Skocz do zawartości
Irenicus

Kupowanie nasion w sieci - bezpieczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić nasiona, ale nie mam pewności co do bezpieczeństwa swojego Czy ow sklep internetowy jest przypalowy pod katem późniejszego śledzenia namierzania przez policję. Dlatego mam do Was doswiawiadczonych forumowiczów pytanie czy macie jakieś sklepy godne polecenia z których korzystacie od dłuższego czasu? A może nigdy nie ma 100% pewności i np prosicie dobrego znajomego żeby zamówił nasiona?

P.s. szukałem odpowiedzi na forum z góry przepraszam jak w złym dziale wstawiłem temat

P.s.2 czekam na autoryzacje konta dlatego piszę z gościa 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Irenicus na razie nie polecamy sklepów  z nasionami z powodu naszej polityki z pewnych względów, potem się to zmieni. Co do sklepów jest w internecie dużo transakcji więc trzeba było by mieć pecha, nasiona są legalne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiam przez internet do paczkomatu, zawsze jakieś gratisy dorzucają. Ostatnio zamawialem 1 nasiono, a drugie dostalem gratis. Jak bedziesz zamawial po 2/3 nasiona raz na 3/4 miesiace, to nikt Cie scigal nie bedzie. Psy weszą po duzych uprawach w celach komercyjnych, za 2 roslinki nic Ci nie zrobia, szkoda im paliwa na takie uprawy, a poza tym czym by się pochwalili, ze zlikwidowali plantację 2 roslin, z ktorych mozna bylo wyciagnac 50gr? Wszystko z glowa i umiarem, a bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 na komercyjne uprawy raczej nikt nie kupuje nasion, więc nie do końca tak może być.

A znając polska policję jebna cię z 2 krzakami i 50g, a w news będzie że siatka przestępczą rozbita. Wartość rynkowa narkotyków pół miliona złotych, chuj wie jak oni to liczą xd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205  Zamawianie przez neta to ryzyko, co pokazuje samo to forum, gdzie też jest przypadek wtopy w wyniku zamawiania nasion, a przynajmniej takie były podejrzenia. Lepiej iść z buta według mnie i zapłacić gotówką, zapłacić przy tym drożej i nic z gratisów nie dostać, ale ważniejsze jest to, że nigdzie nie ma nas w systemie i nie da się nas namierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337  No i co z tego? Teraz mieliby stać pod growshopem, gdy jest totalna miecha w państwie? To bym im powiedział, że na jakiej podstawie chcą mnie legitymować, jak kupuje legalne rzeczy? Teraz baliby się pewnie nawet podejść. Najbezpieczniejsza obecnie opcja to zakup osobisty, pandemia daje duże bezpieczeństwo osobistego zakupu, jak chodzi o policje.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo i @Zielone krainy Możecie mieć rację w tym co piszecie, ale myślicie, że jeśli zamówię 2 nasiona do paczkomatu, to psom się będzie chciało śledzić kuriera, a potem mnie jak odbieram przesyłkę z paczkomatu? Nasiona są legalne, ja nawet dostałem cukierki krówki z nasionami konopi, dorzucili do przesyłki też gazetę nt. konopii, w której na 1szej stronie był artykuł, o kolesiu, który miał chorego syna (nie pamiętam na co) i temu synowi lekarz zalecił konopie, ale z powodu pandemii trudno było dostać ten lek w aptece, więc ten ojciec postanowił zasadzić 5 krzaków, psy wjechały mu na chatę, zabezpieczyły krzaki, a prokurator umorzył postępowanie. Panowie, nie popadajmy w paranoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie na chatę żeby się dostać, to trzeba najpierw grzecznie poprosić przez domofon, żeby im otworzyć, a zanim by doszli na 3 piętro (bez windy), to bym zdążył te krzaki wysuszyć i spalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205  Może nie , a może tak, to niewiadoma i o to chodzi, zamawiasz to nie wiesz, czy akuratnie nie wychwycą ciebie. Nie muszą , wszystko może się  udać, ale zawsze jest ryzyko, że się nie uda , a ja sam bym nie chciał trwać do końca uprawy w przekonaniu, że może jeszcze przyjdą. Oni, jak coś namierzą i chcą to sprawdzić to nie przychodzą od razu, ale z czasem, jak uznają, że moment zamówienia nasion powinien mieć, jakieś przełożenie na to, że już możesz być w okolicach zbiorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 ja tak tylko pisze, tu gdzie ja mieszkam zamawiam wszystko z neta swoją karta kredytową i mam wyjebane. 

Ale w Polsce jest trochę inne podejście, zwłaszcza jeśli ktoś zadaje takie pytanie to ma pewnie jakieś obawy, więc gdybym mieszkał w pl też bym raczej osobiście do grow shopie chodził i płacił gotówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, macie większe doświadczenie ode mnie, ostrożności nigdy za wiele, a ja zawsze byłem taki trochę nonszalancki i kilka razy miałem przez to kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć pojebanego pecha żeby złapali przy zamawianiu przez neta, po co sklep miałby sobie pod górkę robić, szczególnie kiedy ktoś ma swój biznes i jeszcze jest pandemia, w moim przypadku bardziej bałbym się iść do sklepu niż zamówić, przynajmniej nie mam bezpośredniej styczności z chłopem, a zawsze można kupić starter do telefonu i zamówić na dane słupa, wielokrotnie zamawiałem nasionka na dane: Marian Marianowski i nigdy nie było problemu, jedyne dane jakie mają to z przelewu, ale przecież gdzieniegdzie można płacić w btc 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dzielnicowy  Za jednego planta, jak mogą tylko to w Pl będą cię szukali. Tu jeden plant, samosiejka, jaka ma 0,4 Thc jest w statystykach policyjnych jako wykrywalność, więc zainteresują się i jak będą mogli to znajdą, jak tylko ktoś im da szanse na znalezienie siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce bezpiecznie zamawiac przez neta, to moge mu krowki podeslac, jeszcze mi kilka zostalo, nasiona są cale i chrupią miedzy zebami. Ciekawe jakie odmiany tam dali, moze lepsze niz te, ktore mi przyslali?

 

20210415_234544.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce mieć absolutną pewność że mu nie wbiją z powodu zamawiania do paczkomatu czy coś to polecam opłacać przez pocztę, polecam taki sposób bo psychika o wiele mniej cierpi na tym ciągłym rozkminianiu czy zostawiłem po sobie jakieś ślady  itd, naczytałem się na forach różnych sytuacji takich jak np psy nie tyle co próbują zdobyć dane klienta od growshopów a zdobywają informacje od firm kurierskich a wystarczy tylko numer telefonu który ktoś może podać przy zamawianiu, więc najlepiej poprzez przelew pocztowy i człowiek ma pewność że jest bezpieczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...