Skocz do zawartości
point.99

2 x Power Flower, 2 x Bubble Kush

Rekomendowane odpowiedzi

30g to raczej ponad przeciętną.

Pamiętam że jakoś ostatnia uprawa która była na wadze wykazała 16 -25g,.Chodziłem jak struty, kolega mówił żebym się nie przejmował że to nic nie normalnego, i że jak chcę mieć dobre palenie to muszę się liczyć z niższym plonem.

Coś w tym jest, bo największe pały jakie mi wyrosły nie spełniały moich oczekiwań co do jakości, i nie były ponownie wysadzone.

12 godzin temu, KlausKörner napisał:

To co to za strain? 100 na sucho będzie?

Moja roślina ma do dyspozycji stopę kwadratową, gdyby dała 100g to by mi wyszedł przelicznik 1,1kg/m2.

Jak breeder podaje potencjał rośliny na 500g/m2, to 45g jest szczytem możliwości. Z tym jest trochę tak jak ze spalaniem w samochodach, nie wiele to ma wspólnego z rzeczywistością.

Pytałem niedawno takiego ogrodnika jak mu wychodzi,  wiedziałem że dostanę szczerą odpowiedź, mówi 5-50g. i to jest realny wynik dla większości growerów, bo chyba większość przeznacza podobną przestrzeń roślinie.

100g😃 żarty się ciebie trzymają. Bloody hell, Klaus powiedz że w to nie wierzysz.        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ważniak napisał:

30g to raczej ponad przeciętną.

Pamiętam że jakoś ostatnia uprawa która była na wadze wykazała 16 -25g,.Chodziłem jak struty, kolega mówił żebym się nie przejmował że to nic nie normalnego, i że jak chcę mieć dobre palenie to muszę się liczyć z niższym plonem.

Coś w tym jest, bo największe pały jakie mi wyrosły nie spełniały moich oczekiwań co do jakości, i nie były ponownie wysadzone.

Moja roślina ma do dyspozycji stopę kwadratową, gdyby dała 100g to by mi wyszedł przelicznik 1,1kg/m2.

Jak breeder podaje potencjał rośliny na 500g/m2, to 45g jest szczytem możliwości. Z tym jest trochę tak jak ze spalaniem w samochodach, nie wiele to ma wspólnego z rzeczywistością.

Pytałem niedawno takiego ogrodnika jak mu wychodzi,  wiedziałem że dostanę szczerą odpowiedź, mówi 5-50g. i to jest realny wynik dla większości growerów, bo chyba większość przeznacza podobną przestrzeń roślinie.

100g😃 żarty się ciebie trzymają. Bloody hell, Klaus powiedz że w to nie wierzysz.        

Ale zaraz zaraz jak ty to liczysz? Producent podaje 600g na m2, jezeli kolega ma boxa 80x80 to ma 0.64m2, czyli na najlepszym wyniku powinno mu wyjsc cos ponad 350g,zeby ci wyszlo 30g to masz jakos 0.1m2? Nie jetsem w temacie za bardzo, ale 5-50g to raczej bardzo przecietny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak kurde przyjacielu powiem ci tak:

Sprawa zbiorów,przelicznika etc to jest rzecz skomplikowana,zależna od wielu czynników, dane brederow są natomiast średnią. Czym jest średnia i jak się ją wylicza nie trzeba chyba tłumaczyć. Napomne tylko. Na 100 upraw,stu rolników zebrało łącznie 10kg suszu.   10 000g.  100g od nosa wynosi średnia. Tylko,że jeden rolnik zebrał 30g, inny 55g a kilku zebrało po 170g. Dalej średnia wynosi 100g. Idąc tym tropem: Bank nasion deklaruje 500g/m2. Średnia... Jak wyliczyć średnią,już wiemy...

Tylko,że nie samą powierzchnią roślina żyje.

Rolnik ma 4 krzaki na 1m2, jego żona również, 4rosliny na 1m2. Rolnik świeci mars hydro 100Watt a żona świeci lumatek 300Watt.  On ma 150g z 1m2 ona 300g. Na tej samej powierzchni,tyle samo roślin. A skomplikuje to bardziej: on ma 1,5g z Watta a ona ma 1g z Watta przy tej uprawie.

Średnia nie wiele ma wspólnego z rzeczywistością.

 

 

Bo kurwa rolnik ma lepszą średnią niż żona chociaż ona ma cały huj a ona 300g jarania do wypalenia.

A w ogóle to temat gadałem z @Zielarka Morenn, i u niej 30g w pudełku po butach to jest zajebisty wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner  Mordo ty moja.

Odbiegasz od tematu. Jak chcesz mówić o średniej takiej przeciętnej, to porozmawiajmy o nas.

Zielarka ja i znajomy którego pytałem uprawiamy na tej samej powierzchni 0,09 m2

Point.99 ma dużo więcej, bo 0,16. Jego krzaki ładnie wyglądają, jednak 100g to bardzo dużo, mniej więcej połowa mojego boxa z HPS 250.

0,21 m2. 3 rośliny na tej powierzchni dawały 100g z wahaniami. Uprawiałem na poddaszu 10C zimą i 40C latem to były warunki z którymi rośliny musiały się mierzyć. Na oko widziałem że plon jest podobny ale rzadko warzyłem bo i nieraz nie było co ważyć, bo jak się okazuje niedojrzała roślina potrafi smakować lepiej jak nie ma co palić.

Klaus zostałeś ty. Masz boxa 80x80 jak Point.99 i trzy i pół rośliny, dobrze mówię? W każdym bądź razie masz największą szansę by zbliżyć się do 100g. Słysząc takie pytanie uznałem że widzisz swoją szansę na osiągnięcie podobnego wyniku.

 

Załatwmy to po dżentelmeńsku, wyzywam cię na pojedynek.

W podobnym czasie będziemy ścinać. wybierz sobie jakąś swoją najlepszą roślinę i wystaw ja do pojedynku. Teraz możesz se z nią robić co chcesz świecić 1000W. Ja tam widzę do 25g na roślinie, ale mogę się mylić, nie uprawiałem dla wyników więc nie mam rozeznania. Czasem mam niezwykle celne oko więc z chęcią zaryzykuję.

Moja wojowniczka stoi w rogu na powierzchni 0,09 i tak zostanie. To najmłodsza roślina z czterech, była na vegu jakieś trzy tygodnie, miała dużo światła zanim się automaty otrząsnęły. Najbardziej zbliżona do sativy pięknie się rozwinęła z prześwitami i widzę w niej potencjał.

2021-08-7.thumb.jpg.a486343f6dc55252d1a67b0fdff583dc.jpg

Uzupełnij relacje bo już pewnie widać zmiany.

Żółtodziobie.

:acigar: 

        

2021-08-3.jpg

Edytowane przez Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosa. Rośliny suszę w całości. Liście poobcinam po suszeniu, myślę że wpłynie to na jakość palenia. jestem ciekawy ile g z tego będzie.

DSC03475.thumb.JPG.b27bf962a12ce0d30f653ef149e9d991.JPGDSC03479.thumb.JPG.e107cf2e88c94f4dd0b1aa3cbbabe2a4.JPG

Edytowane przez point.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx @Dobry_Człowiek!  oby wyszło nam jak najwięcej

@Brazil Munster jak zostawisz liście to topy się nie dotykają. nie wiem czy coś z nich pociągnie ale chce żeby suszyło się jak najdłużej, z tego co wiem wpływa to na smak i zapach.

Edytowane przez point.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...