Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Żółte liście marihuany, co sygnalizują ?

żółte-liście-marihuany-konopi.jpg

Żółte liście marihuany mogą sygnalizować różne problemy, ale nie zawsze. Żółte liście konopi często występują u zdrowo rosnącej rośliny. W tym poradniku dowiesz się wszystko na temat żółtych liści.

żółte-liście-marihuany.jpg

Roślina wysysa składniki odżywcze ze starszych liści i pozbywa się ich, jest to normalny proces

Żółte liście u zdrowej rośliny 

Liście koloru żółtego u zdrowej konopi to normalna sprawa. Część starszych liści podczas wzrostu rośliny po prostu samoczynnie usycha i odpada, jest to normalne zjawisko, ze starszych liści wysysane są składniki odżywcze i po czasie starsze liście pozbawione składników odżywczych nie są potrzebne konopi. 

Liście żółte często spotykane są podczas kwitnienia, o ile pojawiają się na początku kwitnienia należy reagować, natomiast gdy żółty kolor liści pojawia się na końcu etapu kwitnienia jest to normalne zjawisko. Kwiatostany wysysają składniki odżywcze z liści i jest to zjawisko normalne, można lekko nawozić azotem podczas kwitnienia jeśli żółknięcie liści będzie szybkie, ale bardziej na początku czy w połowie etapu kwitnienia, pod koniec nie ma to sensu. 

żółte-liście-marihuany.jpg

Normalne zjawisko żółknięcia liści pod koniec kwitnienia 

 

Kiedy należy interweniować w przypadku żółtych liści ? 

żółte-liście-marihuany-konopi.jpg

żółte-liście-marihuany-konopi.jpg

Kiedy u twojej rośliny pojawiają się żółte liście dziwnie wyglądające z różnymi plamami wtedy należy podjąć odpowiednią interwencje. Przyczyny żółtych liści marihuany które wynikają z jakiejś dolegliwości może być kilka np :

- Roślina ma za sucho lub za mokro, mogą pojawić się żółte liście i oklapnięte, korzenie konopi nie lubią ciągle zbyt mokrego podłoża. 

- Brak jest jakiegoś pierwiastka w podłożu przeważnie dlatego, że grower nie stosuje żadnego nawozu

- Złe pH gleby przez co roślina ma problemy z przyswojeniem odpowiednich pierwiastków. Jest to częsty błąd, początkujący growerzy nie dbają o            prawidłowe pH podłoża co prowadzi często do objawów w postaci żółtych liści.

- Uszkodzone korzenie przez szkodniki np. krety, nornice 

- Za mało azotu w roślinie, należy roślinę podlewać nawozem bogatym w azot szczególnie w fazie wzrostu 

- Przenawożenie pierwiastkami również może spowodować żółte liście, należy więc umiarkowanie stosować nawozy najlepiej według etykiety na            opakowaniu. 

- Na roślinie mogą żerować jakieś szkodniki których trzeba się pozbyć odpowiednim preparatem w zależności od typu szkodnika.

żółte-liście-marihuany.jpg

Cała roślina nie wygląda na zdrową, zbyt mało azotu w glebie

żółte-liście-konopi.jpg

Złe pH gleby, zablokowane wchłanianie pierwiastków

żółte-liście-konopi-marihuany.jpg

Niedobór siarki

W przypadku żółtych liści u konopi nie zawsze jest powód do paniki, często jest to naturalne zjawisko które nie powoduje żadnych strat. Jednak z obserwacji rolników szczególnie początkujących żółte liście konopi często pojawiają się w wyniku zbyt złego pH gleby, czy też zbyt mało azotu w glebie, należy o tym pamiętać i odpowiednio reagować.

Każdemu zależy na tym aby rośliny rosły zdrowo bez żadnych chorób, dlatego kontroluj pH gleby, stosuj odpowiednie nawozy i dawki zalecane przez producentów. W uprawie indoor należy dbać o czystość aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się szkodników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dobry poradnik, a się zastanawiałem dla czego mam żółte liście a roślina niby zdrowa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje roślinki nie wyglądają zbyt dobrze teraz podejrzewam że to przez brak azotu bo ich nie podlewałem niczym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz już wiem że przy końcu kwitnienia nie ma się czym martwić że liście są żółte 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że rosliny owocowe  typu truskawki, maliny czy np porzeczki mają wpływ na nasze roślinki albo to, że  wśród tych owoców jest więcej much, pszczół albo bąków? Będą  się rozwijać normalnie gdy będą w takim środowisku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszły wtorek podlałem 4ml bio-grow i 4 ml algamix . nie dawałem potem więcej z obawy że przenawoziłem.

Edytowane przez LiitlebigWeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LiitlebigWeed napisał:

w zeszły wtorek podlałem 4ml bio-grow i 4 ml algamix . nie dawałem potem więcej z obawy że przenawoziłem.

Za mało szczegółów aby Ci pomóc.

Ile czasu ma roślina, odżywki z biobizz masz więc odstaw alge ona jest na start, wydaje mi się, że przełączyłeś na flo już, więc jeśli tak jest, daj jej biogrow 3ml i 6ml potasu, oraz 2ml fosforu.powinno pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...