Skocz do zawartości
HydroMan

Outdorowa przygoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zamierzam niebawem zaczac outdoor i wsadzic z poczatkiem kwietnia nasiona do wody i zaczac kielkowac pod ledam 35W.

Jak mysliscie uda mi sie miesiac potrzymac ok 10 roslin w szafie pod LEDAM 35W  przez miesiac czasu dopoki nie wyrzuce ich na dwor ?

Druga sprawa, posiadam ziemie lightmix z plagrona, bedzie ona odpowiednia do wykielkowanych nasion czy lepiej kupic zwykla uniwersalna. z krzta nawozow ?

Kolejna kwestia to jezeli wykopie dolki teraz czyli jakies niecale dwa miesiace przed sadzeniem i wypelnie je mieszanka LIGHTMIX Plagron + hydrozel+ mikoryza+ perlit+ bat guano to czy, to co cenne w ziemi, bedzie nadal po tym czasie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HydroMan  Bez szans 10 roślin na panelu Ledam 35 W przez miesiąc.

Ziemia Plagron lightmix będzie odpowiednia.

Dlaczego chcesz przygotowywać to 2 miesiące przed sadzeniem? Przez dwa miesiące deszcze wypuczą nawozy z ziemi, jaką tam nasypiesz do tych dołków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym zapomnialem o nim wspomniec 😄 

@Zielone krainy Mam od zajebania workow w domu z ziemia, ktorych musze sie predzej pozbyc dlatego chce szybciej przyszykowac dolki,

Jak dlugo uda mi sie pociagnac pod tym ledem ? 
Nie mam miejsca w namiocie, gdzie mam 2x attis 300W i rosliny w koncowej fazie weg. No chyba, ze tak duzo swiatla nie potrzebuja sadzonki i da rade je tam utrzymac przez miesiac

 

Edytowane przez HydroMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tadziqq generalnie  chce zasiac ok 50 szt.  i bede robil mixa z uniwersalnej +lightmix, niektore dostana tylko lightmixa dlatego chyba bede musial go kupic, tymbardziej, ze z tego co sie orientuje wcale malo jak w przypadku dolomitu, go sie nie daje. Dolki jakies 40-45 l na sezony, mam jeszcze keramzyt i bede go chyba mieszal z perlitem.

Mix 6l  keramzytu i perlitu powinien starczyc na 40-45L dolek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak dla mnie to za dużo kombinowania ekspertem nie jestem więc ci nie odpowiem bo nie chce cię wprowadzać w błąd poczekaj może jakiś inny specjalista ci doradzi@HydroMan

Ja osobiście będę dawał samego lightmixa jako ziemię i na wierzch keramzyt, jak roślinka będzie potrzebowała będę podsypywał dolomitem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Tadziqq napisał:

jak roślinka będzie potrzebowała będę podsypywał dolomitem

nie jak roślinka będzie potrzebowała tylko zabezpieczyć trzeba od razu albo po 2 tygodniach, lepiej zapobiegać od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to światła potrzeba na taki metraż to głowa mała... sam w tym roku planuje dwa rzuty automatów (o ile pogoda pozwoli) jak nie to drugi zostanie w dwóch boxach. No ale po 25 sztuk rzut.  50 krzaków na raz to już trochę zabawy z tym jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, konopny_janusz napisał:

50 sztuk to już grubo xd

Jakby tak z każdej było po 50 g suchego to ja pierdziele 2,5kg

No jakby nie patrzeć to z równie dobrze z 10 sezonowek można uzyskać około 2kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...