Skocz do zawartości
bombelaz

Zamiennik HPS 600

Rekomendowane odpowiedzi

@Dobry_Człowiek! @Annigmato

 

A może lepiej dać 2x w55 quantum bar 320w? Lub jakieś 2 słabsze lampy ale na większą powierzchnię. Namiotu jeszcze nie mam więc go dostosuje do penela.

 

Chodzi o to żeby pobór był nie większy jak 600-650w. Czy na dwóch slabszych lampach wyjdzie więcej ? Nie muszą być koniecznie te które podałem

 

Jak byście sami zrobili ? 1x600 Zeus na 150x150 czy 2x320 na podwójny namiot załóżmy 100 x200 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bombelaz ja gdybym miał większego boxa  taki 100 x 200 to bym wziął 2x lumatek attis 300W. On pokrywa na flo 100x100. Wtedy Ci wyjdzie 600W

Wtedy masz lepsze pole manewru bo nie wszystkie roslinki rosną w takiej samej wysokości wtedy mozesz na jedna stronę boxa wziąść mniejsze a na drugą wyższe i sie bawic wysokością lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! @Annigmato

A jeśli chodzi o plony, to jak sądzicie , które dadzą więcej ? 1x600 czy 2x300 zakładając że użyje te same dodatki do uprawy

Nie chcę żeby takie zużycie prądu wysokie było dlatego tyle. Nie wiem czy słusznie ale są obawy z oczywistych względów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bombelaz co do plonów to nikt ci nie powie ile wszystko zależy od tego najlepiej zobacz sobie FR kogoś kto ma taka lampe i będziesz wiedział mniej więcej a sprzet jest dobry ja bym bram 2 mniejsze lampy możesz sobie ustawiać jak chcesz wysokie na jedna niskie na druga jak pisał @Dobry_Człowiek!

a co do prądu to nwm musiałbyś mieć ze 100 takich lamp żeby ktoś się zainteresował ludzie maja wanny z hydromasażami jakuzzi elektryczne ogrzewania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato

Właśnie za wiele fotorelacji nie mogę znaleźć na tych lampach. Jak te ledy 300w mają się do HPS ? Na pewno wezmę ledy ale interesuje mnie jakie to są hpsy porównywalnie. Wątpię że 600 jak czasami idzie wyczytać

Zdaje sobie sprawę że ludzie mają różne cuda w domu, jednak tu chodzi o długie charakterystycznego natężenie prądu, a nie użytkowanie przez godzinę dwie dziennie jak załóżmy takiego hydromasażu o którym wspomniałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bombelaz tak jak napisał kolega wyżej z plonem ciezko zgadnąć. Jeżeli nic nie popsujesz przy tych lampach powinnes miec miedzy 1gram a 2gramy z wata. Duzo rzeczy ma wplyw na ilosc i jakość zbiorów. Najlepiej zacząć od dobrych lamp. 

@bombelaz nie przejmuj sie takim poborem prądu. To naprawde nie jest duzo. Wszystko ciągnie prąd czasami wiecej niz 600W. Piekarnik mikrofalówka i wiele różnych rzeczy. 

Te ledy teraz to wyższa półka. Sa napewno lepsze od hps. Ja uzywam tego lumateka tylko ze 200W. Bo ten 300 nie wszedł by mi do baxa. I moge polecić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Moglbys tego 200w porównać do jakiegoś hpsa ? I jak z poborem prądu w takiej lampie ? Bo skoro cena jest taka wysoka to chciałbym aby generowały większą moc mniejszym zużyciem prądu ? Bo skoro LED 200 taki to to samo co hps 200 to logicznie nie ma sensu przepłacać ? Czy źle to rozumuje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bombelaz wczesniej mialem z pod tej lampy 250g a teraz 230g. Te lampy naprawdę sa dobre i sa lepsze od hps. Nie musisz koniecznie brac lumateka. Sa tez trochę tańsze ledy spider farmer albo mars hydro. Lumateki to weszły niedawno na rynek i kazdy je chwili. Nie widzialem jeszcze negatywnej opini na temat ledow lumateka.

Tylko ta 200W pokrywa 80x80 gdybyś chciał miex namiot 100x200 to bys musial miec 2x lumatek 300w gdzie jedna pokrywa 1m x 1m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bombelaz ja bym wgl nie porównywał jeśli chodzi o pobór mocy hps do led sam fakt zobacz ile energii oddaje hps (czyli musi ja pobrać ) przez co rośnie ci temperatura musisz dobrać mocniejszy wentylator albo robić cooltube dodatkowo czyli dodatkowy pobór w ledach jest temperatura pracy o wiele niższa moim zdaniem hps naciągnie tak czy siak więcej niż ledy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...