Skocz do zawartości
Początkujący123

Mikromachine Auto

Rekomendowane odpowiedzi

Poznajcie mojego nowego członka rodziny ma 6 dni 

Ziemia to zwykła kwiatowa z dodatkiem perlitu, woda którą podlewam to woda z cytryną by zmniejszyć ph wody z 7-8 do 6,5. Lampa to 25W led od sklepu LEDAM, trzymana na wysokości 30 cm 

IMG_20210403_102428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 10

Roślinka już jest lekko wyczuwalna w boxie. Zaczeła robić nowe rozgałęzienia jak myślicie kiedy zacząć robić trening LST i jak go robić?Mój plan wygląda tak, że chce ją położyć w stronę tej doniczki po lewo swoją drogą to mam ją posadzoną bliżej jeden strony (nie znajduje się idalenie na środku) więc nie wiem czy mój pomysł jest dobry 

IMG_20210407_133748.jpg

IMG_20210407_133737.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kilka pytanek

Roślinka rośnie ładnie i myślałem, żeby też kupić takiego leda.

Korzystasz tylko z tej lampy czy jeszcze czymś doświetlasz?

Jakie wymiary boxa?

Jak często podlewasz?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam tylko z tego leda jak narazie, ale mam w gotowości leda tej samej firmy tylko, że 60W robię to by energię zaoszczędzić dam go wtedy kiedy rozpocznie się kwitnienie, albo trochę wcześniej, ale jeśli chcesz to możesz uprawiać pod nią napewno coś dla siebie zbierzesz, box to szafka 40x50x90,ale później na kwitnienie dam do growboxa Royal Room 30x30x90 producent tego leda gwarantuje, że na takiej powieazchni można optymalnie uprawiać ledem 25 W ale ja wolę dodać trochę mocy dla lepszego plonu, możesz też się zdecydować na panel 35W od tej firmy więcej mocy nigdy nie zaszkodzi bo widziałem, że ktoś uprawiał pod nim AK-47 automat i zebrał z krzaczka 30g co jest dobrym wynkiem. Z podlewaniem to bardzo indywidulana sprawa, ale ja podlewam co 3-4 dni pamiętaj, że każdy ma inne warunki i woda możesz szybciej parować u ciebie albo wolniej. Badaj orgaletycznie ziemię wkładając palec i sprawdzając czy jest sucho ja stosuje taką metodę, ale ty możesz też ważyć doniczke i jak zuważasz braki w wadze to wtedy możesz podlewać. Pamiętaj, że lepiej jest trochę przesuszyć roślinke niż przelać lekkie przesuszenie na dorby wpływ na korzenie które tworzą większą sieć korzeni w poszukiwaniu wody, przy przelaniu sprawa ma się tak, że roślinka nie ma tlenu w korzeniach przez co roślinka niewchlania prawdiłowo substancji odżywczych, a nawet może zacząć gnić. Rensumjąc obserwuj roślinke. I jeśli jeszcze nigdy wcześniej nie uprawiałeś to mogę Ci poradzić byś kupił sobie odmianę światło czułą a nie automat jeśli coś zjebiesz unikniesz strat bo wtedy przedłużasz wegetację a automat nawet jeśli będzie miał 5 cm, ale nadejdą jego dni na kwitnienie to poprostu zakwitnie, mówię Ci to na własnym doświadczeniu. Powodzenia z uprawą. @Cadavre

Edytowane przez Początkujący123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 14 

Roślinka rozwija się świetnie, liście nadal są ciemno zielone co znaczy, że jeszcze długi czas będę musiał się wstrzymać z nawożeniem bo ziemia jest dobrze naładowana pierwiastkami. Roślinka coraz mocniejszy ma zapach, nie sądziłem, że może być aż tak mocny jak na 14 dzień już nie mogę się doczekać, aż zacznie kwitnąć i poczuje ten piękny aromat. 

IMG_20210411_110752.jpg

IMG_20210411_110812.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 15 

Jak by kogoś ciekawiło czemu ta roślinka obok taka słaba to ja poprostu mam złe ph gleby i jest spisana na straty. Robię sobie małe doświadczenie jak wygląda roślina u której postępują braki 

IMG_20210412_200042.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz niby jest, ale mi szkoda kasy na zabawę w zmianę ph gleby po 2 ta roślinka miała tyle stresu w swoim 40 dniowym życiu, że moze wyjść mi herma. Pod koniec miesiąca wleci AK-47 auto kiedy ten aktualny automat będzie wchodził w fazę kwitnienia. Swoją drogą nawet nie wiem kiedy roślinka zacznie kwitnąć więc tak odbstawiam widziałem, że wielu osobą już po 25 dniu kwitły automaty boję się, że do tego czasu nie uda mi się wystarczająco rozłożyć roślnik tak jak ja chce i mogę mieć słaby plon 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 17

Dziś przed podlaniem zrobiłem LST jutro dam zdjęcia jak wygląda chciałbym zrobić klona z jednej z odgałęzień bo roślinka ma zajebiste geny jak dla mnie kiedy porównuję sobie jej pierwsze 10 dni z innymi fotorelacjami. Macie jakieś rady jak to zrobić bez specjalnych urządzeń do hydroponki? I czy wgl robi się klony z automatów? @konopny_januszzaczołem podlewać te 2 roślinkę wodą z niższym ph i widzę, że nowe rozgałęzienia nie mają braków może jednak domowym sposobem uda się ją odratować. 

IMG_20210414_164422.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...