Skocz do zawartości
AdrianoCzelentano

białe kropki na młodej roślinie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, dopiero zaczynam swoją przygodę z hodowaniem roślinek i po prostu trochę się martwie wszelkimi anomaliami które im się przytrafiają. Moim zdaniem wygląda nie najgorzej jednak zastanawiam się od czego mogły się pojawić białe kropki. Przewertowałem internet w poszukiwaniu odpowiedzi ale nie znalazłem jakichś konkretów i postanowiłem zaczerpnąć rady na forum. Roślinka ma na ten moment 8 dni od momentu wyjścia ponad powierzchnie ziemi , a w boxie są jeszcze dwie rośliny u których nie zauważyłem nic podobnego. Zdaję sobie sprawę ,że może to wyglądać na panikowanie, ale wolę mieć pewność że wszystko jest dobrze.

Roślina podlewana jest z dodatkiem bio roots plus i odrobiną calmag. Warunki to temperatura od 23 do 25/26 stopni i wilgotność od 50% w górę.

IMG_20210517_130107.jpg

Edytowane przez AdrianoCzelentano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co lej jej samą wodę oraz pół dawki na korzenie i z czasem zwiększać dawke a resztę nawozów lelejesz od momentu pojawienia się niedoborów bo jak nadal będziesz jej cal mag to ją zablokujesz @AdrianoCzelentano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jeszcze raz ja, nie będę otwierał nowego tematu więc dorzucam tutaj.

na pierwszym zdjęciu chyba pierwsze oznaki niedoboru wapnia?

a dwa pozostałe zdjęcia? Bo nic podobnego z typowych objawów w internecie nie znalazłem.

 

To dwie różne rośliny jak coś

IMG_20210529_163237.jpg

IMG_20210529_163024.jpg

IMG_20210529_163011.jpg

Edytowane przez AdrianoCzelentano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie rośliny mają 3 tygodnie. Ph gleby zmierze jutro, ale woda do podlewania zawsze była na odpowiednich poziomach.

 

Do tej pory dostały 2 razy po 1/3 dawki nawozów fox farm big bloom i grow big

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@AdrianoCzelentano nawozów jej nie brakuje widać po liściach, druga sprawa jaka to doniczka? bo może być jej ciasno, ten liść możliwe że zdycha ze starości a jak nie to i tak zdechnie, więc nawozy w odstawkę i przesadził bym do większej doniczki

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zadbaj o dobre warunki, przełóż do innej doniczki jest za mała. Widać oznaki przenawozenia, co może właśnie wywołać te plamy.  Lales cal mag na początku = błąd, wnioskuje ze z nawozami w takim razie nie uważasz. Imo przesadzić do większej dobrze podlać ale tak fest i czekać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, ta bardziej popsuta była w 5L doniczce. Wrzuciłem ją do 11L i zlałem niecałym litrem wody z ph 6.4- 6.5. Całe te zniszczenia zaczęły się od dzisiaj rana, więc postępowało błyskawicznie. Mam nadzieję ,że to jej pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...