-23-20-40-24-561_com_miui.gallery.thumb.jpg.b75f13de438998faeffa328788fce56a.jpg

Robaki w pianie

Screenshot_2021-06-23-20-40-11-912_com_miui.gallery.thumb.jpg.3b7f928af9cd406dfa731eccebe6aa6c.jpgScreenshot_2021-06-23-20-39-52-846_com_miui.gallery.thumb.jpg.96accc23af1b57e501d38e3105b8ff73.jpgScreenshot_2021-06-23-20-39-42-439_com_miui.gallery.thumb.jpg.f55e6d907adc97cf34b006a63fd24074.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ogólnie to jest prawidłowy kształt krzaka?

W snesie ma formę takiego słupa, mało rozchodzi się na boki. Gdzie indziej patrzyłem to niektórym ładne takie wręcz gałęzie na boki się rozchodzą.

Mało słońca czy po prostu takie geny i przesadzam? 

Ma dobry ponad metr i nie trenuje jej. 

Screenshot_2021-06-23-20-40-24-561_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mleczyk sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, nie trenujesz jej to właśnie tak rośnie i to normalne, innym się krzaczy roślina bo je trenują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...