Skocz do zawartości
ChinQuan

Automat Blue Caramel 1x box 38x38x70 cfl/led

Rekomendowane odpowiedzi

@Kibic już moja kobieta chciała zrobić z nich krem ? ale jednak będzie masło ???? 

Warunki w nowym boxie

temperatura : 24-28 stopni

wilgotnosc 40-50% 

swiatlo świece 24/h co jakiś dzień wył na kilka h. 

8838915D-80D8-4DF6-A909-7B4ADE7014C1.jpeg

3BC59228-FB3B-4C26-8B28-681F8CBAF982.jpeg

C533A289-841C-446C-821C-F6B6E7F36C2D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.. Jest problem. Kupiłem elektroniczny miernik ph gleby taki ktory wklada sie bezposrednio w doniczke i ku mojemu wielkimu zaskoczeniu pokazalo ph 5! Przeplukałem  doniczke woda z dolomitem podsypałem dolomitem ale co dalej? ile trzeba czasu zeby dolomit zaczal dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu 14f to jakies 80zl. ale sprawdzałem w innych doniczkach ktore mam z innymi kwiatami i tam ph np6.5. dzisiaj kupiłem nowy miernik do wody i ec. bo moze mialem zly pomiar zmojego ph metra. Mierzylem ph wody w butelce powinna miec 7.4 mi pokazywalo 7.8-7.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu o ile pomiar jest dobry.. czytałem ze dolomitu nie mozna niby mieszac z woda i podlewac. Kurde az nie chce mi sie wierzyc ze pokazalo 5.. ale moze dlatego zaczely robic sie te zolte  liscie.hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan kto takie brednie pisał przecież potrzeba wody do rozpuszczenia dolomitu, ja miałem krzaki kiedys na oucie i ph się popsuło roślinom liście się popaliły podsypałem dolomitem deszcz popadał i od razu na drugi dzień wróciły do normy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu no więc o to chodzi.. mierniki chujowe co czlowiek to inne zdanie jeden mowi popalona inny ze braki xD mam nadzieje ze nie strzeli szlak tej mojej roslinki.. nie wiem czy dobrze zrobilem ze przelalem ja woda ph okolo 7.5 z tym dolomitem i podsypałem. Zaraz pojde zobaczyc co tam sie stalo przez nocke. Jak na razie dalej pokazuje to samo.. a tak w ogole jak gleboko trzeba to mierzyc? Bo jak wkladam go prawie na do dolu pokazuje ph 5 a tak ponad polowe to 6

Edytowane przez ChinQuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan moze być i popalona nawozami i ph złe, powinno się mierzyć tak jak zaleca producent miernika

Edytowane przez Wiesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu tylko ze ja nawozow dawalem bardzo malo..  po 2ml bloom i 1ml top max.. gdzie dawki zalecane to 4ml. DO tego czytalem ze tym organicznym ciezko jest popalic rosliny,, jeszcze takimi dawkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patrick no topki jakoś tam nawet rosną.. ale wiesz to moja 1 roślina.. wiec nie wiem czy to zignorować i podlewać dalej.. to automat wiec tez nie ma czasu na eksperymenty.. wiec poprostu chyba zostawię to tak jak jest dociągnę do końca podlewanie z nawozami pełne dawki i w kolejnej kupię ziemie z light mix zrobię mieszankę z perlitem i dolomit i będzie lepiej mam nadzieje. Kupiłem papierki lakmusowe zbadam tym i zobaczę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...