Skocz do zawartości
dantes205

Cream Candy & White Widow | ledam 30w + 2 żarówki LED

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Rozpoczynam fotorelację z uprawy pod nadzorem @Dzielnicowy (Dzięki), mam nadzieję, że tym razem udaną.

Namiot: 40x40x140

Oświetlenie: panel ledam 30w/3500K/5000lm+2 żarówki led/2700K/6000lm (w sumie)

Wentylacja: wentylator wyciągowy kanałowy 100m3/h, wlot pasywny, wentylator mieszający, nawilżacz powietrza+2 miseczki z wodą i skarpetkami 🙂, CO2 Bag

Ziemia: Plagron lightmix w doniczkach materiałowych 11l i 10l

Warunki: 20-24 st.C, wilgotność 50-55%. Wilgotność trudno jest zwiększyć, namiot jest ustawiony tak, że wlot pasywny jest obok akwarium, wewnątrz namiotu jest nawilżacz powietrza, który jest ustawiony też obok wlotu. Mogę spróbować zredukować obroty went. wyciąg., ale okazuje się, że nie każdy regulator współpracuje z moim went. wyciąg., więc zadanie jest utrudnione.

Oba nasiona kiełkowałem równocześnie, najpierw wrzuciłem do szklanek z wodą na ok 20h, a potem trafiły do nawilżonych chusteczek. Warunki kiełkowania miały identyczne, łatwo było rozpoznać, który jest który, bo nasiono Cream candy było 2x większe od AK 47. Cream candy szybciej wykiełkował i szybciej trafił do ziemi (16.04), na powierzchnie wyszedł 18.04. Trochę się wyciągnął, ma ok. 4cm wysokości, podsypałem go ziemią i obniżyłem światło o 5 cm (35cm od roślinki). Dzisiaj (19.04) został podlany wodą Oaza ph8 w ilości 30 ml. AK 47 trafił do ziemi dzisiaj, czyli po 6 dniach kiełkowania i dodatkowo został podsypany mikoryzą w proszku (Cream candy bez mikoryzy). Na koniec chciałem dodać, że Cream candy to gratis od jednego ze sklepów z nasionami, który otrzymałem przy okazji zakupu AK 47

 

cc&ak.jpg

gb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Dzień 8 Cream candy, AK 47 nie chce wyjść z ziemi, były przy niej już problemy przy kiełkowaniu, na jego miejsce wejdzie White widow AF (w trakcie kiełkowania). Mam wrażenie, że zaczynają blednąć końcówki liści, ale może jestem przewrażliwiony, bo zawsze mam z tym problemy. Podlewana odstaną, przefiltrowaną kranówką ph8, według tabelki ze zdjęcia. PH ziemi nie ma sensu mierzyć, bo podlewana była mała ilością wody, dokoła rosliny, więc jakbym pobierał próbke ziemi do testu, to prawdopodobnie naruszyłbym korzenie. Dzisiaj została podlana 60 ml wody zakwaszonej  preparatem "Aquacid PH-/KH-" do poziomu ph7 (4 krople na 1,5l wody) . Wilgotność w dzień 40% w ciemni 60%, nie potrafie jej podnieść. W boxie jest nawilżacz i dwie miseczki z wodą z zanurzonymi szmatkami. Może też być, że higiometr źle pokazuje, albo jest źle ustawiony.

 

cc3.jpg

cc2.jpg

ccpp.jpg

20210425_225043.jpg

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piccolo napisał:

zeby była jasność nie mówię, że podlewa za mało, tylko pisanie żeby lać po całości krzaka który ma kilka dni? Wlać tam litr wody czy jak xd 

no a co, roślina się rozwija korzenie rozrastają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor. Pojawily sie jasne plamki na lisciach 1 rzedu. Podwyzszylem lampe z 20 cm od roslinki do 35 cm. Wody (odstana, przefiltrowana kranowka, zakwaszona octem i preparatem aquacid) dostala w sumie 490 ml na 10 dni (czyli srednio 49 ml/dzien),  Czy to sa jakies niedobory, zle ph, czy moze lampy byly za nisko?

Prosze, o opinie @Dzielnicowy i @niewiemalesiewypowiem

 

20210428_004548.jpg

20210428_004522.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 nie ma co panikować wrzuć na luz i czekaj a napewno odbije moja była mniejsza do twojej i zobacz jaki krzak z niej wyrósł po pierwsze to bądź cierpliwy po drugie to nie panikuj a napewno będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos może polecic jakiś sprawdzony ph minus? Biobizz, GHE? Na stanie mam takie coś, jak na zdjęciu ponizej. Prawdopodobnie ma ten sam skład, co GHE, bo w obu są kwasy mineralne.

 

ac1 (1).jpg

ac2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 dzień zycia Cream candy. Sytuacja na lisciach sie pogarsza, ale roslinka rosnie dalej, wypuściła boczne odrosty pomiedzy liściami 1 piętra i powoli wypuszcza odrosty pomiedzy 2 piętrem. Zamowiłem plagron ph-, ale bedzie dopiero po majówce, razem z płynem helliga, bo mi sie skonczył.  PH ziemi zmierzone resztkami płynu helliga, pokazało ph 6,5/7. Ktoś może doradzić, jaką wodą ją podlewać, do momentu przyjścia ph-? Mam preparat aquacid, wydaje mi się, że skład jest podobny do plagrona ph-, ocet jabłkowy, ocet spirytusowy, cytryny?

 

20210430_130453.jpg

20210430_130644.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...