Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@CheMsKuN

Godzinę temu, CheMsKuN napisał:

@Andi  Producent podaje tez ze faktyczny pobor pradu z gniazdka to 280W i moc ta jest  porownywalna z zarowka hps 350W. Nie zapominajmy ze mars to jednak chinczyk, kiedys jeden z lepszych, dzis juz dawno nie. Mowimu tu o najstarszych z modeli marsa, no nie dokonca, wersja reflektor to drugi model jaki chinczycy wpuscili na rynek. A co za tym idzie siedza tam madele diod ktorych juz od dawna nikt nie stosuje (epistar) bo sa przestazale i mega niewydajne. Na pow. 1.2m2 dalbys przeciez conajmniej dwa 400W hpsy. A zreszta o czym my tu mowimy, teraz nawed diody COB zostaly zdeklasowane, przyszloscia paneli led  to quantum board ?

Quantum Board. To się spisze na 1m2?

https://horticulturelightinggroup.com/collections/quantum-boards/products/qb288-v2-rspec-quantum-board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fijałek Tak, plyta powinna sie sprawdzic, tylko ze do niej musisz dokupic radiator,zasilacz i kabel, przynajmniej ja tak wynioskowalem z tego co na ich stronie wyczytalem.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik  Dalbym 4 takie panele na  1m2. Przy 4 takich panelach na takiej pow.  powinienes miec w boxie rozpierdol (w pozytywnym tego slowa znaczeniu)  ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN ciekawe ile by kosztowało złożenie takich 4 i ile W ze ściany pobiera 1 taki

Rozważam większy box tylko nie wiem czy 1x1 czy 0.7x1.4 i myślę nad światłem ale wolę kilka mniejszych niż 1 duży panel. Wydaje mi się że kilka lepiej oświetli i można osobno korygować wysokość jak planty nie rosną równo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN powiedz mi jeszcze jak z praktycznością takich namiotów według Ciebie, ilość roślin, wygoda itp. 1x1m czy 1.4x0.7. do prostokąta chyba łatwiej światło dobrać. Wybiorę i tak ten co będzie mi pasował gabarytem ale zastanawia mnie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fijałek wlasnie dlatego zastanawiam się nad prostokątem bo w teorii 2 takie panele powinny styknąć lub 3 albo 2+jakiś 50W. 1x1m dałbym 4 takie ale to już jest 400W+wyciąg+Mieszaki i lekko 500W poboru. Ale to teoria dlatego pytam gościa co się na tym zna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik  Ja mam prostakoatny namiot, wydaje mi sie ze jednak troche latwiej z doswietleniem jest.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik  Ja mam prostakoatny namiot, wydaje mi sie ze jednak troche latwiej z doswietleniem jest.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN zrobię chyba tak. Kupię namiot Spider Farmer 1.4x0.7. mam jeden panel SF1000 i albo dokupie drugi (bo jednak wolę 2 niż jeden SF 2000) albo taki jak wysłałeś z Ali, a do małego boxa takiego COBa, też od Ciebie. Będzie fajnie

@CheMsKuN powinieneś składać takie panele. Wiesz z czym to się je, a chętnych nie brakuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik To ile zbierzesz zalezy od tego jakie warunki zapewnisz swoim krzakom podczas calej uprawy. Te ich 2-3g/W  mozesz o kant dupy rozbic, to czysta teoria.

Edytowane przez CheMsKuN

Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wcześniej zadałem to pytanie w innym dziale, sorry za zamieszanie... 

Do rzeczy, czy panel widoczny na zdjęciach jest wart grzechu i czy nada się do oświetlenia boxa 0.36m2? 

Jeśli nie co możecie polecić w budżecie +/-500zl? 

Czy w moim przypadku (z tym budżetem) lepiej pójść w cfl, czy zdecydowanie zwiększyć budżet i kupić markowego marsa ts1000w? 

Screenshot_20200608_174318_pl.allegro.jpg

Screenshot_20200608_204050_pl.allegro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...