Jump to content

Recommended Posts

Żółte liście marihuany, co sygnalizują ?

żółte-liście-marihuany-konopi.jpg

Żółte liście marihuany mogą sygnalizować różne problemy, ale nie zawsze. Żółte liście konopi często występują u zdrowo rosnącej rośliny. W tym poradniku dowiesz się wszystko na temat żółtych liści.

żółte-liście-marihuany.jpg

Roślina wysysa składniki odżywcze ze starszych liści i pozbywa się ich, jest to normalny proces

Żółte liście u zdrowej rośliny 

Liście koloru żółtego u zdrowej konopi to normalna sprawa. Część starszych liści podczas wzrostu rośliny po prostu samoczynnie usycha i odpada, jest to normalne zjawisko, ze starszych liści wysysane są składniki odżywcze i po czasie starsze liście pozbawione składników odżywczych nie są potrzebne konopi. 

Liście żółte często spotykane są podczas kwitnienia, o ile pojawiają się na początku kwitnienia należy reagować, natomiast gdy żółty kolor liści pojawia się na końcu etapu kwitnienia jest to normalne zjawisko. Kwiatostany wysysają składniki odżywcze z liści i jest to zjawisko normalne, można lekko nawozić azotem podczas kwitnienia jeśli żółknięcie liści będzie szybkie, ale bardziej na początku czy w połowie etapu kwitnienia, pod koniec nie ma to sensu. 

żółte-liście-marihuany.jpg

Normalne zjawisko żółknięcia liści pod koniec kwitnienia 

 

Kiedy należy interweniować w przypadku żółtych liści ? 

żółte-liście-marihuany-konopi.jpg

żółte-liście-marihuany-konopi.jpg

Kiedy u twojej rośliny pojawiają się żółte liście dziwnie wyglądające z różnymi plamami wtedy należy podjąć odpowiednią interwencje. Przyczyny żółtych liści marihuany które wynikają z jakiejś dolegliwości może być kilka np :

- Roślina ma za sucho lub za mokro, mogą pojawić się żółte liście i oklapnięte, korzenie konopi nie lubią ciągle zbyt mokrego podłoża. 

- Brak jest jakiegoś pierwiastka w podłożu przeważnie dlatego, że grower nie stosuje żadnego nawozu

- Złe pH gleby przez co roślina ma problemy z przyswojeniem odpowiednich pierwiastków. Jest to częsty błąd, początkujący growerzy nie dbają o            prawidłowe pH podłoża co prowadzi często do objawów w postaci żółtych liści.

- Uszkodzone korzenie przez szkodniki np. krety, nornice 

- Za mało azotu w roślinie, należy roślinę podlewać nawozem bogatym w azot szczególnie w fazie wzrostu 

- Przenawożenie pierwiastkami również może spowodować żółte liście, należy więc umiarkowanie stosować nawozy najlepiej według etykiety na            opakowaniu. 

- Na roślinie mogą żerować jakieś szkodniki których trzeba się pozbyć odpowiednim preparatem w zależności od typu szkodnika.

żółte-liście-marihuany.jpg

Cała roślina nie wygląda na zdrową, zbyt mało azotu w glebie

żółte-liście-konopi.jpg

Złe pH gleby, zablokowane wchłanianie pierwiastków

żółte-liście-konopi-marihuany.jpg

Niedobór siarki

W przypadku żółtych liści u konopi nie zawsze jest powód do paniki, często jest to naturalne zjawisko które nie powoduje żadnych strat. Jednak z obserwacji rolników szczególnie początkujących żółte liście konopi często pojawiają się w wyniku zbyt złego pH gleby, czy też zbyt mało azotu w glebie, należy o tym pamiętać i odpowiednio reagować.

Każdemu zależy na tym aby rośliny rosły zdrowo bez żadnych chorób, dlatego kontroluj pH gleby, stosuj odpowiednie nawozy i dawki zalecane przez producentów. W uprawie indoor należy dbać o czystość aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się szkodników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślicie że rosliny owocowe  typu truskawki, maliny czy np porzeczki mają wpływ na nasze roślinki albo to, że  wśród tych owoców jest więcej much, pszczół albo bąków? Będą  się rozwijać normalnie gdy będą w takim środowisku? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, LiitlebigWeed napisał:

w zeszły wtorek podlałem 4ml bio-grow i 4 ml algamix . nie dawałem potem więcej z obawy że przenawoziłem.

Za mało szczegółów aby Ci pomóc.

Ile czasu ma roślina, odżywki z biobizz masz więc odstaw alge ona jest na start, wydaje mi się, że przełączyłeś na flo już, więc jeśli tak jest, daj jej biogrow 3ml i 6ml potasu, oraz 2ml fosforu.powinno pomóc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...