Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czuję obowiązek podzielenia się wyrażeniami z tym panelem Spider Farmer.

4tyg Auto Gorilla Glue od Fast Buds. To pierwsza uprawa więc myślę, że dobrze pod tym panelem rośnie. Zobaczymy jak to dalej pójdzie

Nie zdążyłem z fotorelacją ale następną uprawę postaram się już zrobić.

IMG_20200216_164849.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Doradzicie jakie panele I ile ich potrzeba by było na 9m2? Najlepiej takie mh na weg I flo. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o LED z  zmiana spectrum na WEG i FLO. Obecnie jest 6x400w HPS weg, a na FLO podkrecne na 6x600w. Problem z temperaturą przy tylu HPS jest jakieś 40'c na 400w, to na 600w będzie kosmos, wilgotnosć tez ciezko ogarnąć . Dlatego jakiws inne rozwiazanie jest potrzebne ,Jakieś rady ,jakie LEDy, I ile bym ich było potrzeba? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patolog Taka powierzchnia to jest mój mokry sen ?

To nawet jak przejdziesz na ledy, to i tak temperatura będzie wysoka-dobry led pobiera 40% mniej prądu, czyli generuje 40% mniej ciepła, ale na flo to ciągle sporo, więc pomyśl na poprawą wentylacji.

Co do samych lamp, to ja bym skontaktował się z kimś, kto buduje takie systemy pod konkretne uprawy, pod wymiar itd. Ja znam tylko DIY LED UK i mogę ich z czystym sumieniem polecić-sponsorują największe forum w UK i dobrze wiedzą o co chodzi. LEDy mają z górnej półki, a cenowo nie wyjdzie to drożej, niż jakiś mars czy spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roleadro LED Grow Light 300W

Moc znamionowa: 300 W
Źródło światła: 60 sztuk x 5 W Chipy LED Epileds
Rzeczywiste zużycie energii: 128 W ± 5%
Widmo światła: 380-780 nm (Idealne na wszystkich etapach wzrostu roślin
warzywnych ) Napięcie robocze: AC85 ~ 265 V
Częstotliwość: 50/60 HZ
Żywotność : 50000 godzin
Wymiary: 12,1 x 2,4 x 8,2 cala
Waga netto: 2,5 kg

co myślicie o tym led ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Pellas napisał:

Mars Hydro Reflector144 144x5W 720W Lampa Led Grow 

taki wystarczy na 1.20 m2?

 

Zapomnij. Na 1.2m2 potrzebujesz 2 takie panele.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1mx1mx2m szukam nowej lampy LED na nowe kwiatki. Chce posadzić automaty AK47. Aktualnie mam Kingbo 600W. Ale głośno pracuje i chciałbym coś z pasywnym chłodzeniem. Co polecicie na tą powierzchnie? Zainteresował mnie link z tym panelem:

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B07TS82HWB?pc_redir=T1&pd_rd_i=B07TS82HWB&pd_rd_r=84c37c28-eff8-404a-8660-bb90251bbbb3&pd_rd_w=1jdcX&pd_rd_wg=ejLs0&ref=mm_afap_cab_dunrec_REDIRECTED&refRID=4XDNJR0Z31KWM0BXD5T7&ref_=pd_cp_86_1&th=1

Nada się?

PS: szukam taniego filtra węglowego 125mm 

20200528_181245.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi  Producent podaje tez ze faktyczny pobor pradu z gniazdka to 280W i moc ta jest  porownywalna z zarowka hps 350W. Nie zapominajmy ze mars to jednak chinczyk, kiedys jeden z lepszych, dzis juz dawno nie. Mowimu tu o najstarszych z modeli marsa, no nie dokonca, wersja reflektor to drugi model jaki chinczycy wpuscili na rynek. A co za tym idzie siedza tam madele diod ktorych juz od dawna nikt nie stosuje (epistar) bo sa przestazale i mega niewydajne. Na pow. 1.2m2 dalbys przeciez conajmniej dwa 400W hpsy. A zreszta o czym my tu mowimy, teraz nawed diody COB zostaly zdeklasowane, przyszloscia paneli led  to quantum board ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...