Skocz do zawartości
Totoro

Bubble hash - haszysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Jest już temat bubble hash opisany w teorii. Ja dziś zrobiłem swój pierwszy w życiu hasz i chciałbym wam pokazać jak to wygląda w praktyce. 

Do zrobienia mojego hashu użyłem gotowego zestawu bagów firmy „bubblebagdude” z 4 gradacjami statki tj: 25, 73, 120 i 220. Tak naprawdę hasz zbierałem tylko z 3 pierwszych bo w ostatniej był cały susz i lód. 

Hasz powstał z 60g trymu i 60g popcornu, oba materiały spędziły trochę czasu w słoikach w zamrażarce. Trym i popcorn pochodził z moich spalonych plantów tj: auto glueberry og i auto banana blaze. 

Poza bagami użyłem 2 wiader, wiertarki, mieszadła do zaprawy/farby, łyżki i lodu(około 5kg). 

Krok:

1. Założyć torby na wiaderko zaczynając od tej z najmniejszym numerem

2. Do drugiego wiadra wsypać lód, susz, lód, susz, lód 

3. Nalać zimnej wody tak aby lekko przykryć wszystko co znajduje się w wiaderku

4. Bierzemy w rękę wiertarkę/wkrętarkę z mieszadłem i mieszamy na najniższych obrotach. Szczerze to nie wiem ile to mieszałem z 5-10 minut (?) 

5. Przelewamy wszystko do wiaderka z torbami 

6. Znowu mieszamy wszystko z 2-3 minuty

7. Wyciągamy pierwsza torbę, w której znajduje się lód i susz i odkładamy bezpiecznie na bok do np: miski

8. Wyciągamy kolejna torbę i zakładamy na nasze puste wiaderko, w taki sposób żeby spód naszej torby był w ponad połowie naszego wiaderka 

9. Płuczemy delikatnie nasz haszysz, który znajduje się na siatce i czekamy aż woda wycieknie na dno wiaderka (dlatego spód torby musi się znajdować dosyć wysoko)

•Krok 9 powtarzamy aż do ostatniej torby

10. Zbieramy nasz mokry hasz łyżką i kładziemy na podkładkę, która znajduje się w zestawie

11. Pod podkładkę podkładamy coś twardego i na tym kładziemy ręczniki kuchenne, papier toaletowy lub chusteczki. Składamy podkładkę, bierzemy znowu nasz papier toaletowy lub coś innego i ściskamy nasz hasz, powtarzamy to kilka razy aż wyciśniemy cała wodę z niego co przyspieszy proces suszenia. 

12. Możemy powtórzyć cały proces co pozwoli nam uzyskać jeszcze trochę haszu, jest go znacznie mniej ale skoro już mamy wszystko gotowe to warto to zrobić. 

Torby:
5D097371-91E1-4EEE-B174-3E095A3C202D.jpeg
Mój susz:  na lewo trym, na prawo popcorn:

40A3E3C8-FC4D-4019-8B03-B80417B07C96.jpeg
Proces mieszania:

DA57B588-C58F-49F4-9F00-AC0C82A2B918.jpeg

Mokry hasz na siatce:
B5A932FE-F59E-409F-A65B-2C830F320DF8.jpeg

Mokry hasz na łyżce:
09707CC6-7FCC-4F26-9016-2C1FC2CBE57F.jpeg
Mokry hasz na podkładce/siatce z zestawu:

83EFD886-7213-40AA-B562-5F5D6E3CE7F5.jpeg
Już lekko osuszony hasz, od lewej z torby 120, 73 i 25. Górny rząd to haszyk z pierwszego razu, na dole z drugiego

CBE1636D-9A7C-4DEA-9019-486E95CFF222.jpeg
Z siatki 120:

D3EC28FF-9C16-41CB-88A1-CAC492866903.jpeg
Z siatki 73:

042174D5-E3FB-415B-AB23-9E7C0F2837A3.jpeg
Z siatki 25:

6055398D-ABD8-4746-AAFA-8DA65627BF98.jpeg
 

Mam nadzieję ze mój "poradnik" jest zrozumiały. Proszę wybaczyć za wszystkie błędy itp 
Uzupełnię wpis jak mój hasz wyschnie i zostanie przetestowany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo ktoś tu nie czytał do końca ! 😆 dziś to zrobiłem, wiec jeszcze nie wiem. Myśle ze wyschnie szybko bo bardzo dużo wody pochłonęły chusteczki, więc 2-3 dni i dam znać  

Zdjęcia nie są idealne bo tak pstrykałem tylko dla siebie i potem dopiero stwierdziłem, że zrobię z tego mini poradnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro no nie czytałem, przepraszam. Robiłem to kiedyś więc wiem jak to działa, tylko mi pomysł podsunales. Daj znać koniecznie jak będzie wiadomo jaki wynik. Wygląda super 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Haszysz osiągnął w słoiku wilgotność 61%, więc uznaje go wysuszonym i gotowym produktem. Wyszło 14,5g. 
Najwiecej zebrałem z drugiej siatki o nr. 73 za pierwszym i drugim razem z tej siatki było najwiecej, potem pierwsza i na koniec trzecia. W dodatku najbardziej plastyczny tez jest z drugiej siatki 
 

Hasz nie był jeszcze testowany, ale wydaje piękny zapach połączenia kwiatów obu odmian. 

41A9E415-C1AA-4976-B250-EB058BBAA1CD.jpeg

A7AC242F-4A23-4E2C-995F-C929C716086C.jpeg

889524C1-9039-4BEA-8CDD-8783440C10C3.jpeg

EA71DEB8-A711-41CD-8A45-A61A074D2740.jpeg

E5A9E91B-944B-4F20-9475-3828DB5EE64F.jpeg

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To powiedzcie mi panowie czy te odpady po zrobieniu haszu wyrzucacie czy to nada się np na masło? Będzie jeszcze cokolwiek klepało czy po wypłukaniu już tylko do śmieci się nadaje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, Seba napisał:

To powiedzcie mi panowie czy te odpady po zrobieniu haszu wyrzucacie czy to nada się np na masło? Będzie jeszcze cokolwiek klepało czy po wypłukaniu już tylko do śmieci się nadaje? 

Moim zdaniem juz nie warto drugi raz przerabiać materiału. W ostateczności jeśli używałeś samych topów to tak, Łodygi, wiatraki i inne niskiej jakości części, wyjebał bym po pierwszej obróbce.

 

Pozdrowik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba ja też będę raz tylko robił, bo tam głównie trym i wiatraki mam, może jakiś pojedyncze popcorny.

Tutaj to co z rękawiczek wyszło prawie 30g, a jeszcze kilka par zostało do wyskrobania xd

IMG_20210501_150605.jpg

Pewnie by wyszło masełko jakieś ale mało thc by miało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo No właśnie ciężko trochę powiedzieć. Bo niby jest suche i się kruszy, a nadal może być wilgotne. Ja zrobiłem tak ze wrzuciłem do słoika z hydrometrem ? (Ten wskaźnik wilgoci) i obserwowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro powiem Ci, że pierdolenia z tym jest, plus brudna robota, dzisiaj trochę tego zrobiłem, ale chyba resztę odpuszczam i leca te liście w śmietnik xd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo az tyle ? Nie wydaje mi się 😆 ja spędziłem chyba z 1,5-2h razem ze sprzątaniem i oglądaniu filmiku jak to zróbcie z 10 razy podczas gdy sam robiłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra hasz już  wysechl, wyszło  około 100g. Ogólnie nie wiem czy warte pierdolenia, bo mnie to tyle nerwów kosztowało xd. 

Nie wiem ile tego było jak wyschło ale myślę, że może z 3-5 kg? W sensie wiatraków.

Wyszło mało, ale robiłem to na odpierdol przyznaje, plus tam praktycznie nie było popcornu, i trym też nie cały, bo ziomek sobie to przebrał, chuj wie co on z tym trymem robi, ale dla mnie mniejszy kłopot xd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...