Skocz do zawartości
onyx

Lowryder auto [ Mars TS600 100W ] (0.16m2)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie dawał nic na grow jak ona kwitnie od miesiąca. Po co?

Kilka liści na dole pobiera sobie azot do dalszego rozwoju co nie znaczy, że od razu trzeba lać grow. Zawsze lepiej potrzymac w niedoborach niż lać nie wiadomo ile wszystkiego. Nie wiem jakie masz nawozy, ale ja bym jej wrzucił Terra Bloom pełną dawkę i stopniowo przechodził na Pk13/14 na przemian z czystą wodą, a jak by były za duże niedobory azotu rzucił minimalną dawkę terra bloom

Ogólnie zasada jest taka, że jak roślina przestaje iść w górę (jakoś w 4-5 tyg flo) to przechodzi się na wyższe stężenia PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Każdy może mieć swoją filozofię uprawy, ja idę za swoją, jaka w mojej ocenie jest optymalnie skuteczna, bo pozwala w krótkim czasie uzyskać zadawalający plon. W 64 dniu kwitnienia miałem mniej więcej 30 % bursztynu na topach. Twoje rośliny na moje oko są lekko niedożywione i wykazują także braki azotu, bo są w mojej ocenie za jasne, a wysysanie od dołu na tym etapie, gdzie w ogóle nie jest zawiązany jeszcze obraz topów jest, jak dla mnie za wczesne. Teraz bym jeszcze pilnował, by roślina była soczyście zielona, a nie jasna i by nie wyssała się zbytnio od dołu, a dopiero, jak kwiatostany tworzyłyby formy coraz bardziej złożone to bym schodził z azotu i pozwalił się roślinie stopniowo z niego wysysać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy właśnie ona dosyć szybko zjadała liście co mnie trochę martwiło i myślałem też że powodem może być wyższa temperatura przez co liście u dołu szybko żółkły ale nie wiem nawet czy to ma ze sobą cokolwiek wspólnego, finalnie dodam grow i niech się dzieje wola nieba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx  Ona leci na "rezerwach", w ziemi jest stosunkowo mało azotu, ja bym na tym etapie , co jakiś czas regularnie lał nawóz na grow, jak tylko widać, że się rozjaśnia na liściach, co w swojej uprawie robiłem z dobrym skutkiem. Roślina mówi wszystko, wystarczy jej słuchać, by szła szybko przed siebie i doszła w miarę w krótkim czasie do celu uprawy, czyli do zbiorów.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx  Obserwacja ziomku to podstawa, dodajesz grow, jak widzisz, że roślina czerpie azot z samej siebie, a nie z ziemi. Ja bym do momentu odpowiedniego zawiązania topów dawał jej tyle azotu, by liście były ładnie zielone, nie jasne i nie za ciemne, takie w punkt czyli ładnie soczyście ziolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 140 jalapeno

Roślina owocuje w dużej ilości, dziś dostała sporego fryzjera bo liści miała niesamowicie dużo, przez ostatnie tygodnie borykałem się z mszycami ale sytuacja została opanowana, ogólnie idzie bez problemu i dostaje jakieś 4l wody na zmianę z odżywkami raz na tydzień, oby tylko nie naszła jakaś szara pleśń lub inne dziadostwo. Mam jeszcze Caroliny reaper i dragon breath ale one o dziwo dopiero wypuściły kwiaty.

Poniżej krótki przebieg rośliny 

Jeżeli kiedykolwiek będziesz myślał o torfowych doniczkach to od razu odradzam bo to totalny shit

IMG_20210326_085130.jpg

IMG_20210326_085323.jpg

IMG_20210405_133618.jpg

IMG_20210409_085334.jpg

IMG_20210512_122440.jpg

IMG_20210720_233738.jpg

IMG_20210720_233811.jpg

IMG_20210720_230325.jpg

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jalapeno jak dla mnie za słabe. Od Habanero i Piri Piri w zwyż jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron jalapeno jest dla mnie ok ale jak będę potrzebował większych wrażeń to zawsze mam od tego Caroline reaper xd póki co chyba nadal najostrzejsza papryka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Carolina ma jedną poważną wadę jak każde super hoty. Ma chemiczny posmak kapsaicyny xD Z ostrych papryk niestety max Naga Jolokia, która jak dla mnie ma fajny śmietankowy posmak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron w przyszłym sezonie startuje z kilkoma innymi gatunkami takimi jak habanero piri piri cayane i nawet fajna zabawa z paprykami ale okres wega meeeega długi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx

Zajebista sprawa. Domowy warzywniak to coś, do czego też skromnie mówiąc dążę. Patrząc na to co teraz jest po sklepach, to czemu by nie wyhodować swojego towaru, skoro jakieś podłoże wiedzy się posiada 😄 powodzenia ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 93/38 od przełączenia na 12/12

Temperatura dzień 33°C/27°C noc

Wilgotność 40-50%, lampa 20cm nad szczytami i więcej nie wycisnę 

pH w normie, nadmiarów brak i niedoborów też nie wykazuje 

Za długi weg za wysokie rośliny za duża temperatura, drugie łamanie zbyt drastyczne ogólnie pierwszy grow nie będzie należał do tych udanych ale to też kwestia gównianej pestki i myślę że drugi projekt będzie o niebo lepszy 

Ogólnie główne szczyty wyglądają tragicznie jak na 38 dzień flo i póki co mam już powoli dość tego projektu, widać drugie łamanie nie zbyt dobrze zrobiło rośliną bo widać że słabiej ciągną papu z ziemi w porównaniu do nie łamanych szczytów, myślę że z dycha palenia będzie i nie pociesza mnie fakt że jeszcze z dobry miesiąc przede mną 

 

IMG_20210724_220826.jpg

IMG_20210724_220858.jpg

IMG_20210724_220754.jpg

IMG_20210724_220759.jpg

IMG_20210724_220851.jpg

IMG_20210724_220813.jpg

ZomboMeme 24072021225118.jpg

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...