Skocz do zawartości
dantes205

Cream Candy & White Widow | ledam 30w + 2 żarówki LED

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz regulować cytryna, ktoś tu odradził octem ja to robię od lat i nic się nie dzieje, ale oczywiście lepiej PH-. Nowe liście i odrosty wyglądają ok? Nic nie widzę na tym zdjęciu przez swiatlo, jeśli tak to czekać obserwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrosty sa malutkie, wiec trudno stwierdzic czy sa ok. Liscie 2 pietra na razie tez ok, ale jeden z tych lisci ma delikatne zolte kropki na koncowce. Ciezko zrobic zdjecie w boxie, wieczorem ja wyciagne i zrobie zdjecie. Co takiego ma w skladzie ten ph-, ze jest taki dobry? Jak patrzylem na jego sklad to jest NPK 0-48-0, czyli to jest kwas fosforowy. Tego Aquacid do akwarium nie moge uzyc? On dodatkowo zmiekcza wode. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph skopane ewidentnie, zainwestuj w normalny miernik np. Adwa ad11/12, bez tego ani rusz, wiem coś o tym jak skopałem trzy uprawy z rzędu

A co do Plagron ph minus, jak już chcesz go kupić to nie sugeruj się w ogóle zaleceniami producenta. Tak dla twojej informacji: Jedna kropelka u mnie obniża ph o jakieś 0.3-0.5, także ostrożnie. Jak lałem tak jak producent zaleca czyli 0.5ml + ph nie było mierzone to później sprawdzałem to wychodziło 2-3 ;D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ph da sie naprawic, jesli bede teraz podlewal woda, o prawidlowym ph, czy trzeba zrobic flusha? Do tej pory, przez te 13 dni podlalem ja w sumie okolo 800 - 900 ml wody. Doniczka jest 11l, ziemi weszlo okolo 15-20l

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dzielnicowy  Prawie na 100 % to wina złego ph, roślina ma przyblokowane pobieranie pokarmu z podłoża, co skutkuje wypryskami na liściach, jakie pasują do niedoborów. Roślina ma problem z pobieraniem substancji z podłoża, a związku z tym konsumuje samą siebie, aby przetrwać czas głodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ph skopane. Kupilem dzisiaj plyn helliga i zabarwil ziemie na zielono, czyli ph 7-7.5. Do momentu, az dostane ph-, sprobuje zakwaszac wode octem. Sprobowac oprysku lisci? Mam plagron vita race i asahi sl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 dzien Cream candy. Sytuacja trochę sie poprawia, chociaz końcówki liści 2 pietra delikatnie żółkną. PH zmierzyłem płynem helliga w 4 miejscach, w 3 mi pokazało ph 6-7, w 1 ph 7-8. Przez majówkę nałapałem 10 l deszczówki, więc zamierzam jej uzywac przy kolejnych podlaniach.

 

cc1.jpg

cc2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Zielone krainy napisał:

@dantes205  Ph lipa , roślina nie rozwija się prawidłowo , jest poblokowana.

Ok, sprobuje dalej zakwaszac glebe, moze deszczowka pomoze. Dac jakis nawoz na zakwaszanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205  Właściwe rozwiązanie: zbadać ph gleby, a poznawszy je zareagować właściwe do jego wartości poprzez podlanie wodą z odpowiednim ph , co sam czyniłem z pełnym powodzeniem ;) Zapewniam cię, że takie zabiegi mają sens, jak znasz ph gleby i wiesz, co trzeba do ziemi lać, aby uzyskać odpowiedni rezultat, jaki korzystnie w połączeniu z dobrym dawkowaniem nawozów wpłynie na twoje rośliny :) Patrz na moją fotorelacje, a po niej poznasz, że wiem o czym mówię, bo to się sprawdza w mojej własnej uprawie, a jak coś mówię źle to w mojej własnej uprawie powinno to źle wyglądać. Jednak mimo wszystko wielkie "POZDRO" niech każdy prowadzi swoją uprawę po swojemu, bo to jego sprawa, a jak coś zawali to tylko samemu sobie zaszkodzi , a nie komuś innemu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainyobserwuje twoja FR i staram sie stosowac do Waszych rad. Problemem u mnie (prawdopodobnie) jest woda kranowa, ktora zakwaszana octem, cytryna, czy plagronem ph-, po 24 h wraca do poziomu ph 8. To moja 2 uprawa, gdzie zepsulem ph ziemi. Cream candy idzie na straty, bede na niej testowal wode, nawozy, itp. Mam jeszcze 2 x white widow, jedna dzisiaj wyszla z ziemi, a druga jest w trakcie kielkowania. Planuje je podlewac deszczowka, mam praktycznie nieograniczony jej zapas na ogrodku i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wytłumacz mi jeśli wiesz może czy jeżeli wyrównuje wodę sokiem z cytryny by uzyskać to pożądane 5.8-6.5 pH to czy jak zaleje roślinę, której taka ilość wody wystarczy na dni parę to czy w międzyczasie woda jest w stanie zmienić swoje pH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Woda zmieni swoje pH bardzo szybko. Dlatego np. robiąc flusha zalewamy 3x objętość donicy jeśli chcemy cokolwiek ruszyć pH podłoża. Gleba ma ogromny bufor.

Inwestujcie 3g palenia w miernik ph i ec. Zwraca się szybciej niż Bitcoin.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...