Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

roślinka jest dalej na wegu światełko działa 18/6 nie przełączam na flo bo ją dalej trenuje fim i lst żeby mi jak najwięcej gałązek z kwiatami powstało. podlewam zieloną muszynianką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20210205_185515.thumb.jpg.02bfe94122e812afc65b553045e93676.jpg20210205_185450.thumb.jpg.54828009cfd03a4a36e15ad16b5c591f.jpgWitam coś się dzieje niedobrego z pannami podlewam co 2 dzień wodą odstana teraz bez redukcji ph bo heligą sprawdzona gleba 5.5 we wszystkich było nawet delikatnie mniej wcześniej wodą z 6.3 podlewanie do 6.5 max Rhizotonic co 2 podlanie byly, niedobory? Wczoraj dostały 1 raz bio grow według zaleceń plus cal mag. Podlane wodą z bio grow cal mag większym ph dokładnie 7.4 . Na razie zostanę przy wyższym ph wody aż nie wzrośnie ziemi co myślicie? Ziemia biobizz Light Mix jak nawozy. Nie mam innych mierników ec czy ppm. Staram się podlewać aż będzie sucho nie za wiele. Opinnie , rady zjeby mile widziane. Zmiennie na pewno w przyszłości nawozy na jakieś z samo regulacją ph wody bo staram się korygować aby było idealnie a tu ciężko jakoś idzie wszystko. 

20210205_185454.jpg

20210205_185450.jpg

20210205_183845.jpg

Edytowane przez MGR Anubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MGR Anubis  Ile mają rośliny, i jakim miernikiem ph gleby mierzyłeś? Lej po całej objętości donicy równomiernie. Tam nie ma szans, że we wszystkich doniczkach jest takie samo ph, bo w zależności od doniczki inaczej wyglądają rośliny, albo nie wszystkim lałeś równomiernie nawozy. Trzy rośliny wyglądają, jakby wykazywały nadmiar azotu, od jakiego zostały popalone, a jedna roślina wykazuje niedobory azotu, jakby nie mogła czerpać go z podłoża, bo go tam nie ma, lub ph jest złe i jej to uniemożliwia.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że różne ph gleby w jednych 5.5 A innych 6.0. Przyswajalne na granicy powinno być? Widać jak bym nie lal po całości bo gleba sechnie dostała sporo wody z dodatkiem nawozu  jak by sechla do środka ale starałem się całościowo . Jeśli chodzi ten po lewo co ma liście popalone nie możliwe że od nawozu jak pisałem 1 raz był dodawany tylko ten po prawo  i dołu krzak dostał wczesniej bio grow . Rośliny 20 dni automaty. Ten od 10 dnia zaczynał pokaze na zdjęciu   zolknac a warunki były takie same tylko inna dawkę wyłącznie wody dostawal do 12 dnia miernikiem kropelkowym ph wody sprawdzane z zoologicznego teraz milwaukee 600 ph gleby mierzone od zawsze płynem helliga. Było niskie delikatnie przelałem większym ph wody kilka dni przerwy przed wczoraj większym ph wody plus delikatnie nawóz teraz wszystkie dostały. 

20210205_185417.jpg

Wcześniej all mix i już miałem problem jak inny kolega forum teraz Light Mix  i te śmieszne nawozy biobizz chyba zmienię kiedyś glebę na inną i na inne nawozy co polecacie niby organiczne wszystko ale dla swierzaka jeśli chodzi o In to naprawdę chujnia. Sporo lat sadzilem out i nigdy takich problemów ziemia zwykła ogrodnicza biohumus plankton k woda ze studni ocet do redukcji ph płyn helliga i tyle a tu Holandia specjalne płyny do obniżania ph też organiczne  box i coś pojebalem delikatnie więc rośliny ostro  pokazują.

Roślina po lewej miała w początkowej fazie sądzę braków na liściach rdzawe plamki teraz się zamieniły w suche końcówki możliwy brak magnezu wapnia?  Dostały pierwszy raz calmag biobizz i bio grow biobizz wszystko razem w małej dawce ..  

Tam na górze mały sezon jest wszystko świecę 20/4 w razie w jak by nie wyszło może on uratuje toleruje podobno więcej i jest czas na mój brak doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledem swiece cfl pionowo  dodatkowo bo za niską temperaturę mam na strychu nawilżacz na zewnątrz boksa przy wlocie powietrza wentylator dobrze zasysa mgiełke z niego wilgotność po włączeniu rośnie git do 70% ale powinne zacząć kwitnąć to zmniejsze.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Nie lalem mają po 20 dni pierwsza dawka w małej ilości

Tylko jeden w około 14 dniu dostał bo żółk .

Gnily Hymm z wodą nie szalalem więc nie wiem dlaczego nawóz tym bardziej . Rhizotonic mógł zaszkodzić dostawaly co 2 podlanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik To przesusze trochę je teraz zobaczymy. Tu miały 11 dni

20210128_163418.jpg

Woda odstana kranowka z wodociągów ec zle czy co nwm mam tylko kropelki z zoologicznego do spr ph  i miernik do ph ADWE ppm kupiłem ale nie działa oczywiście zastanawiam się nad tym do ec.  

Dzisiaj widziałem poprawę@doominik a Ty też jak Light Mix to i nawozy od nich ?

I mam zamiar podlewać co 2 czystą wodą bo niby producent mówi o podlewaniu za każdym razem jedni mówią że naprzemian inni dodają co podlanie ... Ten biobizz  bez redukcji ph no jak tu chyba że bardzo wysokie.

Screenshot_2021-01-26-07-49-16.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @doominik Aktualnie wyglada tak ph ziemi wody i papu ok ec zwiekszylem do 2.0 w normie zmiana nawozow na mineralne jak by pomogla organiczne niemoge opanowac albo zjebalem cos z nimi na poczatku. teraz advanced nutrients. Pytanie czy calmag dodatkowo do 3x paku dodac jeszcze troche? bo w micro niby cos tam jest ale jeszcze Panny wykazuja delikatne braki wapnia lub magnezu. Te nawozy dopiero stosuje 2 tydzien . Foto wiem swiatlo nie wylaczone. Roslina  po prawej nizej stanela w miejscu pewnie system korzeniowy uszkodzony albo wczesnjejsze zle ph gleby dalo tego skutek . Panny maja 35 troche za male ? Poczatki kwitnienia pokazuja... automaty 526155721_box21_02.thumb.jpg.1690322b10a171ecc3ef73e22972350c.jpg

Azotu tez jak by im brakowalo podlane dzisiaj wieksza dawka skladnikow 3ml na 1l wczesniej 2ml na 1l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym no wiem zjebalem ale z dnia na dzien widac roznice takze w miare opanowane podlewalem wapnem z woda calmag lecial tez bo mialy strasznie rdzawe liscie na foto nie widac ale praktycznie tych plam juz nie ma i ph ziemi wzroslo tak jak trzeba bo bylo okolo 5. 

troche zoltawe liscie mnie nie pokoja ale braki bo ph ziemi czesto monitoruje 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MGR Anubis Ja jak mam EC ponad 1,8 to dolewam wody. To jest za dużo, szczególnie, że to automaty. 

Jak tak ostro je podlewasz nawozami, to może one nie maja niedoborów (a raczej na pewno nie mają) tylko to jest nutelock-za dużo jednego składnika blokuje przyswajanie drugiego. Serio one wyglądają jak spalone. 

Serio pytam: po co wogóle dajesz im nawozy, w czasie veg, jak one rosną w ziemi? 

Ja bym im odpuścił i zrobił flush

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik co 2 podlanie nawoz wczesniej ec1,5 dawalem ostatnio 2,0 myslalem ze niedobor bo gorne nowe liscie lekko zolte , objawy spalenia z tego co widzialem od koncowek powinny isc ale tak zrobie wszystkie zaczynaja kwitnac dlatego  chcialem skladniki uzupelnic, bo jeszcze gdzie niegdzie rdzawe plamy czytalem o blokadzie skladnikow moze temperatura przy bryle  korzeniowej niska? jesli chodzi o led  doswietlam cfl aby lekko zwiekszyc tem przy wlaczonym sprzecie tylko 23 stopnie przy wylaczonym z 18...na te 4 h ciemni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...