Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoją roślinką, zaczęły w niej żółknąć liście od dołu do góry. Co może być przyczyna brak witamin, przelanie? Jest to automat NORTHERN LIGHTS doniczka plastikowa ponawiercana po bokach dla lepszej wentylacji.

 

1 (1).jpeg

1 (2).jpeg

1 (3).jpeg

1 (4).jpeg

1 (5).jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Zielone krainy napisał:

@Arni  Głodna jest, wysysa składniki z liści, jakie pełnią rolę magazynów rośliny. 

Ale to czym ją podlać azot, potas, fosfor czy coś innego?

Edytowane przez Arni
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje

trochę mała donica  ale to juz za późno na zmianę 

Daj podstawek pod donice i podlewaj od dołu ( sprawdzaj jakieś 20min po podlaniu nie ma wody dolej jest wylej resztę) 

 

Brak am am  podaj jakiś  NPK  5-7-10

Dawka wedle etykiety dodatkowo   1/3 dawki na litr  zraszaczem dolistnie 

 

może być problem z ph dlatego mimo podawania odżywek nie są wchłaniane 

 

Ogólnie jest już w dość zaawansowanym stadium niedoborów więc może być ciężko odratować 

Próbować nie zaszkodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, bo to moja pierwsza roślina, czy to już czas, żeby zacząć spłukiwać korzenie wodą?

Druga sprawa to jak to się robi podlewa się doniczkę od góry zwykłą wodą z kranu?

Nie wiem czemu liście u dołu rośliny są wysuszone rano było wszytko dobrze a teraz wyglądają jak uschnięte.

 

1 (3).jpeg

1 (4).jpeg

1 (5).jpeg

1 (6).jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie słabej jakości,ale widać jeszcze białe włoski ,ze zdjęć to miesiąc minimum.Czym jest nawożona ?Nie wygląda źle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie co mogło się stać tej roślnie rano było wszytko dobrze podalłem i poszedłem do pracy, po powrocie wyglądała tak jak na foto. Da się ją odratować czy nie?

 

 

1 (2).jpeg

1 (3).jpeg

1 (4).jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...