Skocz do zawartości
r00kie

auto mazar, auto ak47

Rekomendowane odpowiedzi

To moja pierwsza uprawa wiec zdecydowalem sie na fotorelacje.

Box: 90x70

Oswietlenie: 6x Kanlux 2600lm 4000K, wlaczone 20/4

Wentylacja: wlot wylot pasywny, mieszajacy skierowany w strone wylotu na gorze boxa

Ziemia, nawozy: Plargon lightmix, nawozic planuje z odpadow z kuchni(banany, skorupki po jajkach, kawa itd.)

Doniczki: 11l plastikowe, wywiercone dziury na dole

Nasiona: auto mazar Dutch Passion, auto ak47 XXL SeedBay

Temperatura, wilgotnosc:

dzien - 25-26stopni, 45-55% wilgotnosci

noc - 19-20stopni, 55-70% wilgotnosci

Obie rosliny maja 13 dni.

171053198_475072113615204_8213772013234390145_n.jpg

170191977_481708733027507_4411592562656952487_n.jpg

Edytowane przez r00kie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog

Ładnie rosną panienki.

Póki co zasiadam i popatrze co tu sie bedzie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem lst, niestety przy jednej roslince urwalem szczyt(?), wiem ze przy toppingu powstaja dwa szczyty, jednak ten nie jest glowny. Jak to zadziala na rosline?

IMG_5865.jpg

IMG_5867.jpg

IMG_5866.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postresuje się i przymuli choć to tez nie zawsze tak działa. Dla przykładu ostatnio w tamtym roku wyjąłem z ziemi jednego 3 dniowego automata i wyrzuciłem do śmieci po chwili postanowiłem go jednak zostawić włożyłem z powrotem i urósł dobrze. Odpowiadajac na pytanie to tak zadziała to tak samo jak na głównym szczycie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem, myslalem ze jak podlewam woda o stalym ph to nie bedzie takiego problemu. da sie to jakos tanio sprawdzic? nie chce wydawac 300zl na miernik do gleby na 1 albo 2 uprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@r00kie Miernik to nie 300 zł, ale jakieś 150-170 zł. Adwa D11 mniej więcej tyle kosztuje. Bez miernika będzie ci bardzo trudno dojść do końca uprawy z dobrym skutkiem, bo jak nie wiesz, co dzieje się w ziemi to tak naprawdę zaraz wyskoczą ci różne problemy z rośliną , bo od ph zależy to czy roślina jest w stanie pobierać pokarm z podłoża, jak ją zablokujesz przez złe ph to nie będzie mogła się karmić i padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jak można zajebac PH w takiej ziemi po 20 dniach? Polecam zrobić jak najszybciej herbatę z kiełków kukurydzy, wykiełkuj nasiona kukurydzy na 0,5cm 1cm max wrzuć do blendera dolej wody tak żeby otrzymać max 3/4 szklanki roztworu nie musi mieć dobrego PH zblenduj przecisnij przez rajstope cerate lub jakieś gęste sito potem rozcieńcz ten płyn na 3.5l wody i podlej. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@r00kie jeśli to nie pomoże pozostaje tylko flush, to odradzam bo plon będzie mizerny stres zrobi swoje , polecałbym w tym wypadku zaoszczędzić czasu nerwów i pieniędzy i ogarnąć nowe grow 

Edytowane przez Dzielnicowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dzielnicowy  Zachowanie stałego ph w hydraulice czy kokosie jest proste, ale nie w ziemi, w jakiej zachodzą różne procesy, i jaka wymaga ciągłego monitorowania, aby wlać odpowiednie ph wody, jakie będzie dostosowane do obecnego ph podłoża, jakie cały czas się zmienia. Tym bardziej, jak ktoś ma niemiarodajny miernik ph, lub leje długi czas wodę, jaką mierzy , ale nie mierzy ph gleby, to po jakimś czasie w glebie ph może być zupełnie inne niż to, co się wcześniej do ziemi lało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy podlewając 11 litrowa doniczkę po szklance  (400ml przy dobrej wilgotności powietrza tyle potrzebuje max) do 20 dnia nie zmieni PH Całej ziemi na tyle aby zablokować pobieranie żarcia, ta woda nie schodzi nawet do spodu doniczki.  Używam BioBizz light mix od lat nie sprawdzam PH wody przez cały weg bo leje jej mało i mi się nie chce. Wedle mnie brak jej azotu i byla z dwa trzy razu przesuszona. Lepiej roślinę zobaczyć na własne oczy na zdjęciach często można zdiagnozować zle 

Edytowane przez Dzielnicowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...