Skocz do zawartości
Dybson

Pomoc przy doborze sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam namiot 60x60x140 lampe spider farmer sf-1000 i chce wychodować 4 automaty . Proszę o poradę jaki filtr węglowy dokupić oraz jakie wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Przy doborze wentylacji, musisz obliczyc kubature pomieszczenia [m3]. W twoim przypadku (namiot 60x60x140): 0.6m x 0.6m x 1.4m = 0.5 m3

Teraz kubature pomieszczenia musisz pomnozyc przez ilosc wymiany powietrza na godzine. W przypadku uprawy roslin, przyjmuje sie, ze powietrze musi byc wymienion 4 razy na godzine (60min.): 0.5m3 x 4 x 60 = 120.

Czyli tak, jaknapisal @Szym, potrzebujesz wentylator wyciagowy kanalowy 120m3/h. Wentylatory kanalowe maja lozyska slizgowe (takie montujemy tylko na scianach) lub lozyska kulkowe (mozna montowac na suficie i scianie). Oprocz tego bedziesz potrzebowal przewod wentylacyjny (aluminiowy albo pvc) i filtr weglowy, ktory bedzie mial wieksza przepustowosc niz wentylator. Proponuje tez kupic wentylator mieszajacy i ewentualnie nawilzacz powietrza, bo przy wentylacji spada wilgotnosc, ale z nawilzaczem mozesz sie wstrzymac i najpierw zobaczyc, czy uda Ci sie utrzymac odpowiednią  wilgotnosc bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kibic napisał:

@dantes205 a na wlot co byś dał ?

Ekspertem nie jestem, ale u mnie w namiocie wlot jest pasywny. Tylko trzeba pamietac, zeby powietrze bylo wydmuchiwane z dala od wlotu, zeby nie zaciagalo go z powrotem do namiotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chciałbym zostać farmerem i mam związane z tym pytania,ale na początek napiszę co chciałbym chodowac , tak więc na początek automaty White widow, AK47, itp. wiecie o co chodzi, pestki dla początkujących farmerów, moja wyobraźnia mówi mi o 4 kwiatkach 2 ak47 i 2 White widow z czasem inne odmiany lecz nadal automaty i teraz moje pytania:

1.jaki growbox proponujecie najlepiej jakiś kompletny zestaw, żebym nie musiał zamawiać lub latać po 15 sklepach.

2.ile doniczek i jakich? 

3. Czy mając mieszkanie pietrowe w bloku podczas chodowli w growbox zapach będzie tak intensywny że będzie czuć w całym mieszkaniu? Czy spokojnie na piętrze w łazience trzymając growbox zapach nie wyjdzie z pomieszczenia ? 

4. Jaką ziemię i nawozy będę potrzebował do tych nasion które wymieniłem. 

5. Jakie można mieć plony z tych 4 kwiatów np. 80g z 2 kwiatów ak47 i 80g z 2 kwiatów white widow.

6. W sumie to powinno być jako pierwsze czy te nasiona które wymieniłem kopią normalnie a nie jak te cbd że palisz jak papierosa i zero efektu. 

Potrzebuje pomocy od doświadczonego farmera który by mi podpowiedział w bardzo prosty sposób co kupić, gdzie i jak zacząć swoją przygodę z chodowaniem. Dodam tylko że książka jak chodowac indoor 2.0 zamówiona a mój budżet na start to 3 tysiące złotych. Chciałbym w tej kwocie kupić wszystko od sprzętu po doniczki, ziemię i nasiona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Driver87PL napisał:

ile doniczek i jakich? 

4x 11L

 

37 minut temu, Driver87PL napisał:

jaki growbox proponujecie najlepiej jakiś kompletny zestaw, żebym nie musiał zamawiać lub latać po 15 sklepach.

jak chcesz 4 krzaki to min 60x60 lub trochę większy bo zawsze jakiś nawilżacz można wsadzić do środka

38 minut temu, Driver87PL napisał:

3. Czy mając mieszkanie pietrowe w bloku podczas chodowli w growbox zapach będzie tak intensywny że będzie czuć w całym mieszkaniu? Czy spokojnie na piętrze w łazience trzymając growbox zapach nie wyjdzie z pomieszczenia ? 

od tego jest filtr węglowy aby neutralizować zapachy

38 minut temu, Driver87PL napisał:

Jaką ziemię i nawozy będę potrzebował do tych nasion które wymieniłem. 

dużo tego jest ziemie jak chcesz to możesz jakąś firmową wtedy na wega często nie trzeba nawozić coś tam na kwitnienie można dać jakieś pk13/14 i stymulator jakiś jak chcesz

 

40 minut temu, Driver87PL napisał:

Jakie można mieć plony z tych 4 kwiatów np. 80g z 2 kwiatów ak47 i 80g z 2 kwiatów white widow.

zależy od genów i warunków jakie stworzysz roślinom

40 minut temu, Driver87PL napisał:

W sumie to powinno być jako pierwsze czy te nasiona które wymieniłem kopią normalnie a nie jak te cbd że palisz jak papierosa i zero efektu. 

kopią 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc @Driver87PL. Ja doswiadczony nie jestem, ale lubie sprawdzac swoja wiedze z ekspertami, wiec pozwole sobie na kilka sugesti w tym temacie.

Ad 1. Lepiej nie kupowac gotowych zestawow, bo w nich jest wiele nieprzydatnych gadzetow, poza tym jesli bedziesz kompletowal poszczegolny komponenty wyposazenia growboxa, to sie duzo nauczysz.

Ad 2. Doniczek potrzebujesz tyle, ile chcesz miec roslin, czyli 4 rosliny = 4 doniczki. Na automaty bedziesz potrzebowal doniczek 7 - 11 litrowych, najlepiej materialowych.

Ad 3. Nie wiem jaka masz lazienke, ale jesli nie masz w niej okna na dwor, to nie bedzie to dobry pomysl. Growbox dobrze jesc umiejscowic w poblizu okna, zeby zapewnic roslinom swieze powietrze i zeby latwiej pozbyc sie zapachu.

Ad 4. To trudne pytanie, na ktore musza sie wypowiedziec tutejsi eksperci. Zakladam, ze zdania beda podzielone, ale dla poczatkujacych poleca sie ziemie lightmix lub allmix i nawozy, ktore beda trzymaly odpowiednie ph ziemi.

Ad 5. Obawiam sie, ze na to pytanie nikt Ci nie odpowie, bo na plon sklada sie wiele czynnikow. Jesli zalozysz tu fotorelacje i bedziesz sluchal rad doswiadczonych, to bedziesz zadowolony z plonu.

Ad 6. Plon, ktory zbierzesz z tych roslin kopie lepiej niz jakiekolwiek inne ziolo, ktore paliles. Wlasne wyhodowane kwiaty maja + 20 thc.

Na koniec moja rada - Pilnuj ph i ec. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć  @dantes205 To zadałeś mi ćwieka kolego, czyli growbox muszę kupić trochę większy niż 60x60 , łazienka jest z oknem i będzie dostęp do swierzego powietrza. A do takiego growboxa wejdą 4 doniczki 11 L i kwiaty będą miały odpowiednią przestrzeń i dostęp do światła, tak ? Jaką wysokość powinien mieć taki growbox i jakie lampy? Widzisz odnośnie samego sprzętu jest 100 pytań dlatego dążąc do celu myślałem o całym zestawie , gotowym konkretnie pod uprawę tego rodzaju kwiatów. Podeślę zaraz jakiś link i miał bym prośbę żebyś sprawdził tego growboxa i co byś zmienił w nim itp. Najbardziej martwi mnie zapach z kwiatów że będzie bardzo intensywny. Ten filtr węglowy daje radę sobie z zapachem. 

Taki znalazłem, co sądzisz? Nada się? Co trzeba by było zmienić lub dokupić? Czy totalny nie wypal taki zestaw?

 

https://www.progrower.eu/pl/growbox-zestaw-do-uprawy/1588-zestaw-do-uprawy-growbox-hb-80x80x160cm-hpsmh-250w.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Driver87PL Według mnie żaden z tych zestawów. Na spokojnie ktoś doświadczony Ci tu pomoże, ja sie sam dopiero ucze i popełniam dużo błędów.

Doniczki materiałowe 11 l maja wymiary około 25cm x 25cm, czyli z 4 doniczek ułożysz kwadrat 50cm x 50cm, żeby roslinki miały dużo miejsca, to możesz je posadzić w rogach tych doniczek, tzn. jak zrobisz kwadrat z tych doniczek, to posadzisz roslinke nr 1 w lewym górnym rogu, nr 2 w prawym górnym rogu, nr 3 w lewym dolnym rogu i nr 4 w prawym dolnym rogu, poza tym będziesz miał łatwiej zrobić LST. 

Oświetlenie najlepiej ledowe, ale jakie to poczekaj na fachowców.

Wentylację jaka potrzebujesz, obliczasz ze wzoru: długość boxa x szerokosc boxa x wysokośc boxa x 4 x 60, czyli jesli bedziesz miał boxa 60 x 60 x 160, to obliczasz: 0,6 x 0,6 x 1,6 x 4 x 60 = 138, czyli potrzebujesz wentylator wyciagowy min. 140 m3/h, plus do tego filtr, który będzie miał większą przepuszczalność niż wentylator wyciągowy (w tym przypadku większą niż 140m3/h), wlot powietrza możesz dać pasywny, czyli otwór na dole boxa (wentylator wyciągowy umieszczamy na górze), oprócz tego bedziesz potrzebował wentylator mieszający, najlepiej taki, który rusza się w lewo i prawo, zeby mieszał powietrze wewnątrz boxa. Nawilzacza powietrza prawdopodobnie nie będziesz potrzebował, jesli chcesz miec boxa w łazience, tam wilgotność będzie wysoka (na wegu potrzebujesz 60-80%), problem możesz mieć w fazie flo, gdzie wilgotność musi być niższa (poniżej 40%).

Będziesz potrzebował ph metr i ec metr, pooglądaj sobie te urządzenia firmy ADWA, ale myślę, że tutaj fachowcy wskażą Ci konkretne modele. Bardzo ważne jest ph wody, którą bedziesz podlewał.

Termometr z higiometrem kupisz w marketach budowlanych za kilka złoty, tańsze są analogowe i na twoim miejscu taki bym kupił, bo elektronika lubi płatać figle. Na początek kup sobie taki termometr z higiometrem i sprawdź jakie masz warunki w łazience, czy jesteś w stanie utrzymywać wilgotność pomiędzy 40 - 60%, masz tam okno, idzie lato więc jak wywietrzysz łazienke to powinno Ci się udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Annigmato napisał:

@Driver87PL pierwsza reguła nie zamawiaj z Allegro i na siebie 👍🪴🪴

lepiej się spi

Pewnie, wiem o co chodzi,  ale co sądzicie o tym zestawie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Driver87PL said:

@dantes205 tu już dałeś kolego dużo przydatnych  informacji zobacz myślę że na moje potrzeby to będzie idealny zestaw https://allegro.pl/oferta/growbox-namiot-uprawowy-growtent-set-160x60x60-9918511437

Spoko ten zestaw, lampy nie znam ale jak na lm301b więc git, wyszły te najnowsze diody od Samsunga lm301h ale niby wydajniejsze są tylko o około 5%, nie wiem jak z ceną.

Jakbyś sam złożył to byś pewnie parę stówek zaoszczędził. Chcesz to się odezwij priv mogę coś doradzić.

Nie przeczytałem, że masz budżet 3 koła, na pewno coś fajnego można zamontować w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...