Skocz do zawartości
Ma✖

Pomoc w dobraniu oświetlenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym spróbować swoich sił w uprawie 2 doniczek wymiary mojego boxa to 60x30x60 z kalkulatora wychodzi mi, że potrzebuję 9000lm i właśnie tutaj mam problem czy ktoś mógłby mi polecić oświetlenie najlepiej ledowe, które będzie dla mnie odpowiednie? Zaznaczę tylko, że chciałbym to ogarnąć jak najtańszym kosztem, ponieważ, to pierwszy raz, kiedy mam z tym do czynienia i, jeśli mi, jednak nie wyjdzie i będę chciał z tego zrezygnować to chce jak najmniej stracić z góry dziękuję za udzielone rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ma✖ twój box to prostokąt tak jak mój 80x60x100 one maja to do siębie ze ciezko doświetlić albo brać panel który swieci w prostokącie nwm czy przy takich małych wymiarach to tez się sprawdzi ale ja u siebie wole zamontować 2 lapmy żeby z każdej strony były doświetlone . Weź pod uwagę sama lampa to z 5-10 cm zależy jaki model czyli zostaje Xî 55-50 cm doniczka z 15-20 cm zostaje 30 -40 cm na roślinę która tez musi być poniżej panelu tez z 5-10 cm czyli podsumowując zostaje ci 20-35 cm na roślinę przy ostrym lts dasz radę ale będzie wyginania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Annigmato napisał:

@Ma✖ twój box to prostokąt tak jak mój 80x60x100 one maja to do siębie ze ciezko doświetlić albo brać panel który swieci w prostokącie nwm czy przy takich małych wymiarach to tez się sprawdzi ale ja u siebie wole zamontować 2 lapmy żeby z każdej strony były doświetlone . Weź pod uwagę sama lampa to z 5-10 cm zależy jaki model czyli zostaje Xî 55-50 cm doniczka z 15-20 cm zostaje 30 -40 cm na roślinę która tez musi być poniżej panelu tez z 5-10 cm czyli podsumowując zostaje ci 20-35 cm na roślinę przy ostrym lts dasz radę ale będzie wyginania 

Rozumiem hmm myślę jeszcze czy nie kupić HPS 100w, ale masz sporo racji z wymiarami samego boxa może pomyślę nad jego zmiana na coś większego. Jakie twoim zdaniem są optymalne wymiary boxa pod 2/3 doniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ma✖ musisz  liczyć 30x30 na planta

@Ma✖ a co do hps to będziesz musiał mieć konkretny wentylator na takiej małe kubaturze hps wytworzy dużo ciepła 

@Ma✖  No i od hps to szczyty jakieś 40 cm musza być czyli już musi być wysoki  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możesz użyć tego boxa i panele od ledam ale zamiast jednego 60W wziąć dwa po 30 i nad plantami powiesić po jednym takim i będzie Ok. Sam mam panel ledam 60 i robi świetna robotę. 60cm to mało ale miałem takiego pcboxa i z jednej roślinki powyżej 20 wyciągałem spokojnie. Teraz mam boxa 90 cm wysokości i mi wystarcza 🙂 tylko będziesz musiał naprawdę bawić się porządnie w LST. 
 

Hps do tak małego boxa to zrobisz piekarnik. Albo musisz mieć naprawdę super wentylacje. Ale to nie będzie ani tanie ani ciche.

Edytowane przez HappyCow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...