Skocz do zawartości
mirecki

LSD, AYAHUASCA PURPLE, BLUE GELATO 41, FAT BANANA

Rekomendowane odpowiedzi

Siema siema ekipa. Mirecki wraca z nowym projektem. 4 sezony (chociaż przypuszczam że mogę mieć automat zamiast sezonu a mowa tu o LSD (precrushing dopiero pomógł)). 

Pestki:

- AYAHUASCA PURPLE - Barney's

-BLUE GELATO 41 - Barney's

-FAT BANANA  - RQS

-LSD -? 

 

PODŁODŻE:

- Biobizz Light Mix 

-Keramzyt

 

ZWIERZYNA 

-siatki zabezpieczające 

-antibissan 

-obowiązkowo snackol na ślimaki 

 

NAWOZY

-vege- oczywiście swój naturalny 😁+ wleci pewnie Hesi tnt i być może azofoska oraz dolomit, 

- flo- nawóz w granulacie do pelargonii chyba + na pewno pk 13/14

- od początku do końca będą dostawać CAL-MAG

 

Damy mają dokładnie 24 h, są teraz w foliaku, za ok 1,5 tygodnia lecą na out. Na chwilę obecną pryskam je wodą przegotowaną i odstaną + Hesi Super Vit. Miałem dawać hydrożel ale jakoś nie doszło do skutku. To chyba na tyle z ogłoszeń parafialnych. Pestki były 24h w kieliszku z wodą +ok 12h na talerzyku z papierem kuchennym. 

Jakieś uwagi? Pytania? Wskazówki? 

Pozdro dla wszystkich, dobrej pogody oraz z fartem 💪😎

IMG_20210512_102032.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, sezon się zbliża i coraz więcej osób się decyduje na uprawę i zakłada fotorelacje, będzie co oglądać, i życzę powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym opakowania sa na tyle kompaktowe że włożę je do wiadra i w wiadrze przetransportuje. Na spocie doniczka do góry nogami i krzak do gleby. No ogólnie klasyczne przesadzanie. 

 

Siatki już sobie porobiłem, teraz jeszcze druty na ok 80 /100 cm i mogę myśleć już o dalszych etapach. Planuję za tydzień lub 1,5 dawać na spota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę obserwował tak jak rok temu i trzymał kciuki. Ja prócz antobissan będę też rozsypywał sierść swoich psów dokoła bo ponoć pomaga. 

@mirecki mam pytanie. Jak używa się antibissan bo też już zamówiłem na necie a nigdy nie używałem. Można tym też polać drzewa dokoła spota? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue ja robiłem coś w rodzaju koktajlu mołotowa. Miałem np butelkę po kubusiu, tam w środku środek w odpowiedniej proporcji z wodą i szmata do środka tylko tak żeby wystawała troszkę u góry i to lekko zakręcałem wieczkiem. 

Wiesz, byłem jakiś miesiąc temu sprzątać spota po ostatnim sezonie i miałem właśnie jeszcze takiego jednego "kubusia" i pomimo zimy i mrozow oraz deszczów to nadal było czuć chyba że to jakoś sfermentowało czy coś no nw. 

 

Ogólnie na chwilę obecną mam już tylko 3 krzaki. Kur(w)y wpadły mi do foliaka i zrobiły niezły bajzel. Pozostałe roślinki w miarę ok ale po LSD został tylko pojemnik (sałata i rzodkiewka wyplewione do 0, tak nawiasem mówiąc) 😜

 

Z fartem dla wszystkich 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę coś bo nudy 😜 ogólnie to 0 problemów, może w przyszłym tygodniu na spota je będę dawał ale to się jeszcze okaże. Siatki na zwierzynę porobiłem 60 cm wysokie (fotki następnym razem). Środek na ślimaki jest, keramzyt jest, ziemia na spocie z rydlem czeka więc trzeba działać 😜 małe nieco moje niunie ale niedoborów nie widać. Na razie opryskuje je wodą z dodatkiem hesi super vit. Pozdro 💪

IMG_20210522_081352.jpg

IMG_20210522_081335.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panny idą wzorowo, dzisiaj wieczorem lub jutro lecą na spota. Ostatnie opryski miały z wody + hesi tnt+ hesi super vit. I teraz takie pytanie mam. Po posadzeniu już na spocie robić fim od razu po posadzeniu czy odczekać chwilę, żeby nie stresować ich za bardzo. 

IMG_20210602_082544.jpg

IMG_20210602_082559.jpg

Edytowane przez mirecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mirecki a propo pytania o fim to lepiej poczekać trochę po przesadzeniu nim zaczniesz, ja czekałem aż zauważyłem chociaż mały wzrost. 

Ta siatka nie będzie im ograniczać światła? 

Podobno warto wyplewić chwasty w obrębie +- 50cm wokół pomidora żeby mu nie podbierało składników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu byłem na odwiedzinach 😃😃 trochę się niunie powyciągały się jest dobrze. Siatki zdjęte, każda dostała po ok garści azofoski i podlane zwykłą wodą. Poleciały też głowy. Teraz cała naprzód 😁 zobaczymy jak sobie panny będą radziły, być może polecić fim raz jeszcze. Zrobiłem też odstraszacz ( zauważyłem że BG41 miała podgryzione liście) ropa w butelkach. Jakieś spostrzeżenia /uwagi? Powodzenia wszystkim outdoorowcom 😎 

 

AYAHUASCA PURPLE 

IMG_20210618_185731.jpg

IMG_20210618_185739.jpg

BLUE GELATO 41 

IMG_20210618_190923.jpg

IMG_20210618_190929.jpg

FAT BANANA 

IMG_20210618_190954.jpg

IMG_20210618_191050.jpg

2 odstraszacze 

IMG_20210618_192625.jpg

Dziury w butelkach są jak coś 😜

Być może następnym razem pomyślę  też coś o super croppingu. Jak nie teraz to na pewno z 3 tyg przed kosą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki tyle azofoski dałeś na tak małego krzaka? nie zdziwił bym się jak by roślina została popalona, azofoska to mocny nawóz, dolomitem wokół bryły korzeniowej podsyp żeby ph się nie skopało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...