Skocz do zawartości
Władimir Putin

Wentylator wlot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Poszukuję dwóch wentylatorów które chce zamontować na wlocie. Jeden by był do boxa 60x60 a drugi 90x90

Głównie chodzi mi o to by były ciche i stąd prośba czy możecie polecić mi coś sprawdzonego 

 

Z góry dziękuję 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam pasywne w 90x90 , 60x60 i chce zamontować cos dobrego i cichego by porównać co będzie lepiej się sprawać 

 

Słyszałem często że jako wlot to komputerowy tylko one często lubią być bardzo hałaśliwe ... 

Edytowane przez Władimir Putin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Władimir Putin napisał:

Tak mam pasywne w 90x90 , 60x60 i chce zamontować cos dobrego i cichego by porównać co będzie lepiej się sprawać 

 

Słyszałem często że jako wlot to komputerowy tylko one często lubią być bardzo hałaśliwe ... 

To poprowadź jeden kanałowy do 2 boxow jak masz jak a co wyciągi Ci nie wyrabiają wielu widziałem pozostawia pasywny w środku tworzy się podciśnienie ale jakie warunki masz to tylko sam wiesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Władimir Putin napisał:

Tak mam pasywne w 90x90 , 60x60 i chce zamontować cos dobrego i cichego by porównać co będzie lepiej się sprawać 

 

Słyszałem często że jako wlot to komputerowy tylko one często lubią być bardzo hałaśliwe ... 

Wydaje mi sie, ze niepotrzebnie kombinujesz i chcesz wydac pieniadze, lepiej wydaj je na cos innego. Wentylator na wlocie trzeba odpowiednio dobrac do went. wyciagowego, zeby ten na wlocie nie byl mocniejszy od tego wyciagowego, bo bedzie sie robil efekt pompowania balona, a z drugiej strony nie moze byc za slaby, bo bedzie wdmuchiwal powietrze, a nic to nie da, zeby dobrac taki went. to jest dosc trudne zadanie. Jakie masz warunki w boxie, ze chcesz je poprawic? Moze daj went. mieszajacy nad wlotem, zeby rozrzucal swieze powietrze.

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Władimir Putin napisał:

Na wylocie mam 320 jeśli dobrze pamiętam

 

Miałem wysokie temperatury 36-38 i problem z pleśnią 😕

To podejrzewam, ze swiecisz lampami sodowymi albo cfl? Jaka masz powierzchnie boxa ( dlugosc, szer., wys.)? Z natury jest tak, ze przy wysokiej temp. wszystko paruje i wzrasta wilgotnosc, czyli musisz obnizyc temp. Ja mam boxa ustawionego przy oknie i wystarczy, ze otworze okno i temp. spada mi o 4 st. C (przy temp. na dworze 8 st. C), oprocz tego went. mieszak mam nad wlotem pasywnym, wiec dodatkowo schladza zaciagane powietrze. Wazne jest tez, zeby powietrze wyciagane z boxa bylo z dala od wlotu, zeby nie bylo zasysane z powrotem. Jesli wysoka temp. u Ciebie spowodowana jest grzaniem sie lamp, musisz chlodzic lampy, moze wystarczy jakis went. skierowany na lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Władimir Putin napisał:

Tak temperatura była głównie przez lampy cfl. Powierzchnia to 90x90 i chyba 180 wysoki. W tym tygodniu cfl wylatują a wchodzi led więc też pewnie sporo pomoże 🙂

Przy boxie 90x90x180 potrzebujesz went. wyciag. 350 m3/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...