Skocz do zawartości
Annigmato

Box 80x50x100 wentylacja i światło

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Totoro napisał:

Filtr możesz dać za namiotem. Rurę do namiotu wsadzić, przeciągnąć do wyciągu i kolejna rura albo bezpośrednio filtr do wyciągu 

@Totoro chciałbym na zewnątrz ale nie mam opcji wszystko muszę zrobic tak żeby wyglądało tak jakby stała szafka a na nim akwarium (Tesciowa)

zdjęcie poglądowe 

Zielone to box 80x60x100 

zolte filtr do akwarium węże kable itp wiec zostaje mi jakie 30 cm w żółtej (30x40) ogólnie palanuje wszystkie wtyczki schować do żółtej może i wentyl by się tam schował. Ustawienie tego może buc zmienne wystarczy ze stelaż obrocie w sensie żółta szafka po lewej stronie a box po prawej

9C3EC3D7-A24A-484F-9B03-BAC6F35521E9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 a to jest s&p tylko łazienkowy ile to dB ma właśnie mysalem o czymś takim filtr by się zmieścił znalazłem ten mini jak w linku wcześniej mam nadzieje ze to działa 😃 a wlot pasywny wolałbym na tylnej ściance czy nie będzie przepływu? Wsumie jakby wylot tez był z tylu było by pieknie czy to nie pociągnie 

filtr 20x18 prawie kwadratowy ten filtr 😂 ale uda się normalnie wcisnąć go jak @dantes205 narysowałeś problem powstanie jak przestaną takie filtry produkować 

https://ajzu.pl/pl/filtry-weglowe/5544-filtr-weglowy-pro-eco-100fi-170m3-flat-mini-20cm.html

aha ale jak filtr będę miał w tej szafce to już filtra nie wyłożę niczym żeby ciszej chodził wrazie co ? 
tu jest wentylator który planowałem tam zamontować 

Zobacz ofertę: Wentylator kanałowy TD 160/100N SILENT S&P https://allegro.pl/oferta/wentylator-kanalowy-td-160-100n-silent-s-p-7383741133

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wloty i wyloty mozesz dac gdzie chcesz, tylko pamietaj, ze wlot na dole, a wylot u gory, mozesz je zamaskowac kratkami wentyl. Wylot mozesz dac z tylu szafki, rura wentylacyjna harmonijkowa, aluminiowa i mozesz ja naginac jak chcesz. Poziom halasu w decybelach jest podany przy zakupie wentylatorow. Filtra nie musisz wyciszac, wycisz rury harmonijkowe, owijajac je jakims materialem wygluszajacym.

20210423_111901.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dantes205 napisał:

Wloty i wyloty mozesz dac gdzie chcesz, tylko pamietaj, ze wlot na dole, a wylot u gory, mozesz je zamaskowac kratkami wentyl. Wylot mozesz dac z tylu szafki, rura wentylacyjna harmonijkowa, aluminiowa i mozesz ja naginac jak chcesz. Poziom halasu w decybelach jest podany przy zakupie wentylatorow. Filtra nie musisz wyciszac, wycisz rury harmonijkowe, owijajac je jakims materialem wygluszajacym.

20210423_111901.jpg

@dantes205  Najwyzej zrobie jakaś Polkę na wentyl bo całość nie wejdzie będzie musiał tam wisieć bo zależy mi na tym kanałowym td160 widziałem na yt fajnie cicho pracuje a ten filtr w obok fajnie zawsze widziałem na zewnątrz boxa i myslalem ze ten filt musi być na zewnątrz żeby filtrować ale jak go mogę schować i te otwory z tylu elegancko bo jakby musiał być po bokach to zaraz Tesciowa by jebla ze jeszce szafki z kratka nie widziała wiadomo i tak je dam ale z tylu nie rzuca się w oczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby zamontowac wentylator i rury, mozesz uzyc pretow, wygiac je w ksztalcie litery U i przymocowac do sufitu. W suficie otwory, przez ktore przekladasz te prety gwintowane U i nakrecasz na nie nakretki. Nakretki mozesz zamaskowac jakims materialem albo guma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 odpada u góry akwarium będzie stało  będzie tak tylko szafka inna w trakcie roboty jest ale ogólnie efekt pożądany taki jak na zdjeciu (120x60 x wys 100 całość )

319E1870-D500-4248-922B-CA5CCECB8A19.jpeg

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 nwm zobaczę jeszcze jak to będzie  jednak wolałbym blat zostawić cały a akwa może wpłynąć na wilgotność w boxie czy to za mało w Senesie jest to plus i ułatwienie czy mogę mieć z tym problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @dantes205 @Szym @Piccolo @plant_4_Ustelaż gotowy blat zamówiony szukam płyt mdf i czegos na tył ogólnie wyszedł wymiar 120x65x105 wysokie ta węższa cześć ma 37.5 cm przeznaczona na filtr do akwarium kable podłączenia i na górze umieszczę wentylator odrazu go wyglusze jeszcze nwm czy myslalem o piance akustycznej

0FC31E04-4B5E-485F-9E86-5525CBD16918.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@dantes205 chciałbym jak naszybciej tylko teraz chce to obić uszczelnić sprzętu jeszcze nie mam czekam narazie z zamawianiem bo tylko będzie mnie wkurwialo ze leży a ja nie mam czasu albo czekam na front do szafki z3 tyg

Plan jest taki vents quietline 125 duo 147m3/h drugi bieg 197m3/h 

lampy 2 x VIPARSPECTRA p600

Filtr na początku chciałem schować wszystko w tej wąskiej przestrzeni ale jakoś wole żeby ten filtr byl Już w boxie z roślinami wiec ten eco mini 160-240m3/h plus wlot pasywny

 

wsumie mam terwZ 0.53m2

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plant_4_U własne myśle nad powieszenie go na paskach coś tam powkładam jak będzie za głośno No to biore td silet 250/100 ale jak będzie w miarę Ok to nie będę zmieniał do donca życia tego ventsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo będę tylko nwm czy kupować otwornice czy wyciąć kwadrat i założyć zaślepkę a. I tak całość zamknę będzie w tej wąskiej części u gory taka al’a szuflada z wentylatorem będzie zamknięty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...