Skocz do zawartości
Agor123

Dawkowanie trypack

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuje zamówić ,,trypack outdoor"  tylko mam mały problem, obeznałem się z tabelą dawkowania wiem jakie proporcje mam lać z początku i od którego zacząć ale w tej owej tabeli jest kilka nawozów na ten sam tydzień i wychodzi na to że np: dziś leje pierwszy/  jutro drugi/  pojutrze trzeci i od przyszłego tygodnia to samo aż do samego końca i tylko dawki zwiększam, czy ja dobrze z tej tabeli wyczytałem czy cos pokręciłem?

Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi i uraczycie leika pomocą 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Agor123  Posadź rośliny w dobrej markowej ziemi, a nawozy wówczas zaczniesz lać dopiero na kwitnieniu, jak roślina pokaże niedobory. W ten sposób nie popalisz sobie roślin, a jak jesteś początkujący i zaczniesz lać od początku nawozy według tabel z netu, raz to raz tamto, to jest spora szansa, że przenawozisz i popalisz rośliny, a w efekcie wyrzucisz rośliny do śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy są posadzone w specjalnej ziemi w dodatku miejsca im nie brakuje bo w doniczkach 60l a są to półautomaty(tak wiem może trochę za duże ale lepiej większe niż mniejsze) w dodatku sam spot jest w takim miejscu gdzie cały dzień świeci słońce i nie mu tu mowy o zacienieniu przez drzewa, także myślę że wszystko mają ale i tak chciałbym im dopomóc trochę tymi nawozami żeby dostały kopa

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy Cana Terra, mają koło 2.5 tygodnia, więc mam tylko jeden dylemat jeśli przyjdzie czas kwitnienia to w tym ,,trypack" są 3 nawozy 

1- na kwitnienie 

2-na kwitnie( tylko że tak powiem działa na innej zasadzie, tak pisze w opisie)

3- na wzrost oraz kwitnienie 

To poprostu podlewać na przemian czy skupić się na którymś konkretnym?

( Oczywiście nie będę w ciągu jednego dnia podlewać kilka razy, w zeszłym roku podlewalem około co 3/4 dni zależnie od pogody)

 

 

 

Edytowane przez Agor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Agor123 Uprawa w ziemi to prosta filozofia , jaka polega na obserwacji , a jedynym problemem bywa wiedza, jaka dotyczy świadomości tego, jakie niedobory, w jaki sposób się ujawniają na liściach, a także warto wiedzieć, jak objawiają się popalenia od nawozów, jak to wiesz to dasz sobie radę z uprawą i z dawkowaniem nawozów, a w tym celu musisz poczytać artykuły na ten temat, bo nie da ci się tego tutaj napisać w kilku słowach typu lej to , a potem to i będzie dobrze, bo tak to nie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy okej dzięki za pomoc, rozumiem cię, w zeszłym roku miałem już przygodny z pleśnią oraz mącznikiem i sobie poradziłem także w tym roku przy głębszym pogłębieniu wiedzy też powinno wszystko być dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...