Skocz do zawartości
Indorgrowerr

Buble Kush, White Widow XXL, Critical+2.0, Mazar, Weddind Cheesecake / Indoor LED HPS Killer 120W / 0,64m2

Rekomendowane odpowiedzi

Nasiona: Autoflowering
Box: Black Box V.2 80x80x180cm, powłoka odbijająca światło Mylar

Światło: 24/0h około 15cm nad roślinami, Indoor LED HPS Killer 120 V.2 + 12x żarówka LED 12W 1521lm 

Wentylacja: Winflex Extracteur UFO VK125Q 61W 260m3/h, Wentylator mieszający 15W/15cm

Filtracja powietrza: HY Filter 125mm 400m3/h

Doniczki: 14l 25x25cm

Ziemia: BioBIZZ All Mix

Drenaż: 4cm keramzytu na dno donicy

Nawozy: BioBIZZ Starter Pack (Bio-Grow, Bio-Bloom, Root-Juice, Top-Max, Bio-Heaven

Pomiar pH wody: Tetra Test pH akwarystyczny

Kontrola warunków klimatycznych: Stacja pogody z sondą

Kiełkowanie: Namaczanie w wodzie 24h, później Easy Plug

Nawilżacz powietrza: 4l z płynną regulacją

Temperatura: 21-26’C

Wilgotność: 37-80%

Woda: Źródlana ze sklepu lub odstana kranówka pH 6.0-6.5

10.04- nasiona wrzucone na 24h do kieliszków z wodą, woda źródlana ze sklepu, jak się później okazało pH 7.5-8.0 

11.04- wszystkie nasiona opadły na dno, żadne jeszcze się nie otworzyło, nasiona umieszczone w kostkach EasyPlug, kostki nasączone tą samą wodą co poprzednio, własnoręcznie skonstruowany propagator z tortownicy nakrytej streachem, wilgotność 80-90%, temperatura 21-24’C, oświetlenie włączone na VEG

14.04- wszystkie nasiona wykiełkowały, sadzonki wyciągnęły się do góry na około 3cm, zostały przesadzone do torfowych doniczek o średnicy 8cm, podlewane co 2 dni ziemia sucha jak pieprz, na przemian czysta woda pH 6.0-6.5 zakwaszana kwaskiem cytrynowym i wodą z dodatkiem Root-Juice oraz Bio-Heaven 1/2 dawki zalecanej przez producenta

19.04- 9z13 sadzonek przesadzonych do docelowych doniczek, doniczki z drenażem z keramzytu, każda doniczka taka sama waga co do grama, żebym wiedział kiedy i ile podlewać, sadzonki dobrze zareagowały na przesadzenie, wyraźnie przyspieszony wzrost, wilgotność w donicach bardziej stabilna, z powodu słabego naświetlenia na bokach dodałem 8 żarówek LED

21.04- Rośliny umieszczone po bokach wyraźnie zwróciły się w stronę panelu LED, uznałem że mają za mało światła więc dodałem jeszcze 4 żarówki na rogach i przełączyłem oświetlenie na VEG+BLOOM, obniżyłem lampy

24.04- na niektórych roślinach pojawiły się przebarwienia na liściach, rdzawe plamki, zawinięte liście, liście nie mają jednolitego koloru, myślę, że je poparzyłem

25.04- Do boxa wdarł się konik polny i pobrał sobie bez pytania małego sampelka, oświetlenie podniosłem wyżej i wyłączyłem funkcję BLOOM podlewanie 200-250ml co 3 dni gdy ciężar donicy jest mniejszy niż podczas sadzenia (wtedy ziemia była tylko lekko wilgotna, lekka inprzyjemna w dotyku)

Pytania: 
1) Jaka jest Wasza opinia na temat doniczek torfowych? Wydaje mi się, że ziemia w tych doniczkach bardzo szybko wysycha.

2) Z powodu braku elektronicznego miernika pH używam akwarystycznego testu kropelkowego. Po dodaniu nawozów roztwór zmienia barwę dlatego ograniczyłem się do regulacji pH przed dodaniem nawozów? Czy to się sprawdzi na dłuższą metę?

3) Czy zakwaszanie wody kwaskiem cytrynowym nie zaszkodzi roślinom?

4) Czy znacie ten panel LED i czy Waszym zdaniem będzie on wystarczający na box o takiej powierzchni? Czy dodatkowe oświetlenie w postaci żarówek było dobrym pomysłem?

5) Jak może być przyczyna pogorszonej kondycji roślin? 
 

6) Chcę zmaksymalizować plony. Czy trzymanie 9 roślin i 5 różnych odmian w boxie 0,64m2 ma sens? Czy zastosowanie LST lub siatki pozwoli na dobry wynik? Czy jedne nie zdominują innych z powodu różnych odmian. Czy lepiej wywieźć część z nich na out żeby pozostałe miały więcej miejsca? A może wszystkie wywieźć na zewnątrz i zasadzić nowe rośliny takiej samej niewielkiej odmiany żeby było łatwiej prowadzić je na siatce i zastosować mniejsze doniczki?

7) Tu gdzie mieszkam dzień jest już długi, słońce intensywne, wręcz palące, temperatury w dzień 16-24’C, ale noce jeszcze dosyć chłodne w przyszłym tygodniu prognozują około 5-6’C w nocy. Jakie muszą być temperatury za zewnątrz w nocy, żeby rośliny były bezpieczne?

8 ) Mam na oku 2 spoty. Pierwszy jest blisko domu, wygodnie, ale rosną tam rzadko młode drzewa przez co panuje półcień przez większą część dnia , ale też wyższa wilgotność. Drugi spieczone słońcem zbocze góry przez kilkanaście godzin dziennie wystawione na pełne słońce. Czy słońce nie będzie za ostre? Czy ziemia nie będzie wysychać zbyt szybko? Który spór wydaje się Wam lepszy?

9) Wydaje mi się, że są trochę oklapnięte. Nawozów raczej im nie brakuje bo to ziemia bogata w składniki odżywcze a rośliny są jeszcze młode. Za dużo chyba też nie powinny mieć bo jedyne co dodałem to Root i Heaven w małych dawkach. Myślicie, że to wina niewłaściwego pH którego nie mierzę precyzyjnie czy nieumiejętnego podlewania?

BD995C48-3843-420F-BDBD-FA9C377B8F92.jpeg

8F10374E-683C-4DB5-8BB5-50054F68A6FD.jpeg

1D8F6643-68F3-42BA-86EF-59BCE554A2CA.jpeg

Zdjęcia roślin które źle wyglądają ;(

B4C4B7CD-63AA-48E8-A6BE-7F53E19E5120.jpeg

07EFF0E4-7511-4048-9A4F-6CC89DF7B9AD.jpeg

5BA97435-0515-44DC-98E6-516AC21E0125.jpeg

CFF19D15-A1BF-45CC-8F3D-301FD19F32B9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Indorgrowerr widzie że bardzo poważnie podszedłeś do tematu czego gratuluję aczkolwiek bez elektrycznego miernika się nie obejdzie jeśli obniżasz pH sokiem z cytryny, sam mam ten sam kłopot jeśli chodzi o pH wody i również korzystam z soku z cytryny do regulowania go, bardzo łatwo zaniżyć ph dodając kilka kropel za dużo i do tego trzeba pamiętać o tym że woda po kilku godzinach wraca do poprzedniego pH tak że należy zużywać na bieżąco to co się przygotowało do podlania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Indorgrowerr napisał:

Jaka jest Wasza opinia na temat doniczek torfowych? Wydaje mi się, że ziemia w tych doniczkach bardzo szybko wysycha.

część growerów narzekała na nie że się nie rozpuszczają 

24 minuty temu, Indorgrowerr napisał:

Z powodu braku elektronicznego miernika pH używam akwarystycznego testu kropelkowego. Po dodaniu nawozów roztwór zmienia barwę dlatego ograniczyłem się do regulacji pH przed dodaniem nawozów? Czy to się sprawdzi na dłuższą metę?

nawozy mogą zmieniać ph roztoworu

 

26 minut temu, Indorgrowerr napisał:

Czy zakwaszanie wody kwaskiem cytrynowym nie zaszkodzi roślinom?

w rozsądnych ilościach nie 

28 minut temu, Indorgrowerr napisał:

Czy znacie ten panel LED i czy Waszym zdaniem będzie on wystarczający na box o takiej powierzchni? Czy dodatkowe oświetlenie w postaci żarówek było dobrym pomysłem?

na pewno dodatkowe światło będzie potrzebne

 

31 minut temu, Indorgrowerr napisał:

Jak może być przyczyna pogorszonej kondycji roślin? 

dobre ph gleby? wywal tą folię 

 

32 minuty temu, Indorgrowerr napisał:

Chcę zmaksymalizować plony. Czy trzymanie 9 roślin i 5 różnych odmian w boxie 0,64m2 ma sens? Czy zastosowanie LST lub siatki pozwoli na dobry wynik? Czy jedne nie zdominują innych z powodu różnych odmian. Czy lepiej wywieźć część z nich na out żeby pozostałe miały więcej miejsca? A może wszystkie wywieźć na zewnątrz i zasadzić nowe rośliny takiej samej niewielkiej odmiany żeby było łatwiej prowadzić je na siatce i zastosować mniejsze doniczki?

,mogło by im być ciasno ale musiałyby w pełni się rozwinąć a ty już masz kłopoty z nimi więc nie rozwiną się w pełni i miejsce powinno starczyć, LST zawsze można wykonać, co mają zdominować, zawsze można naginać. To są automaty więc czas tyka i będą karły jak nie będą miały teraz odpowiednich warunków do wzrostu ich tryb wzrostu to jakiś miesiąc skopiesz fazę wzrostu to odbije się to na plonach

 

36 minut temu, Indorgrowerr napisał:

Tu gdzie mieszkam dzień jest już długi, słońce intensywne, wręcz palące, temperatury w dzień 16-24’C, ale noce jeszcze dosyć chłodne w przyszłym tygodniu prognozują około 5-6’C w nocy. Jakie muszą być temperatury za zewnątrz w nocy, żeby rośliny były bezpieczne?

aby na minusie nie było

36 minut temu, Indorgrowerr napisał:

Mam na oku 2 spoty. Pierwszy jest blisko domu, wygodnie, ale rosną tam rzadko młode drzewa przez co panuje półcień przez większą część dnia , ale też wyższa wilgotność. Drugi spieczone słońcem zbocze góry przez kilkanaście godzin dziennie wystawione na pełne słońce. Czy słońce nie będzie za ostre? Czy ziemia nie będzie wysychać zbyt szybko? Który spór wydaje się Wam lepszy?

tam gdzie więcej słońca lepiej, ziemia może wysychać zbyt szybko trzeba będzie podlewać 

 

38 minut temu, Indorgrowerr napisał:

Wydaje mi się, że są trochę oklapnięte. Nawozów raczej im nie brakuje bo to ziemia bogata w składniki odżywcze a rośliny są jeszcze młode. Za dużo chyba też nie powinny mieć bo jedyne co dodałem to Root i Heaven w małych dawkach. Myślicie, że to wina niewłaściwego pH którego nie mierzę precyzyjnie czy nieumiejętnego podlewania?

wysuszyłeś je chyba, jak ziemia dobra to wodę samą się leje na początku przynajmniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Dzięki za obszerną odpowiedz na moje pytania.

Folia wywalona.


Nie mam możliwości sprawdzić pH gleby. Nie posiadam miernika do gleby. Pozostaje mi na ten moment podlewać czystą wodą z wyregulowanym mniej więcej pH za pomocą kwasku i testu akwarystycznego. 

Ile tego światła mi brakuje Twoim zdaniem? Czy już na ten moment jest zbyt mało, czy dopiero w fazie kwitnienia będzie trzeba więcej? Żarówki wystarczą, czy odbije się to mocno na plonach i nie obędzie się bez drugiej lampy LED?

@onyx Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to idealne rozwiązanie. Niestety do najbliższego sklepu gdzie mogę kupić miernik i pH- mam 100km. Na ten moment muszę sobie jakoś radzić, ale przy najbliższej okazji dokupię co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Indorgrowerr napisał:

Ile tego światła mi brakuje Twoim zdaniem? Czy już na ten moment jest zbyt mało, czy dopiero w fazie kwitnienia będzie trzeba więcej? Żarówki wystarczą, czy odbije się to mocno na plonach i nie obędzie się bez drugiej lampy LED?

w późniejszej fazie może braknąć

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wszystko dokładnie rozpisane, wszystkie informacje podane, lubię takie fotorelacje będę zaglądał i życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Szym napisał:

w późniejszej fazie może braknąć

 

A na ten moment dopóki nie mam mocniejszego panela w fazie wegetatywnej powinienem mieć włączony VEG + te 12 żarówek, czy od razu włączać dodatkowo BLOOM, żeby  dać więcej mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Indorgrowerr napisał:

Zdjęcia roślin które źle wyglądają ;(

B4C4B7CD-63AA-48E8-A6BE-7F53E19E5120.jpeg

 

 

 

Ta roślina na zdjęciu powyżej, to wg mnie książkowy przykład przelania/gnicia korzeni. Oczywiście mogę się mylić, bo sam się dopiero uczę i jestem ciekaw opini doswiadczonych forumowiczów.

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 Faktycznie wygląda to podobnie do przykładów zbyt obfitego podlewania, które znalazłem w internecie. Jednak moim zdaniem przyczyną jest przesuszenie. Zastosowałem doniczki torfowe, w których dodatkowo zrobiłem otwory drenujące, a ziemia nie była ubita. Efektem jest to że nawet po maksymalnym podlaniu za 24h ziemia jest sucha jak pieprz. Wszystkie doniczki na początku ważyły 80g (ziemia prosto z worka). Podlewałem najpierw do 100, później coraz więcej, bo widziałem, ze za każdym razem po 24h ciężar doniczek spada do około 70g. Rośliny, które przesadziłem do większych doniczek mają zdecydowanie większą wilgotność i są w zdecydowanie lepszym stanie. Żałuję, że użyłem tych doniczek torfowych. Następnym razem będę kiełkował w EasyPlug’ach a następnie przesadzał prosto do docelowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 dzień od wrzucenia nasion do wody...

Oświetlenie - pozostaje cały czas na tej samej wysokości 20cm od szczytów, włączone 24h na VEG + żarówki doświetlające boki.

Nawodnienie - nalałam więcej wody niż do tej pory (około 500ml na każdą roślinę). Jednak nie na tyle dużo żeby wypływała otworami drenującymi. Czysta woda z kranu bez żadnych dodatków. pH wyregulowane za pomocą kwasku cytrynowego do poziomu 6.0-6.5

Temperatura - 21-26’C

Wilgotność - 40-80% (tak duże wahania poziomu wilgotności wynikają z tego, że mam zbyt mały zbiornik na wodę w moim nawilżaczu, który mieści 4l. Kiedy wracam z pracy zbiornik jest już pusty i nawilżacz nie działa. Myślę, ze te spadki trwają około 2-3h) Nawilżacz mam ustawiony na zewnątrz grow boxa bo w środku nie ma miejsca. Strumień pary skierowany w stronę otworu wentylacyjnego skąd jest zasysany dzięki ciągowi. Strumień pary uderza w jedną z roślin tworząc na jej liściach krople wody. Gdy trochę podrosną na tej wysokości nie będzie już liści i nie będzie takiego problemu.

Zapach - Zaczynają pachnieć. Kiedy otworze grow box zapach jest wyraźnie wyczuwalny. Gdy wracam z pracy i wchodzę do pokoju wydaje mi się, że czuje go lekko.

 

Pytania: 

1) Czy takie krótkie spadki wilgotności mogą stresować roślinę i negatywnie wpływać na jej rozwój? Lepiej zmniejszyć wilgotność i utrzymywać ją na stałym poziomie około 50-60%, czy raczej się tym nie przejmować i zostawić jak jest? 

2) Czy skraplająca się rosa z nawilżacza może zaszkodzić roślinie?

3) Czy dobra wentylacja z wydajnym filtrem węglowym (mój ma 400m3) zniweluje całkowicie zapach podczas kwitnienia, czy będę musiał zastosować jakieś dodatkowe metody? Jeśli tak to co polecacie. 

4) Jak oceniacie ich kondycję i wielkość?

5) Jaka może być przyczyna nierównego zabarwienia liści, zawijających się do góry brzegów oraz wypalonych dziur?

F2AA5A5C-3956-482E-B504-E5B75B9F14BD.jpeg

2224738E-6D1C-4BA0-AF3D-723C77AD1B5C.jpeg

DA0185A9-633F-45D9-B814-C1B09AF63A06.jpeg

6063A307-1258-45A3-9608-D6EDBC70B2F3.jpeg

792A4915-C5CA-4229-84B6-F6821F7928EE.jpeg

C83BD0A2-B05F-415C-BA3A-8F72A6EC70E6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Indorgrowerr 1) ustaw nawilżacz na timer jak idziesz do pracy.  Lepiej żeby się włączał i wyłączał i był w miarę ten sam poziom wilgotności niż żeby przez parę godzin miały 89% a potem parę godzin 40%

2) jak nie masz hPs to nie powinno

3)tak, nic nie będzie pachnieć jeśli filtr jest mocniejszy niż wyciąg.

4) nie wiem ile temu wyszły z ziemi, w sensie ile się nasiona moczyły i kiełkowały. Ale jest okej.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jej dolega? Czy to faktycznie poparzenie tak jak przypuszczam? Jej wzrost jest spowolniony.
spacer.png997EDA54-C5FB-44D2-9859-CFEBBDA239C7.thumb.jpeg.22f04e65ad8e575f121762b5380f896c.jpeg

E51F436C-B60C-4D97-9304-F75E08651B05.jpeg

E221A31A-F6EB-4FEE-9BC9-EBFAE220BCA5.jpeg

spacer.png

995AAC61-45CA-4663-AA5B-DD9CD8EBF970.jpeg

@Piccolo Wyszły z ziemi 12-13 dni temu. Mój nawilżacz ma płynną regulację. Mogę zmniejszyć natężenie pary i tym samym wydłużyć czas jego pracy.

Edytowane przez Indorgrowerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj 4 najsłabsze, które z powodu braku miejsca zostały w torfowych doniczkach. Ich wzrost jest ewidentne spowolniony. Są o ponad połowę mniejsze od pozostałych. Doniczki 8 cm są już dla nich za małe bo korzenie wyszły dołem. Opłaca się przesadzać je do dużych doniczek, i jeździć na spota, żeby się nimi opiekować czy lepiej je zniszczyć bo i tak nie będzie z nich pożytku? 

1C85A270-519D-45DA-BC49-1D963539AFA0.jpeg

CB8ADB0F-B3D7-4BD5-A40B-746E8A51C9BB.jpeg

44C992AF-4A7D-4B8C-B651-6B9C58A8D1D7.jpeg

B11BBC3D-7BD1-4B07-A1E2-6F74C6B380E3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Nie mam na to miejsca w boxie. Już teraz widać, ze zostały by zdominowane przez te z dużych donic. Poza tym moim zdaniem gra nie warta świeczki. Dla kilkunastu gramów za dużo zachodu. Dzisiaj lądują w dużych donicach i jutro wywożę je na spot. Tam będą miały najlepsze warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 dzień od wrzucenia nasion do wody 
 

Dzisiaj kolejne podlewanie. Każda roślina dostała około 550ml wody z dodatkiem Bio-Heaven oraz Root-Juice. Stężenie nawozów to 1/5 zalecanej dawki. pH 6-6.5

Temperatura: 23-26’C

Wilgotność: 60-70%

Staram się jak najlepiej prowadzić fotorelację i trochę mnie smuci, że cieszy się tak małym zainteresowaniem.

2BEA3DB2-505A-438B-8F74-9D2855109D1F.jpeg

10FD3710-2B16-40D4-9A63-A1C2FEDE98C7.jpeg

CC25792B-C14F-401D-B4EA-EE3C39D1EA3A.jpeg

5D530296-CF45-40AF-B60C-FF3D44095A35.jpeg

DDCE7272-C667-40D2-B586-383DF5B23B12.jpeg

E246EC75-20CA-45AC-B300-9AD392E82CC5.jpeg

A5F6A90A-C690-4C03-B8CA-3391565E62E0.jpeg

FAC7F4EE-E2C1-42EB-8F1B-3CC8402541A7.jpeg

4371F5A8-ACE9-4FCB-9D24-4665FE7EC011.jpeg

4279AFEB-E2C4-419D-AFED-48554E829EAD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie tym ze nikt nie komentuje, kazdy z blancikiem w ryjcu ogląda relacje i micha sie cieszy. Nie maja sily na komentarz, taki dobry plon 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym się wypowiedział ale się nie znam :/ tylko mogę  powiedzieć ładnie rosną ale 5 chyba coś łapie  , za dużo / mało ? pewnie ktoś się wypowie ogarnięty 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...