Skocz do zawartości
Annigmato

Box 80x50x100 wentylacja i światło

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Szym napisał:

@Annigmato no niby tak, jednak ja bym hps zastosował

Czy już @Szym nie kombinować i kupić tak jak na początku 2x2800k i2x5500k boje się ze mi wyjdzie 5 g z krzaka a myslalem raczej o magicznej 50 g stelaż poszedł już do spawania blat znaleziony fronty tez wentylacja jest teraz tylko światło które ak 47 najlepiej wybrać bo jest tego trochę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szym napisał:

@Annigmato tylko te świetlówki jak rozmieścisz żeby równomiernie barwa się rozkładała, to już tą bardziej żółtą wziąć 

Czyli 4x2800 ?  Te 3 panienek wyciągną  150g na tym automacie są jakieś specjalne nawozy do automatów aha i wpadłem ostatnio na pomysł mogę podlewać woda z gnojówka (krowia) akurat mam dostęp nieograniczony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dzielnicowy napisał:

@Annigmato fajnie ze masz dużo gowna :bongrip: hehe a tak serio to baaaaaaaardzo wysoko mierzysz jak na aktualna wiedzę 

Dlatego wole zapytać kogoś doświadczonego co chciałby przekazać wiedzę i umiejętności a nie oceniał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Dzielnicowy napisał:

@Annigmato nie oceniam broń  Boże radzę tylko dużo poczytać bo z tego co się orientuje na forum jest tego bardzo dużo inaczej to może nie być nawet pół z tego 50 :bongrip:

 O tutaj  już złożyłem 4x lensso85 w Cfl 2800k wentyl td160 filtr 160/240 i rurę zamówię na Azju.pl maja na metry a większości trzeba kupić 10 m szafka w budowie (80x50x100) gwinty i kable to kupie na miejscu jak już będzie stało termometr i miernik pH tez mogę na miejscu np później jakaś estetyka wentyl napewno obuduję i wyglusze i tak jak pisałem chciałbym zacząć Od ak47 czy @Dzielnicowy masz jakaś odmianę Indor lepsza na start . Później będę wymieniał na jakiś panel led ale to pandemia musi się skończyć

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, plant_4_U napisał:

🥸 balbym sie jakims krowim gownem podlac rosliny

Ok spoko to już ogarnięte choć do ziemi mógłbym trochę dać 

@plant_4_U  z tego hps 150 w mam 18000 a na 0.4m2 musiałbym mieć 20000 musiałbym czymś doświetlać  a nawozy myslalem o tych biobizz tylko taki nwm ile tego na 3 krzaki brać 

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, plant_4_U napisał:

@Annigmato maly starter pack 3 butelki po 250 ml wystarczy. Ze swiatlem tez powinno byc ok

@plant_4_U kup dobra ziemie , canna czy cos  To podstawa. Jak to mawial dziadek jak juz  cos robisz to rob porzadnie.

Boje się @plant_4_U o temperaturę z tem hps moja szafka 0.4m finalnie chciałem pane ledam ale to następne światło https://ledam.pl/product/panel-grow-led-25w-21x3w-high-power-led. @Dzielnicowy Northern light auto paliłeś to ? 
ziemia myslalem o tym https://www.hemp.pl/produkt/bb-all-mix-20l

I chyba te nawozy ale coś jeszce szukam

https://www.growweed.pl/pl/p/BioBizz-INDOOR-Try-Pack-250ml-zestaw-nawozow-i-boosterow/259?gclid=Cj0KCQjw9_mDBhCGARIsAN3PaFN1-Bpusm1xni6yP79vfnjyuRO16zcLwIzO-SoqUCEvhiSetywzkoQaAqjKEALw_wcB

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato Zawsze mozna cooltube zamontowac do hps i dac nawilzacz. Najlepiej to zainwestowac w namiot , dobry wywiew ktory odprowadzi temperature , wejdzie tam nawilzacz ktory tez zbije pare stopni

nawozy mam to samo , tylko jeszcze pk13/14 no i ph + i ph - 

Rob to co robisz , ale zamow jakis namiot , nawet z alliexpress , przyjdzie za miesiac ale przyjdzie i je wtedy przeniesiesz, do tego czasu na vegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, plant_4_U napisał:

@Annigmato Zawsze mozna cooltube zamontowac do hps i dac nawilzacz. Najlepiej to zainwestowac w namiot , dobry wywiew ktory odprowadzi temperature , wejdzie tam nawilzacz ktory tez zbije pare stopni

nawozy mam to samo , tylko jeszcze pk13/14 no i ph + i ph - 

Rob to co robisz , ale zamow jakis namiot , nawet z alliexpress , przyjdzie za miesiac ale przyjdzie i je wtedy przeniesiesz, do tego czasu na vegu

To do szafki jeszcze wstawiać namiot ? Wentylator mam td 160 z tego co wyczytałem sporo osób go tu poleca https://www.systerm.pl/wentylator-kanalowy-td-160-100-n-silent i parametry mi pasują (0.4m3) szafka ma 80x50x100 wlot i wylot na tylnej ściance dolny pasywny o muszę jaka kratkę poszukać właśnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, plant_4_U napisał:

@Annigmato 100cm - donica - lampa to zostanie jakies 50cm ( bierz pod uwage ze od lampy tez musi byc odstep) 

Zostaja chyba ledy

Z doniczkami mogę pokombinować dać coś szerszego ale niższego torche mam zapasu właśnie dlatego chciałem najpierw dać CFL i uzupełniać to tymi panelami led 

@plant_4_U te co wysłałem będą Ok czy szukać coś innego ?

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecydujesz sie na ledy to juz raczej cfl nie potrzebne

Ale jak bys nie kombinowal problemy na poczatku zawsze beda 😄 tu raczej kazdy sie z tym zgodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, plant_4_U napisał:

Jak zdecydujesz sie na ledy to juz raczej cfl nie potrzebne

Rozumiem tylko ja planowałem startować od Cfl i sukcesywnie ( np. Jedna w miesiącu) wymieniać to na te ledam grow w specyfikacji napisane ze starcza na 0.1m ja mam 0.4 myslalem o 4-5 takich panelach wtedy bym kupił na start 2 takie i zostawił 2 Cfl ( start z ledami na początek 4xfcl)

a problemy to dot doniczki ? Czy chodziło ci ogólnie @plant_4_U

Edytowane przez Annigmato
Pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...