Skocz do zawartości
Tadziqq

Ziemia uniwersalna vs lightmix

Rekomendowane odpowiedzi

Opłaca kupować się według was gotowa ziemię do krzaków np lightmix czy szkoda na to pieniędzy bo starsznie drogo wychodzi i lepiej kupić zwykła uniwersalną z ogrodniczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużego doświadczenia w uprawie nie mam, zaczynam teraz moją 2 przygodę z roślinką i kupiłem ziemię Bio Bizz Lightmix, a poprzednią uprawę jechałem na zwyklej ziemi kwiatowej. Pierwsza rzecz, która się rzuca w oczy, to taka, że zwykła ziemia kwiatowa po podlaniu robi się twarda, robią się grudki i błoto, a lightmix jest pulchna i lekka, a to podobno jest b. ważne dla korzeni. Czytałem też, że w taniej ziemi z marketu jest mało ziemi, a dużo różnych śmieci (czyt. nawozów) i na takiej ziemi miałem problem z żółknięciem liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci uprawialem na out w uniwersalnej z dodatkiem dolomitu i perlitu bylo ok wiadomo ze dedykowana czy jak zwal jest lepsza pod wzgledem struktury , absorpcki wody itd.. jesli chodzi w in teraz jest kupcza. Na oucie nawet mialem sama wykopana z pod pokrzyw przygotowana o dziwo nie bylo problemow bez markowych nawozow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuścić sobie można ziemię uniwersalną.. Ale zastanów się mocno nad "podłożem warzywnym" firmy Aura(koniecznie biało brązowe worki). Jako że ojciec z dziada pradziada jest ogrodnikiem i uprawia pomidory to się człowiek trochę nauczył tego w życiu. 2 rok sadzę wszystko na tej ziemi i dodaje tylko perlitu.  Nie poczujesz różnicy a powinieneś być chyba nawet bardziej zadowolony 🙂 oczywiście w zestawieniu z Bio lightmix.

Cena worka 80 L - 14-15 zł w ogrodniczym / internet nawet 25zł

Cena perlitu tak śmieszna że aż nie pamiętam bo worek 125L kupiłem 2 lata temu i jeszcze mam z 2/5 worka.

'"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BadDix dzięki, a ta ziemia miała to wszystko co potrzebne żeby roślinka wyrosła bo niestety nie mam możliwości wcześniejszego przygotowania roślinki w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tadziqq wszyscy tu na forum sugerują  3 L ziemi 1 L perlitu . I tego w sumie i ja się trzymam. Co do ziemi to i pikuję siewki i też wsadzam kiełki w późniejszym okresie sezonu. Wiec śmiało Ci się sprawdzi, tylko później musisz zadbać o nawozy itp wedle uznania

Edytowane przez BadDix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...