Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

light mix biobizz ta ma podobno na start jak kazda raczej ale ile ma w sobie i na ile nwm dzieki za info odstawie nawozy na jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @doominik po kilku tygodniach lepiej moimi błędami zwolniły konkretnie ale coś z nich będzie następna uprawa powinna być lepsza wiem co zjebałem ale dziwne że lejąc nawozy co 2 podlanie przepalenia nie wyszły na końcówkach tylko po 2 tygodniach lania samej wody wcześniej tylko żółkły może ktoś kiedyś zerknie i się też przekona nie lać nawozów do automatów na wega praktycznie wgl ewent cal mag i coś na korzenie  w pierwszych tyg , nawet do ziemi praktycznie bez nawozów.... jeden top zmutował z jednego rosną 2 nie wiem czy foto to obejmie . Dziękuje za sugestie prawie wszystkie były trafne ...

20210322_112148.jpg

i ten mutant..

20210323_110425.jpg

20210323_110615.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MGR Anubis No niezły ogryzek na tym ostatni zdjęciu 😉 

Chyba nie ma osób, które pierwszy raz wsadzili pestkę w ziemie i do końca szło im bez żadnych problemów. 
przeważnie winna jest półprostą zbytnia troska i chęć jak najszybszego zapalenia swojego właściwego ziółka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik no tak tylko ja kilka lat na zewnątrz uprawialem zwykłą ziemią ogrodniczą tylko biohumus i planton K było idealnie i też automaty xd. Teraz kontrola warunków nawozy lepsze i coś cienko właśnie za bardzo chciałem nadgorliwie wszystko poprawiać... cóż bedzie lepiej kiedyś 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu, nie jestem pewien bo odstawiłem jej odżywki 3 tygodnie temu, ziemia biobizz, początek dostawały terra vega, calmag, rhiozotonic, początkowo końcówki lisci były popalone, na forum wcześniej polecono mi odstawić odżywki, odstawiłem u wszystkich, ale reszta jest daleko w tyle, tylko ta jedna, czy to niedobór azotu? Dac jej boosta i pk luv terra flowers i calmag? Czy dalej czyściocha, ładnie sie zaczęła cukier zbierać, od 4 dni już wychodzą trihomy. Aaa dodam, ze jej nie obracam, stoi z boku w boxie to tam gdzie tak światło nie pada to liście są zielone... Hmm... Temp 26/27 max wilgotność 40% ph 6.5/7.0

IMG_20211206_202214.jpg

IMG_20211206_202203.jpg

IMG_20211206_202236.jpg

IMG_20211206_202428.jpg

IMG_20211206_202414.jpg

IMG_20211206_202344.jpg

IMG_20211206_202337.jpg

IMG_20211206_202404.thumb.jpg.4eb2d5c58837d85d34c1fea248a5169f.jpg

IMG_20211206_202305.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dzisiaj dziewczynki dostaną jedzonka trochę, także zacznę od połowy dawki pk i boosta, i co drugie podlane, później zwiększać dawke? Żeby się delikatnie przyzwyczaiła? Moze dam raz deliaktnie calmagu po takim czasie jeszcze z raz? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy No i zajebiscie, Pk, calmag i boost już podlany, za dwa dni czyścioch i powtórzę, myślę, ze tak będzie oki? Żebym jej nie przekarmił, no i zapytam bo ogólnie w tym etapie co jest nie powinna pić bardziej? Bo patrzę codziennie, ale lekko wilgotna jest na nastepny dzień, normalka? Jeszcze zacznie pić?  Widzę, że już 4 regularny zaczynają kwitnąć, już 3 tyg bez żadnnej odżywki, może zacznę dawać im np. Terra flowers, czyli na kwitnienie, i coś calmagu? Bo tak na prawdę od dwóch dni zauważyłem płeć, coraz bardziej sie pokazują słupki, także na dziewięć, jeden męski, mogłem może go jakoś zestresować, nie mam pojęcia, albo lepiej zacząć w lotka grać jak tylko 1%, ze wyjdzie jajo i wyszło... 😐 

Niech wasze rosną duże i zdrowe za pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FarmeroMoreno  No mi właśnie chodziło o to, abyś pk połączył z terra flowers, bo to podstawowy nawóz na kwitnienie( bloom). Roślina pije zgodnie ze swoim indywidualnym zapotrzebowaniem, nie przelewaj, jak ziemia jest wilgotna, to nic nie lej, ale czekaj aż odpowiednio przeschnie. Płeć to ta roślina dawno pokazała, bo już jakiś czas kwitnienie, tak nie wygląda roślina, jakby weszła w fazę kwitnienia 2 dni temu. Jak wlałeś dane nawozy to teraz czekaj na reakcje rośliny i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Okeeej Mordko, zrozumiałem, ze bloom to boost, oki, zmienimy, dostała i tak pol boosta dziś, ale pk tez 3/4. Broń boże nie podlewam, nie chce, żeby sie udusiła, wolę poczekać, az lisie delikatnie oklapną jak nie mam pewności, bo chyba też moj błąd, ze nie dosypałem ziemi jak później wyszla, dosłownie z centymete do dwóch pod ziemią są korzenie, nie chce wbijać palucha i ich rozrywać. A co do płci to mordko chodziło mi o resztę, tylka ta tak wyjebała, reszta daleko w tyle, ogólnie miała być regularna, ale wyszedł auto... RQQ

Na dole Szogun, liście opadły tak jak wspominałem na górze, dostała przed chwilą wody, 30min i stanie dęba jak zła, ogólnie mniej więcej tak wyglądają pozostałe, ta największa myślę, ze na styczeń moze sie szykuje, w sumie nie wiem tak tylko sie domyślam, pierwsza styczność w życiu z wiedzą nabytą w internecie, praktyka czyni mistrza 😎🤙

IMG_20211207_184327.jpg

IMG_20211207_184253.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Głodne były raczej, donice 14l, leje różnie czasem 400ml, czasem 500ml zależy jak spragnione, co drugi dzień, teraz stoją, mam tylko problem z jedną, nie wiem o co może jej chodzić, bo już od dawna jest opadnieta, sprawdzałem korzenie, wszystkie bialutkie, nie ma zgnilizny, po prostu mniej spuchła, ale dalej sie rozwija, teraz zbiera cukier na liściach, mizernie wygląda, ale jednak moja malutka, zrobię co mogę.

Aktualne fotki, słaba jakość, ale widać 

IMG_20211207_211918.jpg

IMG_20211207_211948.jpg

IMG_20211207_212000.jpg

Tej nie rozumiem, ph 7 bez nawozów, chciałem zostawić na 3 dni bez picia,ale chyba by nie wytrzymała... IMG_20211207_212018.thumb.jpg.142e856d4e6781badcc6bab847aec314.jpg

@FarmeroMoreno może dodam, ze nie leje tylko spryskuję, jeszcze nie zdążyło mi sie ich przelać, może raz sprawdzić ile pochłonie wody, ale zastanawiam sie,czy nie wrócić do zwykłego lejka... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FarmeroMoreno  Liście się kładą zwykle z przesuszenia, lub z przelania, jak nie przesuszyłeś to przelałeś, a to wnioskować można po samej strukturze liści, jak są nabrzmiałe od wody, to kładą się z powodu ciężaru, jaki ma związek z nadmiarem zmagazynowanej wody, oczywiście kładą się też, jak się roślinę przesuszy,  ale liść wtedy jest wiotki, "flakowaty".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy To prawda, ale po drugim dniu juz sie flaki robią, ziemia sucha jak wiór, ale w tej jednej specjalnej, gdy jest przesuszona to tylko środkowe duże wiatraki opadaj, podleje i tylko one wstają, ze szczytu sie zawijają, ale na pewno nie lampa, nie grzeje, no mogłem coś zajebać na początku i doznała stresu jakiegoś... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...