Skocz do zawartości
onyx

Lowryder auto [ Mars TS600 100W ] (0.16m2)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Pestka: Lowryder auto

Box 40/40/140

Ziemia: biobizz light mix

Temperatura: 25-29°C

Wilgotność: 60-70%

Trening: LST

Nawilżacz powietrza

Wiatrak mieszający

Wlot pasywny

Wentylator oraz filtr w trakcie zakupu

Panel LED Mars Hydro TS600 100W 

Nawozy Biobizz: root juice, calmag, bio grow, bio bloom, top-max, alg•a•mix

Jest to moja pierwsza w życiu uprawa i zanim doszedłem do tego momentu w którym jestem, spędziłem zarówno tu wiele godzin czytając artykuły oraz oglądając fotorelacje by wyciągnąć z tego jak najwięcej wiedzy i zobaczymy co z tego będzie 🙂

Pestkę wrzuciłem do wody na 24h zapomniawszy użyć odstanej wody z której powinien ulotnić się chlor itd, po 24h nasiono opadło na dno i nawet nie pękło, poczym wrzuciłem je do ziemi, użyłem doniczki torfowej i położyłem na matę grzewczą do wykiełkowania, oczywiście nakładając przy tym woreczek śniadaniowy by utrzymać stałą wilgotność i tak o to po 2 dniach czyli od wczoraj 22/04/2021 pestka wydała na świat nowe maleństwo 🙂 aktualnie w boxie znajdują się też ostre papryczki (jalapeno, Carolina reaper gdyby ktoś był ciekawy) po czasie papryki pójdą na parapet a dziewczyna planowo zostanie przesądzona do doniczki 10l. Na ten moment to chyba wszystkie informacje chyba że jeszcze coś mi przyjdzie do głowy, życzcie mi powodzenia 🙂

 

 

 

IMG_20210423_090413.jpg

IMG_20210423_090902.jpg

IMG_20210423_090855.jpg

IMG_20210423_090934.jpg

IMG_20210423_090929.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast calmagu używasz zielonej muszynianki. tańszy zamiennik calmaga i woda ma ph 6.

jeśli te torfowe to tymczasowe to przy przesadzaniu do głównej doniczki, dobrze by było podsypać dołek w doniczce mykoryzą. dla lepszego rozwoju korzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx teraz bym poczekał chwilkę z przesadzaniem do głównej gdyż roślinka jest bardzo młoda i mógłbyś naruszyć korzeń a tego roślina mogła by nie przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiitlebigWeed właśnie powiem ci że mam problem bo w kranie pH wody dochodzi prawie do 8 i szukam sposobu na wodę z odpowiednim ph

@Majki w planach było wsadzić doniczkę torfową do głównej doniczki i zasypać ziemią by torf się rozpuścił o ile właśnie nie wejdzie jakaś pleśń czy inna choroba przez to 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx no właśnie z nimi to różnie bywa, jedni je polecają inni odradzają, ja zawsze sądziłem do docelowych donic, jak już wsadziłeś to poczekaj niech troszkę urośnie i wtedy wsadzisz do głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo fajnie zbija pH do 6,5-7,0 Brita, dodatkowo jeszcze ec zmniejsza. Choć obecnie już nie używam żadnych filtrów to z kranówki ec miałem 0,4 i zbijało do 0,2 i pH też dało radę obniżyć. Zaraz sprawdzę dokładnie i edytuje posta

______________________

Kranówka moja ma: ec-0,24oraz  Ph7.1 po przepuszczeniu wodę przez już trochę zużyty zamiennik filtra brita (Dafi unimax) ec spadło do 0,16 a pH do 6.28.

 

 

Pozdrowik

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
30 minut temu, LiitlebigWeed napisał:

po co kombinować muszynianka ma idealne ph 6, magnez, wapn, i inne witaminki i jest nasycona co2, przez co tabletki z co2 nie są potrzebne.

Muszynianka gazowana ma pH 6? A jakie ma witaminy jeśli mogę wiedzieć?

Byłbym bardzo ostrożny używając gazowanej Muszynianki do przygotowania roztworu nawozów.

I cenowo chyba lipa płacić 2pln za butle, ale kto bogatemu zabroni.

Dodatkowo taka woda muszynianka jest okropnie twardą wodą - wiadomo jakie tego są skutki.

Raz czy dwa w odstępach czasowych można uzyć takiej wody, ale jako długotrwałe rozwiązanie to trzeba mieć szczeście z dawkowaniem nawozów albo ogromną wiedzę by nie poblokować rośliny.

 

Dużym błędem jest wybieranie wody tylko ze względu na jeden interesujący nas parametr np. pH, zapominając o tym że to jest istny koktajl składników niekoniecznie potrzebych w danym czasie roślinie. Inaczej jest z wodą RO.

 

 

Pozdrowik.

Edytowane przez Gość
dopierdzenie kilku informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup i przeczytaj co jest napisane.  ty sam jesteś lipa. 

calmag 25zł,  biobiz ph- 20zł, Elektroniczny Miernik pH  40zł. to samo można znaleźć w muszyniance za 2 zł.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, LiitlebigWeed napisał:

kup i przeczytaj co jest napisane.  ty sam jesteś lipa. 

calmag 25zł,  biobiz ph- 20zł, Elektroniczny Miernik pH  40zł. to samo można znaleźć w muszyniance za 2 zł.  

 

Przez takie porady ludzie psują swoje uprawy w które włożyli serce.

Racja pH metr jest zbędny, ec metr jest zbędny, po co odżywki ... (nie będę się kłócił, bo zaczyna to schodzić do piaskownicowej przepychanki).

W calmagu masz schelatowane składniki, ehhh szkoda mojego czasu... 

reasumując: Tak jak kolega wyzej pisał kupuj i lej śmiało muszynianke a nabierzesz nowych doświadczeń.

Ja też uczyłem się na błędach.

 

Pozdrowik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie ze się wypowiem, lejta co chceta :bongrip: ale potem nie placzta 

pytanie do administracji za takie gadanie głupot nie powinno być banow ostrzeżeń? Jest to totalna dezinformacja ludzie zaczną wykupować wodę z marketów bo pomyślą ze już im calmag i PH meter nie potrzebny :2guns:

Edytowane przez Dzielnicowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. jeszcze nigdy nie używałem calmag, albo root juice, leje oazę z biedronki lub kranowe nap przemian. Nigdy nie mierzyłem pH wody którą leje i nie miałem jeszcze problemów z pH. Dla mnie podstawa to bio grow bio bloom i pk 13 14. Może mam farta 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...