Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest drozszy.Nie jestem kasiasty więc zapodalem go na 4 raty żeby nie odczuć ,następnego dnia chyba Bimbrownik napisał że mu się zepsuł więc nie mam pojęcia czy to dobry zakup.Kiedys samodzielnie zlutowalem sobie lampkę do akwarium do roślin na początku byłem zadowolony ale teraz już wiem że lepiej kupić coś ze średniej półki i tutaj też wypadało by porównać plony między tymi ledami.Bo są na forum posiadacze i tych i tych i zapodaja fotorelacje.

@Aron Widziałem na necie porównanie Marsa z jakimś zajebiście drogim pędem i tamten był lepszy ale tylko troszkę .I w tym wypadku pytanie czy warto dołożyć dużo kasy dla paru gramow .Jak nie sprawdzisz sam obydwu się nie dowiesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 Największa różnica między powiedzmy średnią półką, a tymi najlepszymi, to wydajność. Najlepszy mars dobija do 1,8 umol/W, a te nowe lumateki, czy migro i inne mają ponad 2,5umol/W. 

O ile w boksie 50/50 to nie ma większego znaczeni, bo tylko trochę więcej prądu zużyjesz, a różnica w jakości jest niewielka. Jeśli jednam masz już taki 120/240 i masz tam obecnie 1200W hps czy nawet 1600W przy intensywnej uprawie, to tego ciepła jest bardzo dużo do odprowadzenia. Panele typu mars już tu się średnio sprawdzają, bo zużywają niewiele mniej prądu od żarówek gazowych, tyle tylko, że nie oddają go całego w kierunku roślin. Ja mam teraz nowy namiot 120/240 tymczasowo mam tam właśnie 1200W hps i wentylator chodzi na max, żeby utrzymać temperaturę w okolicy 30'C. Do tego takie panele jak lumatek bardzo równo oświetlają namiot i plon jest tej samej jakości w każdym miejscu namiotu. 

Do tego dochodzi długa gwarancja i zużycie energii-mniejsze oczywiści przy tych wydajniejszych lampach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zabieram się za przygotowanie mojego pierwszego pcboxa i zastanawiam się czy takie oświetlenie będzie dobre?  https://new-electric.pl/2240-lampa-led-do-roslin-t5-heckermann.html czy to jakiś bubel? I czy nada się na weg i flo? Spodobało mi się to ze względu na rozmiar i pasowałoby mi idealnie.

Edytowane przez Teresa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Marsa nawet takiego mam bo jest ładniejszy i nie mam pewności ale chyba ma lepszą wydajność,ale o tym się może jakiś specjalista wypowie . Poza tym dostajesz do niego fajne naklejki ? .Pisał ktoś ze lubią się popsuć te ts600 i porducent je wymienia ale kicha jest jak w trakcie uprawy brakuje światła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem tutaj o awaryjnosci Marsa, ten ledam wydaje się być prostsza konstrukcja. Jak ktoś mógłby napisać tak na chłopski rozum jaka jest różnica procentowa w wydajności tych paneli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gekon1832 jeszcze mozesz wziąć pod uwagę mars hydro TSW 2000  spider farmer sf2000 , wydaje mi się że nieco gorsze ale możesz poczytać. Lumatek to już diody Samsunga ? właściciel się przekręcił ale raczej to jedne z lepszych ledow. 

Zapewne będziesz zadowolony z swojego podanego typu. Ja mam Marsa , więc nie mam porównania, ale jestem jak na razie bardzo zadowolony, ale przesiadłem się z HPS więc to niebo a ziemia. Chłopaki niech jeszcze się wypowiedzą. 

Powodzenia w wyborze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 26/10/2020 o 16:56, zielonyjamajczyk napisał:

@Gekon1832 jeszcze mozesz wziąć pod uwagę mars hydro TSW 2000  spider farmer sf2000 , wydaje mi się że nieco gorsze ale możesz poczytać. Lumatek to już diody Samsunga ? właściciel się przekręcił ale raczej to jedne z lepszych ledow. 

Zapewne będziesz zadowolony z swojego podanego typu. Ja mam Marsa , więc nie mam porównania, ale jestem jak na razie bardzo zadowolony, ale przesiadłem się z HPS więc to niebo a ziemia. Chłopaki niech jeszcze się wypowiedzą. 

Powodzenia w wyborze 

Lumatek w Attis stosuje diody Lumled , a nie Samsung.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jak coś do sprzedania po 1.5 miesiąca używania ten 35 w od ledam, mogę wysłać na jakiś paczkomat, oddam za 80 zł jak ktoś nie chce za dużo wydawać to akurat, mi już nie potrzebny leży w szafie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...