Skocz do zawartości
Klaaudiiaas

Która lampa hps 250 watt jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie dobra na jaką powierzchnię? Chciałabym wydać na lampę do 400zl max,ale najlepiej 300.

20210410_190551.jpg

20210410_190535.jpg

20210410_190521.jpg

Edytowane przez Klaaudiiaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaaudiiaas Zestawy HPS 250W

Zestawy oświetleniowe HPS 250W do uprawy roślin. Na powierzchnię 0,36-0,64m2, do boxa 60x60 lub 80x80cm.

hps jak najbardziej się nada 

ps ja bym brał ta z Philipsa

 

 

Edytowane przez 420Dominik420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaaudiiaas z tego co wymieniłeś to philipsa bym brał. A tak osobiście do HPS’a to bym ci radził cooltube, cały zestaw kupisz od 300-400zl. Nie będziesz miał problemu z wysoką temperaturą nawet jakbyś w przyszłości tam wsadził żarówę 400w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaaudiiaas nie chodzi o cene ale o jakość lampy. możesz kupić lampe za 700, i okazać sie bublem którego nikt nie bedzie chciał od ciebie odkupić, a okres zwrotu minie. lampy kupuje sie pod katem rozmiaru boxa i ilości doniczek które chce sie wsadzić pod lampe.

viparspectra jest dobra inwestycją.  możesz też zainwestować w mars hydro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaaudiiaas no ja miałem podobną lampę i byłem zadowolony, pod 250w trzymałem 4 roślinki na powierzchni 80x80cm. I jeżeli chodzi oświetlenie to dobieraj do powierzchni boxa.

@LiitlebigWeed Jeżeli chodzi o ledy to nie znam się zbytnio wiec się nie wypowiem, ale o ile się nie mylę to więcej bubli jest w ledach jeżeli się kupuje nieznajomego pochodzenia po taniości, z hps nie miałem nigdy problemu, no i też są tańsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy ledam ida po taniości bo to samoróbki.  hpsy są dobre dla tych co sie nie przejmują rachunkami za prąd. jak zarabiasz najniższą krajową, idziesz w ledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majki Zdecydowałam się chyba na to oświetlenie hps. Mam ostatnie pytanie tylko czy ta cooltuba z philipsa będzie ok? Chciałabym już zamówić, ale nie mogę podjąć decyzji przez nie jednogłośną opinie i ciągle się waham nad tym co rzeczywiście może być dobre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Kush Wręcz Odwrotnie. Każdy może próbować nawet z niższym budżetem na oświetlenie i też uprawa może przebiec z dobrym skutkiem. Sam sprzęt i jego cena nie są gwarancją udanej uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kush @Zielone krainy Dobra w sumie to masz trochę racji. Dołożę do tej trochę i będzie dużo lepsza? https://allegro.pl/oferta/mars-hydro-led-ts600-100w-9982213213 

Jak jest z poborem prądu? Chyba na ledach nie muszę mieć jakieś lepszej jakości wentylacji niż jak w przypadku hps? Czy w wentylację też najlepiej włożyć kase. Muszę jeszcze doczytać o wentylacji. Nawilżacz powietrza? 

W sumie o mars hydro słyszałam same dobre opinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...