Skocz do zawartości
dantes205

Cream Candy & White Widow | ledam 30w + 2 żarówki LED

Rekomendowane odpowiedzi

@dantes205  Ja mam w kranie trochę lepszą sytuacje z wodą, u mnie ph wody z kranu wynosi 7,1. Obecnie stosuje mineralne nawozy od Canny, jakie pomagają obniżyć ph i utrzymują je dość długo w ziemi na właściwym poziomie. W poprzedniej uprawie lałem organiczne nawozy od Plagron i obniżałem wodę sokiem z cytryny, a ph w ziemi skakało, prawidłowe takie, jak chciałem było chwile po wlaniu, a potem leciało w górę i bez modyfikacji po chwili w ziemi było powyżej 7 ph, mimo, że lałem wodę z ph 5,8-6.0.  Dzisiaj przed podlewaniem ph w ziemi wynosiło u mnie 5,6 ph, więc musiałem je lekko podwyższyć, ale za to przy Cannie już nie dostrzegam problemów z tym, że ph winduje się do góry.

@onyx  Sok z cytryny obniży ph, ale krótkotrwale, a w ziemi ph zaraz będę ulegało zmianie , nie będzie w tym wypadku stabilne, już po paru godzinach możesz mieć w ziemi zupełnie inne ph niż to, jakie wcześniej lałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Nie ma sprawy, z moich obserwacji wynika, że najlepiej iść we wszystko, co mineralne, a nie organiczne, jak chodzi o nawozy i regulatory ph, bo w organice jest większy problem ze stabilnością ph w ziemi, a przynajmniej tak było u mnie, jak leciałem na nawozach organicznych od Plagron i zbijałem sokiem z cytryny ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@420Dominik420  Rozpuść dolomit w wodzie i tą wodą podlej roślinę. Najlepiej, jakbyś miał czym zmierzyć ph gleby wcześniej. Ph wody po rozrobieniu dolomitu też dobrze byłoby zmierzyć, by dostosować ph cieczy do ph gleby, by je wyregulować. No, ale jak nie masz mierników ani płynu heliga to możesz spróbować nalać na oko , weź z łyżkę dolomitu i rozpuść w litrze wody i tym podlej roślinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. 18 dzień Cream candy, wysuszam ziemię i jutro planuję LST. Podlewana deszczówką, ale PH ziemi dalej utrzymuje się w okolicach 7 - 7.5. Z tego co czytałem, to deszczówka nie zmienia ph ziemi.

 

cc1.jpg

cc2.jpg

03.05 z ziemi wyszła White widow i prosiłbym @Tester o zmiane w tytule mojej FR na Cream candy & White widow, bo ak 47 nie wyszła z ziemi.

ww1.jpg

ww2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dantes205 napisał:

i prosiłbym o zmiane w tytule mojej FR na Cream candy & White widow, bo ak 47 nie wyszła z ziemi.

zmienione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...