Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich latach LEDY zyskały dużą popularność, jeśli chcesz się coś o nich dowiedzieć to pytaj

                                                                      lampy led.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zbudowałem swój pierwszy box o wymiarach 60x60x200 i szukam światła.

Doradca w jednym sklepie internetowym wciska mi Mars Pro II 80 Epistar

https://www.growtent.pl/product-pol-3865-Mars-Hydro-Mars-Pro-II-Epistar-80-Epistar-lampa-Led-Grow-150W.html

I zastanawiam się czy to faktycznie dobry wybór czy lepszy byłby 

https://www.amazon.de/dp/B07WLWZDM5/ref=pd_sbs_86_1/260-4846193-3337223?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07WLWZDM5&pd_rd_r=60168f29-18e0-45b2-95c6-f46244fafea2&pd_rd_w=pe1xf&pd_rd_wg=7jCi1&pf_rd_p=184816e4-edb5-4587-8faf-776e0027d8d1&pf_rd_r=V1WQJJRB4J93AATQ4CJT&refRID=V1WQJJRB4J93AATQ4CJT&th=1

Albo dwie takie

https://www.led-pflanzenlichter.de/sunny-e27-dual-led-pflanzenlicht/a-285/

Ten drugi pasował by lepiej ze względu na chłodzenie pasywne. Szafa stoi w sypialni więc jednak cisza wskazana. Doradźcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik Z marsa to ts600 będzie za mały-mam taki na wczesny vege właśnie w boxie 60/60. Żeby dobrze wykorzystać całą tą powierzchnię to pasuje tam ts1000. 

Ja mam tsw2000 i jestem bardzo zadowolony. 

Ostatnio taniej było na stronie producenta niż amazonie ? 

Nie wiem jaki masz budżet, ale jak chcesz mega ledy, to sprawdz np. DIYLEDUK

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 200 Euro powinno wystarczyć na leda to takiej szafy.  Cały czas mnie męczy czy to "fioletowe" światło czy białe. A może jeden Citizen CLU058. Co osoba to inne zdanie. Widzę, że Tobie fajnie na tym TSW rośnie ale ktoś inny na forum ma Mars Reflekor i też idzie tylko chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 250-260€ dostaniesz juz quantum board na samsungach. Tylko nie zapomnij o tym ze te panele maja wylacznie chlodzenie pasywne, tak ze bedzie cieplo  ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem

Mars TS 1000 Quantum- Pasywne chłodzenie, Full spectrum

Mars Pro II Epistar 80- Aktywne chłodzenie, przełączana faza veg-bloom

Specyfikacje podobne. Gdybyście mieli sobie kupić jeden z tych dwóch to który byście brali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spider Farmer bez dwoch zdan. Relatywna nowosc na rynku i zbiera same pozytywy.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, CheMsKuN said:

Za 250-260€ dostaniesz juz quantum board na samsungach. Tylko nie zapomnij o tym ze te panele maja wylacznie chlodzenie pasywne, tak ze bedzie cieplo  ?

Powiem Ci, że z tym ciepłem nie ma wcale tragedii. U mnie prze 2xtsw2000 i do tego cmh 315W przy wentylatorze pracującym na minimum (fakt, że to wentylator 20cm) przy temperaturze w pokoju 22'C w boxie jest 25'C. 

Większość ciepła oddają do góry ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze uwazac bo uprawe mam na poddaszu ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spider Farmer zamówiony. W środę powinien być, akurat przed urlopem. Ciekawie wygląda na recenzjach i fajnie można łączyć te panele więc kiedyś może 1m2 będzie dało się oświetlić  trzema-czterema takimi. Koleś z jednego sklepu mówił, że jak dobre ledy to 300W na 1m2 wystarcza. Nie wiem, nie mam doświadczenia w tym temacie. Wyjdzie w praniu. Dzięki za pomoc.

Myślałem o fotorelacji z pierwszego indora z Waszą pomocą tylko nie znam się na tym. Czy to przez incognito czy normalnie się foty wrzuca itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...